Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 477
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,052
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

Atilla bey kolay gelsin çalışmalarınızdaki aşamayı görünce .inşaatçılarda bir söz vardır o aklıma geldi.Birinci evi düşmanına ikincisini dostuna üçüncü evide kendine yap diye. İlk yaptığın karavanla bu yaptığını karşılaştırırsak birinci karavanı düşmanına ikincisini dostuna üçüncü karavanı kendine yap diyebiliriz.

Etiketler

Bu gün, istanbul'un havasını beğenmedim, onun için pas geçip karavana hiç bir şey yapmadım, sadece dış musluk için almayı planladığım musluğu aldım, dış musluk çıkış ağzı için aslında bahçe sulama sistemini kendi orjinal musluk çıkışı var ama açma kapa vanasının çalışma prensibini beğenmedim, karavan dışında ihtiyaç halindeki el yıkamalarında kullanılabilecek, açma kapamasının kolay ve kontrollü olmasını tercih ettiğim için kalasik musluk tercih ettim, klasik musluğa sisteme entegre parçasını takarak sorunu çözdüm...

20141126 171452

20141126 171521

İlgiyle izliyorum.Bittiğinde dörtdörtlük olacak...

Atilla Bey merhaba.

Çalışmalarını hayranlıkla izliyorum, çok hassas çalışıyorsun.
Keşke geçen sene aldığım Ducatoyu sen yapsaydın da, eksiklerinden nefret edip,
kullanmadan satmasaydım.
Yeni bir motokaravana niyetlenirsem muhakkak ziyaretine geleceğim.
Bu işi yapatığını zanneden bir çoğundan iyisin.

Başarılarının devamını diliyorum.

Hepinize teşekkür ederim... Amacımız, kendi karavanını yapan veya yaptıranlara, bilgi vermek, teknoloji ve yeniliklerden, yeni malzemelerden haberdar etmek, varolan malzemelerin karavan amaçlı kullanım uygulamalarını göstererek, daha donanımlı, ekonomik karavan sahibi olabilmelerine yardımcı olmak...

Bu gün, karavanın ekipmanlarının montajına başladım...
Temiz su dolum ağzı, dış musluk, sıcak-soğuk dış duş, şebeke 220v girişi, akü kutu havalandırması, tavan havalandırması ve karasal mobil TV anteninin montajını yaptım...
Buzdolabı havalandırması yarına kaldı, mobil klima egzost çıkışı, taban kaplamasından sonra klimaya göre yükseklik hesabı kesinleşince açılarak menfezi takılacak...

D Musluk

D Du

Dolum Az

Ebeke girii

Havalandrma

Tüm bunları kendim yapabilmeyi ne çok isterdim...

Atilla bey, yine ilginç fikirleri ve yenilikleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler , kolay gelsin.

Atilla Bey merhaba.

Dış su dolum /musluk parçasını herhalde kendin topluyorsun.
Kapaklı çanak kısmın adı ne ve nereden alıyorsun, belirtirsen sevinirim.
Kolay gelsin.

musluk hep orada sabit duracak mı? yoksa sadece kullanılacağı zaman mı yerine takılacak?aslında ocak musluk bir arada ekstradan dışarıdan kullanılabilecek bir sistem olsa daha kullanılışlı olabilir,yurtdışı örneklerini görmüştüm

Deniz malzemesi satan bütün dükkanlarda çeşit çeşit sert plastikten veya yumuşak plastikten kapaklı kutular var, amacımıza uygun olanını alıyoruz..

Musluk "klik" klipsli, sadece kamping ortamında takılıp kullanılacak, kamp toplanırken, klipse basıp çekip alınıyor, iç kısım siboplu olduğu için musluk çıkınca sistem kilitleniyor...Tabiki aynı sistem gaz içinde uygulanabilir, ama su "klik" klipsi ile deyil gaza uygun klips kullanılmalı, tüplü mangal meraklılarına hoş olur...

20141127 161625

Yapmış olduğunuz Her araçta yeni pratik çözümler görme imkanı yaratıyorsunuz teşekkürler.....anlıyabildiğim kadarıyla Araçta hem dış duş hemde harici musluk bağlantısı kullanmışsınız ,sadece dış duş yeterli olurmuyu sorguluyorum kendimce.....
Kalın sağlıcakla

Dış duş çıkışı, karavan dışında acil yıkama musluğu olarak kullanılamıyor, denedim pratikte gördüm...Duş çıkışını el yıkamaları için kullanma düşünüldüğünde duş ahizesini musluk gibi duracak şekilde bir yere takmak gerekiyor, bu mümkün olmuyor, asıl önemlisi, duş ahizesinin üzerindeki su swici, su sisteminin açma-kapama ve sıcak-soğuk seçim anahtarı var ama, spiral ucundaki swice basmadan suyun akması mümkün deyil, bir el ile swice basarken iki el nasıl yıkanır, gibi bir soru ortaya çıkıyor, bunu birileri becerebilsede, yarısı çocuklardan oluşan bir karavanda tüm karavan halkının sistemi rahatlıkla kullanabileceğini sanmıyorum, extra dış musluk tüm yaştaki çocukların bile kullanabileceği pratik ve konforlu bir şey olacağını sanıyorum, artık karavanda musluklu bidon taşımaya son....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR