DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Ekim'de Roma-floransa-pisa Planı...

'GEZİ PLANLARIMIZ' forumunda isirganus tarafından 25 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 628 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

 1. isirganus

  isirganus Yeni Üye

  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeni:
  5
  Geçen ay eniştenin VATAN bilgisayardan aldığı TV'ye promosyon olarak iki kişilik gidiş dönüş Avrupa seyahati bileti vermişler. Onlar, gidemeyeceklerini düşünüp faturayı bizim adımıza kestirip, biletleri bize hediye ettiler. 3 şehirden ROMA düştü şansımıza.

  2-10 Ekim tarihlerinde biletlerimiz alındı. Rica ettik, oğlumuz Deniz'e de bedelini ödeyerek birlikte bilet aldık.

  Geçen yıllarda Sakız, Slovenya ve Venedik gezilerini kendi başımıza yapmıştık. Plan yapmaya çalışırken "neden karavan ile gezmiyoruz?" sorusu takıldı kafamıza ve seçenekleri incelemeye başladık. Karavan konusunda deneyimimiz yok. ROMA-PISA güzergahı konusunda da bilgimiz yok.

  Kiralık araç konusunda güvenilir bir şirket, ve seçilecek araç özellikleri konusunda ve tabii ki güzergah konusundaki deneyim ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
   
  suatsahin803 bunu beğendi.

 2. EvliyaCelebi2

  EvliyaCelebi2 Söz insanın aynasıdır..

  Mesaj:
  2.218
  Alınan Beğeni:
  2.049
  .

  Karavan uygun değil.
  Kamping Roma’da pahalı ve sorunlu. Pisa daha olumlu olsa da, toplamda karavan çok vaktinizi alır.
  İki şehri de ağırlıklı olarak yürüyerek gezebilir, AirBnb ile mutfaklı ev seçebilir, Roma-Pisa arasında tren kullanabilirsiniz.
   

 3. isirganus

  isirganus Yeni Üye

  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeni:
  5
  Floransa'ya da gitmeyi düşünüyoruz. Klasik Turların planladığı gibi herşeyin katı zaman ve eylem planları içine sıkışmadığı, ana konuların dışında da keyif alabileceğimiz bir gezi olsun diye düşündük. Mutfaklı ev seçimi veya otel-pansiyon seçimi için çok net planlar yapmak gerek. Bir gün erken ayrılmak ya da bir gün daha uzatmak istesek yapamayız. Sonuçta aracı aldığın günden son güne kadar tatilin içini istediğin gibi esnetebilirsin.
  Roma'da karavan parkında fiyat dışında ne gibi sorunlar var? Biraz açıklar mısın?
   

 4. EvliyaCelebi2

  EvliyaCelebi2 Söz insanın aynasıdır..

  Mesaj:
  2.218
  Alınan Beğeni:
  2.049
  .

  Biz Romanın kenarında arkadaşımın kızının park yerinde kaldığımızdan başımıza gelmedi ama forumda birkaç kere kırsızlıktan bahsedildi..

  Floransa dışındaki kampinglerden toplu taşıma ile şehre ulaşabileceğinizi de unutmayın.
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...