Yardimmm Crv Rav4 Vİtaraa Xtraİl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barcan10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,340
Nedeni;
Yıllardır Subaru için Jatco nun üretmiş oldugu 4eat otomatik şanzımanı kullanıyor. 3. Subarum ve şimdiye kadar ne motor ne şanzıman sorunuyla karşılaşmadım. Karlılaşan vardır ama onlarada bu yağları hangi km de değiştirdin,yagı değiştirirkebn vizkozite değerlerine uygun orjınal veya orjjınale yakın malzememi kullandınız diye sormayı unutmayalım

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erol abi lobi çalışmasında, SubaruClubTR üyesi olarak keyifle okudum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Erol abi lobi çalışmasında, SubaruClubTR üyesi olarak keyifle okudum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şimdiye kadar kullandıgım araçlarla ilgili her zaman olumlu ve olumsuz yönlerinide yazıyorumki herkes bilgilensin..
Ama Subarunun yeri başka bende

peki subarunu n otomatik şanzımanı ses yalıtımı yakıtı konforu vs vs artı ve eksilerini soylermisiniz.aslında benim derdim bunlardan daha da önemlisi bulunduğum yer çok kısıtlı mağdur olmayacagım araç arıyorum

peki subarunu n otomatik şanzımanı ses yalıtımı yakıtı konforu vs vs artı ve eksilerini soylermisiniz.aslında benim derdim bunlardan daha da önemlisi bulunduğum yer çok kısıtlı mağdur olmayacagım araç arıyorum
Ses yalıtımı klasik japon otoları gibi biraz içeri alıyor. Ama bunda direksiz kapıların olması büyük etken..
Bence artıları;
Sürekli 4 çeker olması,symmetrical awd
Ağırlık merkezinin aşağıda olması
Boxer motordan dolayı daha sarsıntusız ve dengeli motor çalışması
Konforlu ama biraz sert süspansiyon..
Kapılar direksiz oldugu için ön kapıdaki üçgen parçanın lastik kısmı sıcak,soğuk vs gibi etkenlerden dolayı yırtılabiliyor..
Şanzıman geçişleri biraz kemikli ama sorunsuz ve uzun ömürlü..
Hem asfalt hemde hafif offroad için gayet yeterli (youtube da rusların Foresterlarla yaptıklarını izleyin )
Araç alım için biraz şans birazda aracı tanıyarak alırsanız sorun yaşamazsınız Subaru için..

Şimdi ben küçük bir yerde yaşayan biri olarak buralarda beni mağdur etmeyecek saç baş yolduemayacak ilçe sanayisi de olsa işimi sıradan bi usta gorecek olan aracı sıralarsak aşağıdakilerden

2002 2004 crv
2003 2005 xtrail
20004 2007 foster
2002 2004 rav4
20006 2008 vitara5k

Hepsi otomatik ama hangisi

%85 asfalt % 15 kamp

Benim için en önemlisi bana usta aratmamasi

Grand vitarayi eledik o tam arazi için sanırım
Rav4 biraz daha eski gibi duruyo sanki o modeller ve küçük
Honda hakkında fikriniz motor ve şanzıman bakımından lpg ye uyum bakımından gönlüm hep orada bu seçeneklerden sadece onu kullandım yıllar önce diğerlerini kullNmadim

bana da birisi yardım etsin lütfen, 4x4 arazi almam lazım kış için, köyde yaşıyorum 4 ay yollar kapalı kalıyor bu sene reno 19 arabamla karlarla savaştım maalesef savaşı kaybettim, kredi çekip 4x4 almaya karar verdim fakat bu arazi araçları hakkında hiçbir fikrim yok yardım lütfen, üst limitim 34 bin, ve land rover 1999 çok temiz bir araç buldum, ama temiz mi değil mi nedir ne değildir bilmiyorum, fikri olan varsa lütfen yazsın, benim için önemli bir dönemeç, linke lütfen bakıp bana bişiy söyleyin 1999 Land Rover Freelander 1.8 31.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 424142548

Uzuuun fikir alışverişi sonrası iki araç arasında kararsız kaldım.biri yada diğeri arasında .

Honda crv 2003 2004 otomatik
Xtrail 2003 2005 otomatik

Sizce hangisi ve neden ?

Fikir verir misiniz

Güvenlik , lpg uyumu,sanziman ,ses yalıtım ve konfor,bakim parça maliyeti vsvs

Hocam benim yazdıklarıma Gore diyoruz demi subaruyu

Yani küçük bir yerde yaşıyoruz ve şanzımanı motoru sikintisiz

Birde Subaru foster için lpg sorunu var.onu nasıl cozeriz lpg li olması sorun olur mu.cunku lpg li onerilmiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR