Yardimmm Crv Rav4 Vİtaraa Xtraİl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barcan10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,337
Lpg her araç için sorun olabilir çünkü aracın motorundaki parçalar benzinin yanma ısısına dayanıklı. Log benzinden daha yüksek ısıda yandıgı için aşınma her araçta benzine göre daha hızlı olur.
Lpg de bence araçtan ziyade işi bilen ustaya taktırırsanız bu aşınma olayını daha geçe erteleyebilirsiniz..

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Hocam benim yazdıklarıma Gore diyoruz demi subaruyu

Yani küçük bir yerde yaşıyoruz ve şanzımanı motoru sikintisiz
Bende Fethiye de yaşıyorum ve en yakın Subaru servisi 200km yakınımda
Ama hiç bunu dert etmiyorum çünkü aracıma güveniyorum

Peki hocam subarunun hangi modelini oneriyorsunuz.kesinlikle lpg olacak performans beklemiyorum kamping muglanin piknik alanları filan haftasonu hafta içi de hanim kullanacak

Şimdi ben küçük bir yerde yaşayan biri olarak buralarda beni mağdur etmeyecek saç baş yolduemayacak ilçe sanayisi de olsa işimi sıradan bi usta gorecek olan aracı sıralarsak aşağıdakilerden

2002 2004 crv
2003 2005 xtrail
20004 2007 foster
2002 2004 rav4
20006 2008 vitara5k

Hepsi otomatik ama hangisi

%85 asfalt % 15 kamp

Benim için en önemlisi bana usta aratmamasi

Kullanmadığım araçlar için birsey diyemem ancak crv xtrail ve vitara yı arazide kullanmış biri olarak arazi sıralamam;

1)Vitara
2)X trail
3)Crv

Ancak vitara ve xtrail birbirine çok yakın diyebilirim.Ayrıca bagaj hacminde x trail 1 adım önde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erol bey, subaru xt 150 bini aşmış lpg li tavsiye eder misiniz? 2003 ve üstü modellerde?? uzun yolda performansı ve iç yalıtımı konforu hakkında bilginiz var mı?
Lpg kaç km de takılmış? Eger 40-50k önce takılmışsa subap ayarı isteyebilir.

Ben atmosferik kullandım hep. Uzun yolda gayet iyi,konforlu,insanı yormaz..İç yalıtım daha öncede bahsettiğim gibi camlar direksiz oldugu için biraz ses alır.

Erolkan abi bildigim kadariyla bircok suv arac kullanmış biri. Bende de forester var. Bende gayet memnunum. Diğer suv'lari hiç arastirmadim. Sadece forester a odaklandim ve almak icin 3 ay kadar bekledim ki temiz beni uzmeyecek bir forester olsun. Ve ayrica subaruclubtr sitesine girin ve o siteyi 1 gun bogunca zamaniniz varsa sabahtan akşama kadar inceleyin. Goreceksinjz ki forester alan pisman degil ve forester satan ya yeni kasa forester a gecer yada km düşürür herkes imkani oldugu kadar. Siteyi lpg konfor ariza acisindan bol bol okuyabilirsiniz. 35 e de forester bulursunuz ancak 10-15k size masraf cikarir yakin zamanda. Ve forester da en onemli sey bakimlarinin eksiksiz yapilmasidir. Yetkili servis bakımlı olmasi subaru da bence onemlj degildir. Yeterki orjinal parcalari ile bakim yapilmis olsun. Benimde 2. Subarum. Bakimlarini kendim malzemesini jaspa subarudan alir ve sanayide ustaya yaptiririm. Zaten filtre degisimi yapmasini bilen herkes bu işlemleri yapabilir. Subaru diye fazladan servise 3 kat para vermeye gerek yok. Zaten bu konuda da iddaaliyim ki en iyi 4 çeker subaruda vardır. Youtube da subaru ile diger 4wd araclarin kiyaslamasini tarafsizca yapan sirketler var. Hem diagonal testlerde hemde yagmurlu çamurlu özellikle de karli yollardaki yol tutuşu surekli AWD ile mükemmeldir. Ancak dedigim gibi subaru almak icin cik bekleyebilirsinjz.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim 6.aracım ve 3.Foresterım bu araç. Jeep wj vardı bundan önce. Honda crv 2007,lada niva, 3 kapı suzuki vitara yıda deneme şansım oldu. Subarunun en büyük avantajı sürekli 4çekerde kavramada olması awd sisteminin. Bunun farkını kışın karda honda veya nissanla kara girdiğinizde daha iyi anlarsunız
Servis konusuna gelince benim gibi pimpirikli alıcılar yetkili servis bakımlı araçları tercih ederler.3 subarumun 2 sini caddemotorsdan sonuncuyuda Daloğlundan aldım. Ama diğer araçlarımda yetkili servis bakımılı olmasına dikkat etmedim..
Ama arkadaşımızın dediği gibi Fethiyede yetkili servis yok. Orjınal parçaları ya sipariş ediyorum yada yolum Antalya ya düştüğünde özel Subaru servisine gidip orjinal parçalarla değiştiriyorum..

Benim 6.aracım ve 3.Foresterım bu araç. Jeep wj vardı bundan önce. Honda crv 2007,lada niva, 3 kapı suzuki vitara yıda deneme şansım oldu. Subarunun en büyük avantajı sürekli 4çekerde kavramada olması awd sisteminin. Bunun farkını kışın karda honda veya nissanla kara girdiğinizde daha iyi anlarsunız
Servis konusuna gelince benim gibi pimpirikli alıcılar yetkili servis bakımlı araçları tercih ederler.3 subarumun 2 sini caddemotorsdan sonuncuyuda Daloğlundan aldım. Ama diğer araçlarımda yetkili servis bakımılı olmasına dikkat etmedim..
Ama arkadaşımızın dediği gibi Fethiyede yetkili servis yok. Orjınal parçaları ya sipariş ediyorum yada yolum Antalya ya düştüğünde özel Subaru servisine gidip orjinal parçalarla değiştiriyorum..

ımpreza ya ne diyorsunuz Subaru kullanicilari, jeepten vazgeçtim, 1.5awd döndüm yüz kırk bin ikibin sekiz model alınır mı sizce subarucular?

ımpreza ya ne diyorsunuz Subaru kullanicilari, jeepten vazgeçtim, 1.5awd döndüm yüz kırk bin ikibin sekiz model alınır mı sizce subarucular?
İmpreza alıncaksa bence en az 2.0 alınmalı. Benim gibi yaş 40 olup hala damarlarında delikan dolaşıyorsa 1.5 kesmez

Erol abinin ve benim dedigim hersey tum subarular icin gecerli.ariza vermez mi verebilir bakimlari onemli dedigimiz gibi. Yillar boyu degisen tek sey kasa ve hp farki olmuştur. 1.5 2008 model impreza bildigim kadariyla 107 hp. Eğer ben tın tın giderim yakıt da yakmasin yeterki subaru olsun diyorsanız dediginiz de olabilir. Ama öncelikle forumumuza girip bolca okuyun. Subaru masrafi gercekten can yakar bunu da bilin ama...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erol hocam , Fethiye bodrum gibi sanayinin servisin pahalı olduğu yerde imkanların kisitli olduğu parçaların zor temin edildiği ve en önemlisi kisitli bütçeye sahip benim gibi kişilerin en mantıklı ,en az üzme ihtimali olan araç foster 2003 2005 gibi.dogrumu anladım .yalnız ısrarla bisey sormak istiyorum .2002 2004 Honda crv hakında yorum yapılmıyor.ben bilmiyorum bu arabaları am otomatik şanzımanı olsun geniş ve yüksek tipi de güzel kamping ve asfalt için iyi geliyor.subaru kullandıktan sonra Honda crv ye dönüp bakma bile mi olur onu merak ediyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR