Motokaravan Satın Almak İstiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,879

Nac

Ana Kamp
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Daha önce hiç karavan sahibi olmadım. Şartlarım oluştu ve bir motokaravan satın almak istiyorum. Ne tip bir motokaravan alabilirim? Çevrenizde bildiğiniz, önerebileceğiniz satılık motokaravan var ise beni yönlendirseniz çok mutlu olurum. Ayrıca tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Aranızda olmaktan dolayı mutluyum.
Saygılar...

Etiketler
Sayın dostum Nac aramıza hoş geldin iyi bir yere geldin.Burda sana yardımcı olacak çok arkadaşımız olacak.Elerinde veya arkadaşlarında Satılık karavanı olanlar sana bilgi vereceklerdir.Saygılarımla

Çok teşekkür ediyorum..
58ayhan' Alıntı:
Sayın dostum Nac aramıza hoş geldin iyi bir yere geldin.Burda sana yardımcı olacak çok arkadaşımız olacak.Elerinde veya arkadaşlarında Satılık karavanı olanlar sana bilgi vereceklerdir.Saygılarımla

en kısa zamanda hayallerinizdeki gibi bir motokaravana sahip olmanızı dilerim,gezenbilire hoşgeldiniz :smiley:
karavan tanışma bölümünde kendinizi tanıtıp nasıl bir camper istediğiniz konusunda biraz daha detay verirseniz daha çok yardım gelecektir

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Saygılar :smiley:
omnitemporal' Alıntı:
en kısa zamanda hayallerinizdeki gibi bir motokaravana sahip olmanızı dilerim,gezenbilire hoşgeldiniz :smiley:
karavan tanışma bölümünde kendinizi tanıtıp nasıl bir camper istediğiniz konusunda biraz daha detay verirseniz daha çok yardım gelecektir

Değerli dostum aradığın karavanı burdan belirtirsen seviniriz burdan sana yardım edecek arkadaşımız çok olacak.Aracı veya karavan tipini yazarsan seviniriz Saygılar

Alkovenli motokaravan tercihim. en az 2500cc dizel araç olursa sorun yaşamam diye düşünüyorum. Ayrıca ağırlığı 3.500 kg (+ %10) geçmeyen, muayenesinde sorun yaşamayacağım, iç donanımı iyi olan bir motokaravan arıyorum. Aslında şöyle tarif edersem çok daha uygun olacak, eşimle birlikte evimiz sırtımızda gerektiğinde aylarca seyahat ederek yaşayabileceğimiz bir karavan arıyorum. :smiley: Saygılar...
58ayhan' Alıntı:
Değerli dostum aradığın karavanı burdan belirtirsen seviniriz burdan sana yardım edecek arkadaşımız çok olacak.Aracı veya karavan tipini yazarsan seviniriz Saygılar

Nac' Alıntı:
Ayrıca ağırlığı 3.500 kg (+ %10) geçmeyen, muayenesinde sorun yaşamayacağım,

Nac merhaba,
aslında aradığınız karavanı piyasada bulmak çok zor değil biraz sabır ile takip gerekir.
Ben size alıntı yaptığım konuda ikazda bulunmak isterim. marjınız + değerde olmamalı aman dikkat 3500 kg toplam
yük ve yolcu dahil geçtiğinizde bildiğimiz,duyduğumuz 2300 TL ceza anlamına geliyor.
Her karavanını maksimum ağırlığıda 3500kg değildir ruhsatta azami ağırlık değerine dikkat edin ve mutlaka boş tartıya sokun.
Selamlar.

Nac kardeşim seninle paylaşayım Güngör kardeşim açıklık getirmiş saten.Arac illede 3500kg olacak deyil bu aracın boş ağırlığı 3200kg gibi ama bu kg aracın cinsine göre değişir Bizde esas alınan ne kadar hafif olursa okadar iyi onun içinde 2500cc yazdığın araç yükte ağır olmaması lazım sonra rampalarda saçımızı yolarız ha ama yükte çok ağır deyilse ozaman 2500cc okey.ama yükümüz 3000 üzeriyse 2800 Turbo Diesel vazgeçmem.Ayrıca saten ruhsatta yazan kg kulak asma hiç biri doğru çıkmıyor en iyisi kim olursa olsun götürüp bir kantarda tartırmamız lazım.Ondan sonra güvenle araca sıcak bakarız.Saten sen aramıza katıldın bundan sonra çok tecrübeli kardeşlerden yorum alırsın .Saygılar

Evet yaklaşık 4 - 5 aydır araştırma içindeyim. Sizler gibi karavancılıkta tecrübe kazanmış kişilerin bilgi ve birikiminden de yararlanıyorum. Sahibinden com dan da araştırıyorum. Birkaç tane var irtibattayım ama sahibinden com a ilan vermemiş karavanlarını satmak isteyen arkadaşlarda olabilir ihtimali üzerine buradan da araştırma yapmak istedim. Bu arada karavancılık konusunda burada bulunan arkadaşların fikirleri de benim için önemli. Kısacası acele etmiyorum ama sıkı bir araştırma içindeyim. Saygılar...
omnitemporal' Alıntı:
bildiğim kadarıyla sitede böyle bir karavan satan yok,ama sahibinden com dan baktınızmı birde şurayı incelemelisiniz
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17256.msg1110311#new

Dikkate alıcam, çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için. Saygılar...
güngör' Alıntı:
Nac merhaba,
aslında aradığınız karavanı piyasada bulmak çok zor değil biraz sabır ile takip gerekir.
Ben size alıntı yaptığım konuda ikazda bulunmak isterim. marjınız + değerde olmamalı aman dikkat 3500 kg toplam
yük ve yolcu dahil geçtiğinizde bildiğimiz,duyduğumuz 2300 TL ceza anlamına geliyor.
Her karavanını maksimum ağırlığıda 3500kg değildir ruhsatta azami ağırlık değerine dikkat edin ve mutlaka boş tartıya sokun.
Selamlar.

Nac' Alıntı:
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Daha önce hiç karavan sahibi olmadım. Şartlarım oluştu ve bir motokaravan satın almak istiyorum. Ne tip bir motokaravan alabilirim? Çevrenizde bildiğiniz, önerebileceğiniz satılık motokaravan var ise beni yönlendirseniz çok mutlu olurum. Ayrıca tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Aranızda olmaktan dolayı mutluyum.
Saygılar...
Aramıza hoş geldiniz.
Yerinizde olsam;önce sitedeki karavanını kendi yapanları izler,satiş ilanlarını izler ve karar verirdim

Ynt: Motokaravan Satın Almak İstiyorum.

Sonunda karavanıma kavuştum. Ayhan Ağabey'in karavanının ikizi...

SL278193

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.