Karavanımın Yapım Aşamaları; 17 m3 Ducato Efsane (Goldwingerr)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 458
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 128,905

Goldwingerr

Zirve
Yer
İzmir
İzmir'den Merhaba,
Önce kısaca kendimi tanıtmak istiyorum gerçi tanışma sayfasında uzun zaman önce tanıtmıştım ama pek forumlara yorum yapmıyor inceleyip notlar alıyordum.
38 yaşındayım,İzmir'de serbest avukatlık yapıyorum.Uzun yıllardır motorsikletle yaptığım yurt dışı gezilerinde Avrupa'daki karavan campinglerde kaldıkça ve yaş ilerledikçe her çadır kurduğumda yandaki karavanda şarabını açıp içen,karavanın önünde sabah kahvaltı yapan,bizim soğuktan titrediğimiz yerlerde keyifle kaloriferini açıp manzaranın keyfini çıkaran keyifli insanlara özenip neden iki hobiyi birleştirmeyeyim dedim.
Ama karavan edinmek istediğimde hepimizin bildiği bürokratik ve maddi engeller karşıma çıktı.Fakat Gezenbilir ile karşılaştığımda bu hobiye gönül vermiş kişilerin süper şeyler yaptığını gördüm.Ben de öğrenciyken eski antika motorlari toplardım.Şimdi biraz daha kapsamlı bir işe soyundum ama inşallah altından kalkarım bu konuda yardım yorum ve cesaretlendirmenize ihtiyacım var.
Uzun araştırmalarım sonucu sonunda aracımı aldım.17 m3 2008 model Ducato.Camper imin adını Efsane koydum:smiley:)
Yapım aşamalarının ve resimlerini elimden geldiğince paylaşacağım.Aslında daha planım dahi yok Efsane hiç ummadığım anda alındığından biraz da şaşkınım :smiley:
Burak Yalçın 0536 437 22 97
Saygılarımla

Etiketler
Goldwingerr' Alıntı:
İzmir'den Merhaba,
Önce kısaca kendimi tanıtmak istiyorum gerçi tanışma sayfasında uzun zaman önce tanıtmıştım ama pek forumlara yorum yapmıyor inceleyip notlar alıyordum.
38 yaşındayım,İzmir'de serbest avukatlık yapıyorum.Uzun yıllardır motorsikletle yaptığım yurt dışı gezilerinde Avrupa'daki karavan campinglerde kaldıkça ve yaş ilerledikçe her çadır kurduğumda yandaki karavanda şarabını açıp içen,karavanın önünde sabah kahvaltı yapan,bizim soğuktan titrediğimiz yerlerde keyifle kaloriferini açıp manzaranın keyfini çıkaran keyifli insanlara özenip neden iki hobiyi birleştirmeyeyim dedim.
Ama karavan edinmek istediğimde hepimizin bildiği bürokratik ve maddi engeller karşıma çıktı.Fakat Gezenbilir ile karşılaştığımda bu hobiye gönül vermiş kişilerin süper şeyler yaptığını gördüm.Ben de öğrenciyken eski antika motorlari toplardım.Şimdi biraz daha kapsamlı bir işe soyundum ama inşallah altından kalkarım bu konuda yardım yorum ve cesaretlendirmenize ihtiyacım var.
Uzun araştırmalarım sonucu sonunda aracımı aldım.17 m3 2008 model Ducato.Camper imin adını Efsane koydum:smiley:)
Yapım aşamalarının ve resimlerini elimden geldiğince paylaşacağım.Aslında daha planım dahi yok Efsane hiç ummadığım anda alındığından biraz da şaşkınım :smiley:
Burak Yalçın 0536 437 22 97
Saygılarımla
Hoşgeldin Burak Bey.Yolun yarısı bitmiş, gerisi gelir.Koy şu planını sayfaya.Bakalım enine boyuna. Hayırlı olsun

Tekrar hayırlı olsun, siz niyetten öteye geçtiniz. Yaşam biçimi, kullanım süreci, karavanı paylaşan sayısı, paylasanlarin takıntıları. .. detayları göz önünde tutarak planlamaya çalışin.
Kolay gelsin.

Burak bey merhaba,

Öncelikle hayırlısı olsun. Ben de kısa bir süre önce İzmir'de 15 m3 ducato imalatı yaptırdım. 2 ay gibi bir sürede bitti. Zaten aracı alınca gerisi bir şekilde halloluyor. Sizin aracınız 17 m3. Yani benim araçtan yaklaşık 25 cm daha yüksek. Ancak uzunluk ve en aynı. Ekte benim uyguladığım ölçüler var. Çok ta memnun kaldım. Her ne kadar bilgisayar çizimi değil ama sanırım size de bir fikir verebilir.

İmalat sürecinizde kolaylıklar diliyorum.

Adnan

DSCF7275 A

DSCF7272 A

Burak bey merhaba .aracın hayırlı olsun 17 m3. karavan için doğru bir şeçim .şehir içinde günlük kullanma durumunda değilsen çok güzel. kazasız sıkıntısız bir imalat süreci dilerim kolay gelsin.

Burak bey, hayırlı olsun....Araç 2008 model olduğundan resmi onay için ruhsat tarihine göre 5 yılı tamamlamasını beklemeniz gerekecek. İzmir de olmanız itibarıyla Ege Karavan sizin için büyük bir şans ,Bursa da İmaj Karavan ve Sakarya da Saly karavan ziyaret edip yaptıkları işleri görme imkanı bulduğum firmalar .başta bu 3 firma olmak üzere öne çıkan diğer firmaları da gezip değerlendirmelerinizi ona göre yapmanızda fayda var.Ayrıca pek tutulmasa da sakarya da Erba ve Başoğlu olmak üzere 2 karavan firması daha var.
Gönlünüzdeki aracı toparlayabilmeniz dileğiyle....

Burak Bey hayırlı olsun. Umarım imalatınız kısa sürede ve en önemlisi sorusuzca tamamlanır ve sizde içkinizle karavanınızın yanındaki yerinizi alırsınız. Merakla takip ediyor olacağım.

Sevgiler
Özgür

İyi dilekleriniz icin Adil Bey'e,
İlhan Bey'e,
Sayın Emekli Balıkçı'ya
Adnan Bey'e
Sayın Eses Bey'e
Sayın Mehmet Bey'e
Sayın Gez-Bil'e
Sayın Süleyman Bey'e
Sayın Hakan Bey'e
Sayın Özgür Bey'e
Çok teşekkür ederim.

berkcantp' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun, siz niyetten öteye geçtiniz. Yaşam biçimi, kullanım süreci, karavanı paylaşan sayısı, paylasanlarin takıntıları. .. detayları göz önünde tutarak planlamaya çalışin.
Kolay gelsin.
Evet topiklerden de okuduğum buydu misafir için değil asıl karavanda kalacaklar için planlama yapılması gerekliliği.Ben de bunu göz önünde tutmaya çalışacağım.

ADNANILGAZ' Alıntı:
Burak bey merhaba,

Öncelikle hayırlısı olsun. Ben de kısa bir süre önce İzmir'de 15 m3 ducato imalatı yaptırdım. 2 ay gibi bir sürede bitti. Zaten aracı alınca gerisi bir şekilde halloluyor. Sizin aracınız 17 m3. Yani benim araçtan yaklaşık 25 cm daha yüksek. Ancak uzunluk ve en aynı. Ekte benim uyguladığım ölçüler var. Çok ta memnun kaldım. Her ne kadar bilgisayar çizimi değil ama sanırım size de bir fikir verebilir.

İmalat sürecinizde kolaylıklar diliyorum.

Adnan
Adnan Beybçok teşekkürler çizim ve ölçüler çok isime yarayacak.Sizinle İzmirde değilseniz telefonda İzmirde iseniz ziyaretinize gelip fikir almak isterim.Çok selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri