İki Motosiklet Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan Gezisi (rehber)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teneke_celebi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,155

Gezinizi cok sevdim.
Bu arada kril alfabesi zor degil, Rusya ya 3-5 gun gidecekler bile ogrense iyi olur. Sadece buyuk harfler ogrenilse , yolda tabela okumaya, metroda yon bulmaya yeter.

.

Sevimli olduğu kadar, tarih, macera ve ülke bilgileriyle harmanlanmış yazınızın her cevabında “beğen” ini tıklamasam da toptan teşekkürlerimi böyle kabul edin lütfen..:yum:

Sorum; günde bu kadar yol almayı tehlikeli bulup bulmadığınız ?
Sanırım yaş kemale erince “N’aptım ben yahu ?” diyeceksiniz galiba ?

...
Gerçi bazen bize de gençlerin “Siz n’apıyorsunuz moruklar ?” dediğini gözlerinden okuyorum...:p

Macera göreceli birşey olmalı ? :smiley:

.

Son düzenleme:

Gezinizi bıkmadan okudum. Tüm karşılaştığın problemleri aktardığın ve güzel resimlerin için teşekkürler. Genelde uluslar arası yollarımı takip ettiniz yoksa kestirme harita nereyi gösterdi ise oradan mı gittiniz. Araç la (4x4) aynı rotaları takip edilebilir mi. selamlar.

.

Sevimli olduğu kadar, tarih, macera ve ülke bilgileriyle harmanlanmış yazınızın her cevabında “beğen” ini tıklamasam da toptan teşekkürlerimi böyle kabul edin lütfen..:yum:

Sorum; günde bu kadar yol almayı tehlikeli bulup bulmadığınız ?
Sanırım yaş kemale erince “N’aptım ben yahu ?” diyeceksiniz galiba ?

...
Gerçi bazen bize de gençlerin “Siz n’apıyorsunuz moruklar ?” dediğini gözlerinden okuyorum...:p

Macera göreceli birşey olmalı ? :smiley:

.

Güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Sorunuza gelince, bence dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birinde yaşadığımız dan bu yolların bana tehlikeli olmadığını düşünüyorum. Her zaman söylediğim gibi Türkiye de yasayabiliyorsak her yer yerde yaşayabilirsiniz. Bir de ben biraz kaderciyimdir. Eğer olacak varsa mutlaka olur. Yolda giderken kafamiza saksıda düşebilir. O yüzden yoldan keyif almaya bakıyorum.

Gezinizi bıkmadan okudum. Tüm karşılaştığın problemleri aktardığın ve güzel resimlerin için teşekkürler. Genelde uluslar arası yollarımı takip ettiniz yoksa kestirme harita nereyi gösterdi ise oradan mı gittiniz. Araç la (4x4) aynı rotaları takip edilebilir mi. selamlar.

Çok teşekkürler. Uluslararası yolları çok tercih etmedim. Gezilerimde genelde Otobanlara girmemeye calisirim. Asıl güzellikler yolu kaybettiğinizde ve otoban dışı yollarda oluyor. Evet aynı rotayı araçla gidebilirsiniz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oralara gitmeyi düşünen bir motorcu olarak ,Raporunuzu bir solukta okudum. Çok güzel hazırlanmış ,yararlı bir gezi raporu olmuş. Elinize sağlık. Bu raporu okuduktan sonra o taraflara gitme düşüncemden vazgeçtim :smiley: Ama kapsamlı bir Rusya turu düşünüyorum. Tekerinize taş değmesin.

Oralara gitmeyi düşünen bir motorcu olarak ,Raporunuzu bir solukta okudum. Çok güzel hazırlanmış ,yararlı bir gezi raporu olmuş. Elinize sağlık. Bu raporu okuduktan sonra o taraflara gitme düşüncemden vazgeçtim :smiley: Ama kapsamlı bir Rusya turu düşünüyorum. Tekerinize taş değmesin.

Neden vazgeçtiniz?

Ben böyle bir rehber görmedim.İnanın 30 dk da bende sizinle birlikte gitttim ve geldim. Şaka bir yana Gezinizin güzelliğine zaten laf yok ve üşenmeden bize bu kadar detaylı yazdığınız için sağolun.

Cbf 150 ile eşimle ya İzmirden Yunana ya da İzmirden Gürcistana düşünüyorum. Sizce cbf 150 kalkar mı altından (daha önce ki tek deneyim İzmir-İstanbul 2000KM )

Ben böyle bir rehber görmedim.İnanın 30 dk da bende sizinle birlikte gitttim ve geldim. Şaka bir yana Gezinizin güzelliğine zaten laf yok ve üşenmeden bize bu kadar detaylı yazdığınız için sağolun.

Cbf 150 ile eşimle ya İzmirden Yunana ya da İzmirden Gürcistana düşünüyorum. Sizce cbf 150 kalkar mı altından (daha önce ki tek deneyim İzmir-İstanbul 2000KM )

Teşekkürler, CBF 150 ile her şeyi yapabilirisniz. Yolda iken YBR 125 ile gezen bir Türk ile karşılaştım, Japonya'ya gidiyordu. Uzun yol tecrübesi lazım ama şöyle düşünün; İzmir-İstanbul yolunu 2 defa yaptığını düşünün. Kolaylıkla kalkarsınız alktından

Rusya tarafına yapılan tüm gezileri takip etmeye çalışıyorum , nasıl göremedim sizin yazınızı,hayret=-O
Çok güzel bir gezi olmuş,yalniz BMW size bayağı çektirmiş:smiley: Resimleriniz, videonuz özellikle ve güzel anlatımınız icin teşekkürler. Elinize ayağınıza sağlık .

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

forumda sizin yazınızı şimdiye kadar görüp okumadığım için kendime kızdım. elinize ve klavyenize sağlık. 14 000 küsur km yolu 25 günde hem de o kadar berbat yollarda yapmak gerçekten tam anlamıyla kanın damarlarda çok hızlı akmasını gerektiriyor herhalde. ben haziranda 32 günde 14 000 km yolu hem de avrupada neredeyse tamamı otobandan yapmama rağmen şehir gezemedim diye kendime kızdım ama sizi hesap edince ya uçtunuz ya da şehir gezmediniz diyeceğim ama fotoğraflarda görüldüğü üzere bayağı da şehir gezilmiş. önümüzdeki sene baykal gölüne gitme planarımda kazakistanı es geçersem çok şey kaybetmeyeceğii de sayenizde öğrenmiş oldum. yeşil sigorta (zorunlu trafik sigortası) konusunda da keşke türikyede iken tüm dünyada geçerli sigorta yaptırsaydınız. hem ucuza gelirdi hem de rüşvetçi polislerle muhatap olmazdınız. kril alfabesi konusunda telefona indirilen bir programla 3 günde okur yazar olmak mümkündü. here android navigasyon programı ile offline kullanım için haritaları telefona indirip internetsiz kullanmak mümkün rusyada 3 sene önce çok işimi görmüştü, ev kapı numarası dahil girince sizi kapının önüne kadar götürüyor. hem sizi hem yarı yoldan dönmek zorunda kalan arkadaşınızı tekrar tebrik ediyor, paylaşımınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

forumda sizin yazınızı şimdiye kadar görüp okumadığım için kendime kızdım. elinize ve klavyenize sağlık. 14 000 küsur km yolu 25 günde hem de o kadar berbat yollarda yapmak gerçekten tam anlamıyla kanın damarlarda çok hızlı akmasını gerektiriyor herhalde. ben haziranda 32 günde 14 000 km yolu hem de avrupada neredeyse tamamı otobandan yapmama rağmen şehir gezemedim diye kendime kızdım ama sizi hesap edince ya uçtunuz ya da şehir gezmediniz diyeceğim ama fotoğraflarda görüldüğü üzere bayağı da şehir gezilmiş. önümüzdeki sene baykal gölüne gitme planarımda kazakistanı es geçersem çok şey kaybetmeyeceğii de sayenizde öğrenmiş oldum. yeşil sigorta (zorunlu trafik sigortası) konusunda da keşke türikyede iken tüm dünyada geçerli sigorta yaptırsaydınız. hem ucuza gelirdi hem de rüşvetçi polislerle muhatap olmazdınız. kril alfabesi konusunda telefona indirilen bir programla 3 günde okur yazar olmak mümkündü. here android navigasyon programı ile offline kullanım için haritaları telefona indirip internetsiz kullanmak mümkün rusyada 3 sene önce çok işimi görmüştü, ev kapı numarası dahil girince sizi kapının önüne kadar götürüyor. hem sizi hem yarı yoldan dönmek zorunda kalan arkadaşınızı tekrar tebrik ediyor, paylaşımınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Rusya tarafına yapılan tüm gezileri takip etmeye çalışıyorum , nasıl göremedim sizin yazınızı,hayret=-O
Çok güzel bir gezi olmuş,yalniz BMW size bayağı çektirmiş:smiley: Resimleriniz, videonuz özellikle ve güzel anlatımınız icin teşekkürler. Elinize ayağınıza sağlık .

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel yorumularınız için teşekkürler.
Offline Maps maalesefe her yerde çekmiyor. (Konum ve uydu şartlarından dolayı) Bu yıl Moğolistan yolunda bizi epey sorun yaşattı.

Bu yıl yaptığım bu yazıma da göz atmanızı öneririm
Motosiklet Ile Pamir Ve Moğolistan (rapor Ve Rehber)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri