Ağaç Dikelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zerrin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 179
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,261
Ynt: Ağaç Dikelim

Merhaba Ertan Bey, paylaştığınız fotoğraflardaki manzara (benim için) o denli güzel ki anlatılası değil. Yeni dikilmiş ağaçlar, dikilmesi için harcanılan onca çaba,
emek, onların yanında sürekli yanınızda olan sadık dostlarınız. Doğrusu imrenmedim desem yalan olur.
Sözde doğayı çiçeği böceği seven çoktur, şimdiye dek siz de çok şahit olmuşsunuzdur, ama iş uygulamaya geldiğinde işin özellikle şu an sizin ''uğraştığınız'' bölümü
oldukça zor ama bir o denli de keyiflidir. Tabii bu keyif de anlatılmaz yaşanır cinstendir.
Bu düşüncelerle İzmir Urla Çeşmealtında biz de yıllar önce aldığımız küçük arsamıza yine imar mevzuatına uygun küçük bir ev yapıp, geri kalan kısma da sizin yaptığınız
denli olmasa da birşeyler ekmeyi düşünüyoruz. İnşaat yarılandı, yavaş yavaş mutlu sona yaklaşıyoruz biz de.Bu hızla giderse yaz mevsiminde büyük bir kısmı bitmiş olur.
Size bu ''zevkli'' uğraşınızda kolaylıklar diliyorum. İzmir'den selamlar, sevgiler.

Etiketler

derindeniz1' Alıntı:
Merhaba Ertan Bey, paylaştığınız fotoğraflardaki manzara (benim için) o denli güzel ki anlatılası değil. Yeni dikilmiş ağaçlar, dikilmesi için harcanılan onca çaba,
emek, onların yanında sürekli yanınızda olan sadık dostlarınız. Doğrusu imrenmedim desem yalan olur.
Sözde doğayı çiçeği böceği seven çoktur, şimdiye dek siz de çok şahit olmuşsunuzdur, ama iş uygulamaya geldiğinde işin özellikle şu an sizin ''uğraştığınız'' bölümü
oldukça zor ama bir o denli de keyiflidir. Tabii bu keyif de anlatılmaz yaşanır cinstendir.
Bu düşüncelerle İzmir Urla Çeşmealtında biz de yıllar önce aldığımız küçük arsamıza yine imar mevzuatına uygun küçük bir ev yapıp, geri kalan kısma da sizin yaptığınız
denli olmasa da birşeyler ekmeyi düşünüyoruz. İnşaat yarılandı, yavaş yavaş mutlu sona yaklaşıyoruz biz de.Bu hızla giderse yaz mevsiminde büyük bir kısmı bitmiş olur.
Size bu ''zevkli'' uğraşınızda kolaylıklar diliyorum. İzmir'den selamlar, sevgiler.
Merhaba Sami abi,takdir edici kelimeleriniz için teşekkür ederim.Manzara benim içinde çok güzel,belirttiğiniz gibi anlatılmaz yaşanır umarım bir gün bu civara yolunuz düşer de sizi ağırlama fırsatı yakalarım.Ne mutluki bize gerçekten doğanın tadını doyasıya yaşayabiliyoruz,umarım sizin yerinizde tam gönlünüzce olur,inşaatı tamamlarsınız.
Allah sağlık sıhhat versin gerisi gelir.
Selamlar,saygılar.

Ertan Bey yine yüreğimin yağını erittiniz....ellerinize sağlık, 3-5 yıl içinde yemyeşil imrenilecek bir bahçe olacak orası.İnşallah yolumuz düşer de bu güzellikleri canlı görürüz.

Teşekkür ederim Ali bey,inşallah dediğiniz gibi olur.
Olurda bu civara yolunuz düşerse,şizi misafir ederim,saygılar.

Ertan bey, ne yapmuşsınız böyle, özel orman mı yapıyorsunuz :smiley:)

Tebrikler, çok iyi bir çalışma olmuş. Keşke bizlerin de tarlamız olsa da biz de yapabilsek, şimdilik ağaçlandırma alanlarına üç beş ağaç dikmekle yetiniyoruz :smiley:

rahhat' Alıntı:
Ertan bey, ne yapmuşsınız böyle, özel orman mı yapıyorsunuz :smiley:)

Tebrikler, çok iyi bir çalışma olmuş. Keşke bizlerin de tarlamız olsa da biz de yapabilsek, şimdilik ağaçlandırma alanlarına üç beş ağaç dikmekle yetiniyoruz :smiley:

Ağzınıza sağlık umarım orman gibi olur.Ben daha hiç bir şey yapmamışken sizler,dikim yapmıştınız.İlk önce tebrikler sizin.
Fidanlığıma tarla demeyin gücenir,sayfiye yeri derseniz onure edersiniz :smiley:

dalyan' Alıntı:
Ağzınıza sağlık umarım orman gibi olur.Ben daha hiç bir şey yapmamışken sizler,dikim yapmıştınız.İlk önce tebrikler sizin.
Fidanlığıma tarla demeyin gücenir,sayfiye yeri derseniz onure edersiniz :smiley:

Gücenmesin sakın :smiley: Eskiden tarlaydı değil mi aslını unutmamıştır o :smiley:

Bakın ne de güzel oldu, eski tarla şimdinin fidanlığı, geleceğin ormanı ;)

Sizin, çocuklarınızın, torunlarınızın ve dostlarınızın sayfiyesi :smiley:

Ben almadan önce üzüm bağlığıymış zaten ismide yeni bağlar diye geçiyor,
Selamlarımla. :smiley:

Bu gün yine gittik bahçemize,
Hem kontrol ettik hemde eksikleri tamamladık ve manzaranın tadını çıkardık.
Çalışırken pek bir şey anlamamıştık yorgunluktan ama şimdi ne kadar güzel bir şey yaptığımızı gördük.

Gul

Atom karinca 1

E2

E3

Lr2

Hava aşırı soğuktu kahve içerek içimizi ısıttık
Köpekler su kovasını parçalamış,yardım eden köyden abimizle kovayı değiştik
Evimize geri döndük

Ebazer 1

Ebazer 2

Lr2

Lr1

Fidanlarımızın hepsinin tutmuş olduğunu görmek bizi çok sevindirdi,ya tomurcuklanmış yada çiçek açmışlar.

Bhc1

Bhc2

Geçtiğimiz nisandan beri acaba fidanlığınız ne durumda, acaba baharda nasıl olacak :smiley: Merakla bahar fotoğraflarınızı bekliyoruz ...

Bu yıl kadar pek yağış görülmedi...baharla birlikte o bahçeye kuru kürdan dikseniz yeşillenir.

Emeğinize yüreğinize sağlık.Ağaç diken altın bulsun.

Merhaba
Tel boylarının tamamına leylandi çamlarıyla tamamladık ve artı gölge ağaçları ile cevizde diktim bir hayli.
Şimdi en kısa zamanda yeni fotoları eklediğimde tanıyamıyacaksınız bahçeyi :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri