Fotoğraflar ile 2010 Karadeniz Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,399

enverdede

Zirve
Yer
istanbul
Daha önceden akrabalarımızla 3 aile tek araç planladığımız ve 3 temmuz 2010 tarihinde Düzce güzeldere şelalesi başlangıçlı Karadeniz gezimizi gerçekleştirmek üzere marmaris hisarönü evcan kampta karavanımızı bırakarak istanbul'a döndüğümüzde tek korkumuz ,daha önce paylaşılan bilgilerin ışığında karadenizin özelliği yağmur idi.Ancak korkutuğumuz olmadı bizce çok güzel geçen bu gezimizi daha önce gezenlerin anılarını canlandırmak, gezememiş olanlara da yardımcı olabilmek düşüncesiyle paylaşmak istedim.
Karadeniz manzaralarına alıştırma ..Güzeldere şelale yolu[attachment=4]

CIMG0161

CIMG0166

CIMG0168

Etiketler
Ynt: Fotoğraflar ile 2010 Karadeniz Gezimiz

ve direksiyonu karadenize çeviriyoruz ,Akçakoca sapağından , alaplı ,ereğli,filyos ki programımızda burada konaklamak vardı ancak vardığımızda Filyos'un bu konuma hazır olmadığını görünce güneş batışını izlemekle yetinip,iyice geç olmadan Bartın inkum'unda geceledik.sabahında Bartın çıkşında köy kahvaltısından sonra ver elini amasra.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG0172

CIMG0174

CIMG0183

CIMG0184

Amasra ününü hakeden güzel belde.İlk üç resim de şu an pansiyon olarak işletilen bu binanın üzerindeki bu yazı ilgimizi çekiyor.sonrasında ise bu güzel görüntüler.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG0190

CIMG0191

CIMG0192

CIMG0193

CIMG0198

Zorda olsa ilerde benzer güzelliklerle karşılaşacağımız tesellisi ile karadenizi,karadeniz yapan yemyeşil ,virajlı,inşli çıkışlı yollara vuruyoruz kendimizi hedef kurucaşile ve sonrası Rıfat Ilgazın memleketi sarı yazması ile ünlü Cide.Amacımız gideros koyunda konaklayıp balık yemek ancak bu güzelim yerde derindondurucudaki balıkları görünce vazgeçiyoruz,daha doğrusu kendisi karadenizli olan bacanağım balıkların gözünü beğenmiyor.Bizde Cide'de ünlü Bedo'nun nefis köftelerinin tadına bakıyoruz.Hediyelik sarı yazmalarıda buradan almak mümkün.Cideden ayrılırken ardımızda ki görüntü bu idi.

CIMG0201

CIMG0202

CIMG0203

CIMG0209

CIMG0210

Cide'yi geride bıraktıktan sonra İnebolu-Abana-çatalzeytin-Türkeli beldelerinin güzelliklerini doyumsayarak konaklayacağımız Ayancık 'a varıyoruz.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG0215

CIMG0217

CIMG0212

Enver abi oralara karavan ile yavaş yavaş gezerek gitmek vardı siz biraz çabuk geçmişsiniz o beldeleri,güzel bir gezi olmuş fotolar çok güzel ne yapsak acaba yap işlet devret modeline bir baksakmı ;) kanım kaynadı vallaha ;D

yaybek' Alıntı:
Enver abi oralara karavan ile yavaş yavaş gezerek gitmek vardı siz biraz çabuk geçmişsiniz o beldeleri,güzel bir gezi olmuş fotolar çok güzel ne yapsak acaba yap işlet devret modeline bir baksakmı ;) kanım kaynadı vallaha ;D
Yusuf kardeşim biraz hızlı davrandığımız doğru ancak ben bunu kendime bir keşif gezisi olarak sayıyorum, bu gezinin çekme karavanlada yapılabileceğine benimde aklım yattı.Yap işlet devret modeline gelirsek ikinci muhakkak daha kolay olacaktır ne duruyorsun derim ben.

Ayancık, benim için gezinin başladığı yer . Akgöl[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG0229

CIMG0250

CIMG0249

CIMG0255

CIMG0259

İnaltı mağarası tırmanışı ve girişi ve girişte bizi karşılıyan sevimli hayalet casper.Son resmi ben ona benzettim. ;)[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG0234

CIMG0235

CIMG0241

CIMG0236

CIMG0238

Vardığımız saatte Sinop ve sabahında kaldığımız Karakum efua pansiyonun organik bahçesi kahvaltılıklar doğal dalından,karakum manzarası ile kahvaltı etmesi bizden.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG0266

CIMG0267

CIMG0268

CIMG0269

Gezimizin ilk günleri gezi arkadaşlarımızın ağırlıklı olarak albümleri için kendilerinin kadrajda olduğu fotoğrafları tercih etmeleri sebebi ile çoğu güzellikleri hafızamıza kaydetmek zorunda kaldık.Paylaşım için daha çok foto çekebilmiş olmayı arzulardım. Sinop ve çevre gezisi.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG0275

CIMG0273

CIMG0274

CIMG0276

CIMG0278

devam[attachment=1][attachment=2][attachment=3] otantik dokuma tezgahı ve dokumalar.

CIMG0270

CIMG0279

CIMG0280

Birazda çevre karavanımla olmadığım için hayıflandığım çevre.Akliman-Hamsilos[attachment=1][attachment=2][attachment=3] Fosiller.[attachment=4][attachment=5]

CIMG0281

CIMG0284

CIMG0287

CIMG0290

CIMG0288

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri