-hayat Gezince Güzel- 15-

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mesut hoca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,675

mesut hoca

Kamp I
Yer
eskişehir
Tarih 15.11.2014 cumartesi , Selam dostlar!, bu gün hava oldukça güzeldi, önümüzdeki günlerin kış olması münasebetiyle ,fırsat bu fırsat deyip düştüm yollara, gitmek istediğim yer ise yükseklere , daha yükseklere! Eskişehirde buralara boz dağ diyorlar, aslında sündiken dağları,bu sıra dağlar , bilecik’ in söğüt ilçesinden başlar, ve Ankara polatlı’ya kadar uzanır. Sonbahar aylarındaki bu son günlerde,ormana gidip doğayla buluşup,beklide bir daha ilk bahara kadar göremeyeceğim bu güzelliklerde biraz motorla gezip stres atmak beni rahatlatır düşüncesiyle başladım geziye,

Hekimdağ geçidi, boz dağın asvalt yoldaki en yüksek noktalarından,bir kaç yerden birisi 1200 metre,

Daha önceki yıllarda buralara arkadaşlarımla ailecek pikniğe gelirdik,şimdilerde buraya bir işletme kondurmuşlar, adına’ da (kayı boyu kara keçili Yörük obası) koymuşlar,

Ve Dalıyorum ormanın derinliklerine,

Meşe ağaçları yapraklarını dökmüş , her yer çıtır çıtır kuru yaprakla dolu ve hafiften bir rüzgar var

Mantarlar çıkmış, biraz yağmurlar yağınca hemen çıkıvermişler

Stabilize bile değil burada yollar , bildiğimiz toprak yollar ,biraz enduro yapıyorum buralarda
Etrafta kimsecikler yok

Karşıda görünen köyün adı , TANDIR KÖYÜ,

duyduğuma göre buralarda yırtıcı hayvanlarmış ,kurt, domuz,kızıl tilki ve doğruysa ayı bile varmış buralarda,

Buradan anladığım kadarıyla küçük bir su kaynağı çıkmış ve küçük bir boru takmışlar ,iki de yalak koymuşlar ve olmuş dağ çeşmesi, kimler yaptıysa ALLAH razı olsun, kurt kuş nasiplenir inşallah,

Burada biraz dinleniyorum, harika bir coğrafya var burada,tertemiz hava,

Burada bir hayvanın üst çene kemiğini buluyorum,değişik bir parça bu,köpek dişleride var , öne doğruda kazma dişleri gibi dişler var , galiba domuz’un üstçene kemiği bu ! ne yalan söyleyeyim benim dişlerden sağlam dişleri var.

Yollardan fotolar , bu ben,

Buna da bizim buralarda manda diyorlar,bazı bölgelerde camız’da diyorlar,ne kadar ürkütücü değimli?

Yeşile bezenmiş yaylalara geliyorum,

İşte buda benim kara atım,yol arkadaşım, bazen düşünüyorum satıp başka motor alayım diye ama satamıyorum , bir türlü kıyamıyorum ona,

Harika bir meşe ağacı ,yapraklarını dökmüş ve bu yılki görevini tamamlamış,etrafına meşe palamutlarını dökmüş, yer yüzündeki tüm canlılar verilen görevi en iyi şekilde yapıyorlar,İNSANLARIN dışınsa bu insan oğlu var ya gittiği her yeri afedersiniz ama pislemeden gitmiyor,etraf çöp içerisinde, ben resimlerini çekmedim bakıpta keyfimizi kaçırmayalım,lütfen doğaya biraz saygı!

İşte güzel bir dağ çeşmesi daha,nede güzel akıyor ama!

Bu son resimdi! , tüm dostlara eskişehirden selam olsun! Gönlünüz neşeyle dolsun! Sagılarda benden olsun … -HAYAT GEZİNCE GÜZEL-

resim upload

Etiketler
Ynt: -hayat Gezince Güzel- 15-

Güzel resimler, insanın içi gidiyor. Boş günün oluyor, yağmur yağıyor; açık hava oluyor, insanın işi oluyor.

Yine döktürmüşsünüz. :smiley:
Hem gezerek, hem fotograflayıp yazarak.

Tekerinize taş değmesin.
İstanbul'dan selamlar.

Fotoğraflar çok güzel, harika bir manzara.Kar gelmeden güzel bir gezi yapmışşsınız. Doğayı temiz tutmayla alakalı hassasiyetinize katılmamak mümkün değil.Paylaşım için teşekkürler, iyi gezmeler dileğiyle.Ergun

zihnigonen' Alıntı:
Güzel resimler, insanın içi gidiyor. Boş günün oluyor, yağmur yağıyor; açık hava oluyor, insanın işi oluyor.
selam zihni gönen,gezimi beğendiğiniz için teşekkürler,fırsatları değerlendirip geziyorum işte!,saygılar...

Gültekin' Alıntı:
Yine döktürmüşsünüz. :smiley:
Hem gezerek, hem fotograflayıp yazarak.

Tekerinize taş değmesin.
İstanbul'dan selamlar.
saygılar gültekin bey,gezdim,gördüm,yazdım ve fotoğrafladım,istanbula selamlar...

Vladinka' Alıntı:
Fotoğraflar çok güzel, harika bir manzara.Kar gelmeden güzel bir gezi yapmışşsınız. Doğayı temiz tutmayla alakalı hassasiyetinize katılmamak mümkün değil.Paylaşım için teşekkürler, iyi gezmeler dileğiyle.Ergun
selamlar ERGÜN BEY, iyi dilekleriniz için teşekkürler,doğayı seviyorum,çalış,çalış,çalış,hep gürültü,iş stresi,yorgunluk,bunun neticesi motorla özgürlük,sanki kafama reset atıyorum ve rahatlıyorum,HAYAT GEZİNCE GÜZEL!,saygılar...

zirvelerin sesi' Alıntı:
çok güzel fotolar.. Özellikle Dağ.. Su Pınarları..
fotoğrafları beğendiğinize sevindim,dağlarda gezmeyi severim,kanımızda yörük kanı var,su ise candır,can olan suyu her canlı sever,İZMİRE selam olsun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR