'Timsah Avcısı' Irwin Dikenli Balığın Sokması Sonucu Öldü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,813

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Avustralyalı "timsah avcısı" Steve Irwin, dalış seferi sırasında dikenli-uyuşturanbalığıgillerden bir balığın göğsünden sokması sonucu öldü.

2102711

Sydney'in "Daily Telegraph" gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre 44 yaşındaki Irwin, kaza sırasında Queensland eyaletinin Büyük Mercan Kayalıklarında sualtı belgeseli çekiyordu.

Irwin, vahşi yaşama olan ilgisi ve Avustralya'da ilk kez 1992 yılında yayımlanan "Timsah Avcısı" adlı programıyla tanınıyordu. Irwin'in programı Discovery kanalında da yayımlanmıştı.

Avustralya hayvanat bahçesini turistlerin ilgi odağı haline getiren Steve Irwin'in kamuoyundaki imajı 2004 yılında sarsılmıştı. Irwin, hayvanat bahçesinde büyük bir timsahı beslerken bir kolunda oğlunu tutması nedeniyle tepki toplamıştı. Oğlunu tehlikeye sokmadığını belirten Irwin, güvenlik kurallarını ihlal etmekle suçlanmaktan kurtulmuştu. Irwin daha sonra Antarktika'da belgesel çekerken penguenlere, bir ayıbalığına ve kambur balinalara çok yaklaşmakla suçlanmıştı. Yine yanlış bir şey yaptığını inkar eden Irwin hakkında soruşturma açılmamasına karar verilmişti.
Amerikalı Terri Irwin ile evli olan Steve Irwin'in 8 yaşında bir kızı ve Aralık ayında 3 yaşına girecek olan bir oğlu bulunuyor.

Etiketler
Ynt: 'Timsah Avcısı' Irwin Dikenli Balığın Sokması Sonucu Öldü

allah rahmet eylesin yazık olmuş o kadar tehlikeli durumları atlattıktan sonra balık sokması sonucu ölmek kötü bir kader
ama sevdiğin işi yaparken bir amaç uğruna ölmekte güzel

Sen okadar timsahla güreş,kavga et,yılanlarla oyna sonra kıçı kırık balığın biri gelip soksun sonra öl...
Toprağı bol olsun. Hayvanlarla ilgili önemli belgesellere imza atmıştır hatta Şahan bile taklidini yapmıştı.
Sanırım yoktan birşeyden ölmek bu olsa gerek...

İskender Iğdır, Uğur Uluocak ve diğerleri... sevdiği bir iş ve amaç uğruna ölmek güzel birşey olsa gerek. Allah rahmet eylesin hepsine.

Bu adamı bende çok severdim. Gerçekten çok üzüldüm. Öldü filan diye duyumlar alıyordum ama gerçekten öldüğünü öğrenmem büyük bir üzüntü yarattı. 2000 yılında eve ilk kez kablolu bağlandığında Discovery' de her çıkışında belgesellerini izlemekten büyük keyif alırdım. O kadar büyük keyif alırdım ki Avusturalya' ya mektup bile göndermiştim. Onlarda bana imzalı bir fotoğraf gönderdiler. Çerçeve içindeki o fotoğrafı daha güzel saklayacağım.

Neticede işini yaparken vefat etmesi daha iyi olmuş. Kimvurduya gitmekten iyidir.

Timsah Avcısının Son Anları

Ekip kameramasından Steve'in son anları
[flash=600,450]http://www.metacafe.com/fplayer/257202/steve_irwin_death.swf[/flash]

Steve'in yaşadığı kazayı canlandıran animasyon
[flash=600,450]http://www.metacafe.com/fplayer/242081/how_steve_irwin_got_killed.swf[/flash]​

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR