Bugün Arazi Aracınıza Ne Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CJ7V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,666
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 393,284

CJ7V8

Aerodynamics are overrated.
Yer
Tarsus
Bu konuyu yabancı forumlardan çaldım ;D ben başliyim.

Aracımı yıkadım ve deposunu doldurttum :smiley:

Etiketler

Ynt: Bugün Arazi Aracınıza ne yaptınız??

Aracıma değil ama, kamp malzemelerine bahar temizliği yapıyorum...
Haftasonu yıkayıp temizlediğim iki çadırımı tam kuruması ve havalanması için masaların üstüne serdim bugün ofiste.

Ynt: Bugün Arazi Aracınıza Ne Yaptınız?

Baya zamandır kullanmadım, en son rot ayarını kontrol ettirmiştim. :-\ Şu an nereye park ettiğimi bile hatırlamıyorum ;D

Bende haftasonu aracıma vinç kiti (u kilit, çeki halatı, makara ve eldiven) ve esneyen türden bir çeki halatı aldım.

He he atladım canavar gibi işe geldim:smiley:
Bir arkadaşım ile Pazar akşamüstü gezerken aklıma bir SAfari şnorkel takayım diye geldi.
Yakında kızıma bir şnorkel, pasta cila, tavan döşemesi ve belki yeni bir şanzıman filan düşünebilirim. Çok kahrımı çekti...

Diğerinin ise aküsünü aşağı indirdim, taktım bastım marşa, v8 tıkır tıkır saydırmaya başladı ilk marşta. Yoldan geçenlerin birisi satılık yazısını aradı 6500 teklif verdi + 1500 bir ay sonra dedi.. Bakalım hayırlısı.Defender 110 Camper yapma projesi olursa vereceğim. :smiley:

hidrolik direksiyon da yag kaçagı vardı söktüm keçelerini degiştirdim makaslara kavis verdirdim ön torsiyonlardan yükseltme yaptım ön arka tanpon stopları ön panjuru komple söktüm iyi bir kaportacı bulursam yarın komple kaportaya sokacagım yani bu gün baya ugraştım

Araç parkı hususunda kavga ettim. İnsan sevmeden olmuyor bu işler :D

Sanayide motorunu ana ve arazi şanzumanını bekleyen scout un yanına uğrayıp kapısını kitledim :smiley:

akşam aracı komle soydum kafama göre ve hesaplı yapacak kaportacı buldum sanayilerde deli para istediler üçte bir fiyatına yapacak bir usta buldum aracı teslim ettim yapmaya bu gün başladı

Big 6557047 245125 z67x514

Issac3

derslerin iptal olmasından faydalanarak CJ fuel sending unit i değiştim.yılların çamuru birikmiş ya aralarda ;)
bir kaç tane resim:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=10466.new#new

sabah garaja qittim, aracı aldıım baktım bayağa pis.. yıkamacıya qittim. oto yıkama tanıdık dedim siz bırakın ben yaparım. kendi kafama göre bi güzel temizledim iç dış.. soora güzelce kuruladım.. sis lambaları ayarsızdı hanqinin nere baktığı belli eğildi.. onlara ayarı düzellttim.. biraz gezip tekrar yuvasına koydum..

aracımı yıkattım ama 1 saat sonra yağan çamurlu yağmur arabayı özüne kavuşturdu :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.