İtalya'ya Uçakla Gidip Orada Karavan Kiralamak?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bahcecim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,691

bahcecim

Kamp II
Yer
İstanbul
Web
www.kamp-karavan.com
Sevgili gezenbilir dostları;

Eylül ayi içerisinde İtalya Milano'ya uçmak, orada karavan kiralamak istiyorum. Karavan ile Roma'ya kadar inip, Roma'da karavani teslim etmek istiyorum.
Bu gezi için tavsiye edebileceğiniz konaklama alanları, karavan kiralama şirketleri var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: İtalya'ya Uçakla Gidip Orada Karavan Kiralamak?

Kıskandım... :D
Şaka bir yana keyifli turlar hocam...
Tüm deneyimlerinizi, yaşadıklarınızı ve fotoları şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum...

Biletleri vs ayarladık, ailecek gideceğiz inşallah. Özellikle Roma ve VINCI kasabasını görek istiyoruz.

Karavan şirketlerine bakıyorum ama emin olamıyorum. konaklama yerleri ve şirketleri konusunda tamamen piyango durumundayız.

Sayin Metin bey, Italyada Kamping yerleri cok yaygin.Zaten size kiraladiginiz yerden Kamp yerlerini gösteren Harita ve Kitapcik verirler.Italyada, genellikle Sehirlere girerken Tabelalarda kamp yerlerini gösteriyor.Roma ya geldiginizde cevre yolunda bir cok Kamp yeri Levhasi var,biz gittigimizde Flamingo Kamping de kaldik, Modern bir kamping.Buradan Tiren istasyonu 500m sizi direk Metroya götürüyor.20 dakikada Sehir merkezindesiniz.Tavsiyem Gezi Otobüslerine bininiz daha Güzel gezersiniz.Diger Taraflarda Aree die sosta yazan yerler var buralar ucuz kamp yeri alternativi. :smiley:

http://wohnmobil-stellplaetze.net/italien/liste1.htm
http://www.camping.info/italien/campingplaetze?gclid=CPueyMGe46ACFZlg4wodWjsaDA

Güzel geziler.Dikkatli olmayida elden birakmayin. :smiley:

Merhaba;

Asıl planımız milano - roma hattı yapmaktı. Araçta konaklayıp otele para vermemek, böylelikle ulaşım masrafını da azaltmaktı.

İtalyan aradaşlarım milano'ya gitmek yerine, roaya uçup, romada apartman katı kiralamanın daha mantıklı olacagını belirttiler. zira roma araba ile gezilmek için dünya üzerindeki en son yerimiş. apartman katları çok mantıklı imiş. 3 gün sonra romadan karavan kiralayıp toscana ve vinci kasabası civarına gitmeyi, 3-4 gün sonra romaya geri gelip karavanı teslim etmeyi önerdiler. bence de çok mantıklı, nitekim romadan araç alıp milanoya bırakak istediginizde 750 E ekstra cost uyguluyorlar.

ayrıca milano'nun sanayi şehri oldugunu, bunun yerine yine karavan ile 3-4 gün daha doğa manzaralı kamplarda konaklamanın daha iyi olacagını öneriyorlar.

sanırım italyanların önerileri mantıklı, siz ne dersiniz?

Üstad ne yaptınız, turu gerçekleştirdiniz mi?
Bende bu sene böyle birşey yapmayı düşünüyorum, hangi karavan şirketi, nerelerde kaldınız.
Paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR