Karavanla Kuzey Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kenan4012 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,768

kenan4012

Ana Kamp
Yer
Karamürsel
Merhaba dostlar.
Eşimle birlikte, 2013 mayıs ortalarında başlayan, karavanımızla, yaklaşık 10000 km, 2 ay süren Paris, Barselona’ya kadar uzanan, bir Avrupa turu yaptık. Nerde akşam orda sabah, biraz da bilinçsizce yol aldık. Otoyolları hiç kullanmadık. Genellikle karavanımızı, şehrin dışına doğru, artık park parası gerektirmeyen ama ıssız olmayan yerlerde bırakarak şehirleri gezdik, dolaştık. Sonunda, önemli bir sorun yaşamadan turumuzu tamamladık.
Bu yıl mayıs sonuna doğru, St. Petersburg’a; belki Helsinki’ye kadar uzanacak bir tur düşünüyoruz. Böyle bir tur arzu eden başkaca dostlar varsa, görüşelim. 0532 310 72 57

Etiketler
Ynt: Karavanla Kuzey Avrupa Turu

Çok güzel bir Gezi yaptığınız muhakkak fakat bu gezinin ayrıntılı raporunu okuyacabileceğimiz bir yer varmı? Gezinizi zevk ile okumak isteriz. Sınır geçişlerinde karavan için gerekli belgeler veya memurların dikkat ettikleri şeyleri yazabilirseniz sevinirim.

Merhaba Kenan bey bende haziran ayında St Petersburg dan fillandiya, İsveç, Norveç ülkeleri ile birlikte avrupa ülkelerini Wosvagen caddy aracımla eşimle birlikte gezmeği planlıyorum. geçen yaz 2013 temmuzda Gürcistandan çıkıp karadenizi boydan boya dolaşıp Bulgaristan'dan Türkiye'ye girdim. Görüşmek üzere.

Eşimin ısrarı üzerine turu biraz daha uzatmaya karar verdik. Yunanistan’dan girip, İspanya’dan kuzeye, İsveç, Finlandiya, Rusya (St. Petersburg), Estonya, Bulgaristan üzerinden dönüş planlıyoruz.
Önerilerinizi bekliyorum.

Bizde Bulgaristan'dan çıkıp Yunanistan'dan dönüş yapmayı pilanladık 20 ülke görmeyi tahmin ediyorum.

türkiyeden avrupaya feribot seferi varmı? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Norveç gezimi haziran ayında gerçekleştirdim, önümüzdeki 2015 mayıs ayında nasip olursa aynı şekilde Moğalistan gezisini planlıyorum. Fesbuğumdan bütün arkadaşlar gezi fotolarıma bakabilirler, arkadaş olarakda eklerseniz memnun olurum. Veli Devekaya

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR