2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,234

Etiketler

IMG 3337
IMG 3338
IMG 3339
IMG 3340
Amacım Reise Mobil dergisinde okuduğum bu sakin kasabaları Rhen kıyısında yavaş yavaş gezmek.Bu sefer beş tam günüm var gezmek için gidiş geliş i saymıyorum.İlgim alanına giren müzeleri gezeceğim.Alışveriş merkezlerine bakacağım.Tek başına olunca zamanı değerlendirmek gerekiyor çünkü yoldaş yok onun yokluğu paylaşım olmadığından zor oluyor zaman zaman.

IMG 4293
IMG 4294
IMG 4296
IMG 4297
IMG 4298
Sabah dokuzbuçuk gibi uyanıp otoparkın yanındaki klasik Aldi den alışveriş yapıyorum ama sanki bu sefer abarttım mı ne :tearsofjoy::tearsofjoy: Aldıklarımı yerleştirip güzel de bir kahvaltı yapıyorum yola çıkmadan Aldi otoparkında.Rota ilk Duisburg ü gezmek.

IMG 5488
Şimdi 34 dk diyor Ya bu Duisburg Leverkusen den ben Leverkusen den 10.30 da çıktım.Duisburg da 13.30 da oldum.Otobanı kapamışlar gidiş geliş tek şeride inmiş.Heryer Tır.Gps de otoban ları dikkate alma moduna ayarladım kasaba köy içinden gitmeye çalışıyorum yanlış yollara giriyorum.Hem Maps me yi hem Garmin'i açtım Ve ilk vukuatı yaşadım.Nasıl mı Garmin emektar ya köy yollarından yolu çok zor hesaplıyor Ve çok zaman geçiyor kenarda beklemek gerekiyor.o da olmuyor.Maps me de ayrıntılı yolu tarif edemiyor.Her ikisinde de bayan sesi.Biri sola dön diyor diğeri sağa tam zor deli işi.Oğlum sakin ol diyorum.Kendime kızıyorum sen ne güzel hep gece yol yaptın bomboş trafikte gündüz ne işin var yolda diye.
Neyseeee Garmin yine rota hesaplamaya çalışırken Maps me deki hanfendi sola dön dedi.Sol bir köprü altından geçen yol.Üstten tramvay geçiyor bir kasabada.Ama köprü alçal 2.80 mt yazıyor.yavaş yavaş gireyim dedim köprü altına.Sanki araç sünger de değerse tepesi geri geri birşey olmamış gibi çıkacağım.İşte yorgunluk bunlara sebep.Bir kere de böyle annemle yaptığım gezide Berger King in çatısını indirmiştim.Yürüyorum ya yavaş yavaş burnu soktum köprü altına ama çok yavaşım.bir anda harç gurç şıngır mangır bir ses.Heh dedim ayvayı yedin oğlum.Taktım geri vitese yavaşça çıktım.Bu arada Maps me deki hatun geriye gitme yanlış gidiyorsun ilerle diyor ısrarla ter akıyor paçamdan stresten aça ba hasar Ne ? Efsane'yi uygun bir yere park edip bakıyorum bişi yok.Ama sorun şu ben üst hach i tam açık bırakıp yola çıkmışım.Köprü altına yavaş yavaş girerken o yukarıdaki betona çarpıp zorla kapanmış.Allahtan kırılmamış ama kolunun tırnakları kırılmış.Kilitlenmiyor açık da durmuyor.Neyse karavanda bulundurduğum bildiğimiz don lastiği ile bağladım açılmasın diye.Ucuz atlattım.Yoksa kırılsa uğraş dur kime yaptıracağım buralarda.

IMG 4299
IMG 4300
IMG 4301
Neyse bu olay keyfimi kaçırmadı ama Efsane ye binerken herşeyi kontrol etmek gerektiğini ve sakin olmak gerektiğini hatırlattı tekrar.Hayırlısı ile Duisburg a vardım.Ama planın gerisinde kaldım.Duisburg da ilgimi çeken mavna müzesini dolaşıp oradan center O oberhausen deki alışveriş merkezini gezmek istiyordum.Avrupa nın en büyüğüymüş.
Duisburg bir liman şehri ve bu yüzden gelişmiş.Daha önce gelmemiştim.Burada bir müvekkilim de var.Efsaneyi az kalsın buraya koyacaktım.İlk hedef mavna müzesi.Efsaneye müze ye yakın bir yer buluyorum.Merkez buraya 4 km.

Ekli dosyayı görüntüle 62717 Şimdi 34 dk diyor Ya bu Duisburg Leverkusen den ben Leverkusen den 10.30 da çıktım.Duisburg da 13.30 da oldum.Otobanı kapamışlar gidiş geliş tek şeride inmiş.Heryer Tır.Gps de otoban ları dikkate alma moduna ayarladım kasaba köy içinden gitmeye çalışıyorum yanlış yollara giriyorum.Hem Maps me yi hem Garmin'i açtım Ve ilk vukuatı yaşadım.Nasıl mı Garmin emektar ya köy yollarından yolu çok zor hesaplıyor Ve çok zaman geçiyor kenarda beklemek gerekiyor.o da olmuyor.Maps me de ayrıntılı yolu tarif edemiyor.Her ikisinde de bayan sesi.Biri sola dön diyor diğeri sağa tam zor deli işi.Oğlum sakin ol diyorum.Kendime kızıyorum sen ne güzel hep gece yol yaptın bomboş trafikte gündüz ne işin var yolda diye.
Neyseeee Garmin yine rota hesaplamaya çalışırken Maps me deki hanfendi sola dön dedi.Sol bir köprü altından geçen yol.Üstten tramvay geçiyor bir kasabada.Ama köprü alçal 2.80 mt yazıyor.yavaş yavaş gireyim dedim köprü altına.Sanki araç sünger de değerse tepesi geri geri birşey olmamış gibi çıkacağım.İşte yorgunluk bunlara sebep.Bir kere de böyle annemle yaptığım gezide Berger King in çatısını indirmiştim.Yürüyorum ya yavaş yavaş burnu soktum köprü altına ama çok yavaşım.bir anda harç gurç şıngır mangır bir ses.Heh dedim ayvayı yedin oğlum.Taktım geri vitese yavaşça çıktım.Bu arada Maps me deki hatun geriye gitme yanlış gidiyorsun ilerle diyor ısrarla ter akıyor paçamdan stresten aça ba hasar Ne ? Efsane'yi uygun bir yere park edip bakıyorum bişi yok.Ama sorun şu ben üst hach i tam açık bırakıp yola çıkmışım.Köprü altına yavaş yavaş girerken o yukarıdaki betona çarpıp zorla kapanmış.Allahtan kırılmamış ama kolunun tırnakları kırılmış.Kilitlenmiyor açık da durmuyor.Neyse karavanda bulundurduğum bildiğimiz don lastiği ile bağladım açılmasın diye.Ucuz atlattım.Yoksa kırılsa uğraş dur kime yaptıracağım buralarda.

Çok geçmiş olsun Burak bey ucuz atlatılmış bir kaza bence moralinizin yerinde olması sevindirici.aynı hatayı bende çok yapıyorum.hareket etmeden önce mutlaka açık dolap kapakları,heki vb şeyleri mutlaka kontrol etmek gerekiyor yoksa yolda sıkıntı oluşabiliyor.geziniz mükemmel gidiyor ilgi ile takip ediyorum.teşekkürler paylaşımlarınız için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ekli dosyayı görüntüle 62717 Şimdi 34 dk diyor Ya bu Duisburg Leverkusen den ben Leverkusen den 10.30 da çıktım.Duisburg da 13.30 da oldum.Otobanı kapamışlar gidiş geliş tek şeride inmiş.Heryer Tır.Gps de otoban ları dikkate alma moduna ayarladım kasaba köy içinden gitmeye çalışıyorum yanlış yollara giriyorum.Hem Maps me yi hem Garmin'i açtım Ve ilk vukuatı yaşadım.Nasıl mı Garmin emektar ya köy yollarından yolu çok zor hesaplıyor Ve çok zaman geçiyor kenarda beklemek gerekiyor.o da olmuyor.Maps me de ayrıntılı yolu tarif edemiyor.Her ikisinde de bayan sesi.Biri sola dön diyor diğeri sağa tam zor deli işi.Oğlum sakin ol diyorum.Kendime kızıyorum sen ne güzel hep gece yol yaptın bomboş trafikte gündüz ne işin var yolda diye.
Geçmiş olsun Burak , üzüldük gerçekten de ... Neyse ki az hasarla atlatılmış ''cana değil-mala'' tür bir kaza:oops: İnşallah nazarlık olur bu da bu seyahate...
Bu arada alışveriş listesi iyice kabarık !..
Keşke İzmirden ''Yolluk'' götürseymişsin dedirtir adama :sweatsmile:
Bu arada ''Duisburg bir liman şehri'' sözünü duyunca şaşırdım !..:(:confused:
Baktım GUGL Abi dedi ki ; '' En yakın denize 140 km '' o da ancak kuş uçuşu !..:smiley:o_O
Yani , REN Nehri'nin ekonomiye ne biçim bir katkısı var , bu ufacık bilgi bile şaşırtıcı !...
Az ötede Amsterdam ve Rotterdam Limanları , ki ikisi de Avrupa'nın en büyükleri arasında yer alıyor ...

BALKAN53

* 2 senemin geçtiği Duisburg, Avrupa'nın değil, dünyanın en büyük nehir liman şehridir.

* AB ülkelerinin her birinde, AB dahil yabancı ülke araçları için maksimal kalım düzenlenmiş olsa da , Schengen ülkeleri arası çoğunlukla gümrük kontrolsüz geçim dolayısı ile ülkelerden birinde geçici olsa da ikamet ettiğiniz bir adresiniz olmadığı müddetçe o ülkede aracınızın kalış şüresinin pratikte kontrolü imkansız bulunmakta. Kısaca teorikte toplam AB de daha fazla kalmak mümkün olmalı. Bu durumda gerektiğinde 6 ayı geçmeden komşu bir ülkede aracınızın plakası da işlenmiş, örneğin vignette benzeri bir makbuzla, başka ülkelere geçiş ispat edilebilir. ( Seyahat sağlık sigortalarında olduğu gibi) Fakat son bir sene içinde toplam 6 ayı ayni ülkede geçirmemeye dikkat edilmeli. ( Umarım yine karışık anlatmadım :yum: )

Bütün AB ülkeleri için Brüksel tarafından düzenlenmiş tek bir kanun olduğunu ise asla tahmin bile etmiyorum.
Köftehorların hala ortak bütçe ve ortak orduları olmadığı gibi, polis teşkilatlarını bile daha birkaç sene evvel az çok kombineli hale getirebildiler. Başlarını kaldırıp sizin araçlarla nasıl uğraşsınlar düşünün artık...;)

Fakat aşağıdaki iki nokta yine de göz önünde bulundurulmalı;
a. Aracın sigorta ve TÜV durumu ile,
b. Schengen bölgesi ülkelerle karasal sınırı olmayan Yunanistan'ın durumu. Gemi ile İtalya'ya geçişte mülteci sorunu dolayısı ile kontrol olsa da, araçların kayda alıp alınmadığına dair hatırlıyabildiğim bir bilgiye sahip değilim. Duruma göre, 6 ayda bir Türkiye veya İtalya'ya geçilebilir.

Sadece çekme karavan çözümlerine ise başka başlıkta girmek daha uygun olmalı.

* Mosel' i hala rotanıza almamanız notunuzu düşürecek, haberiniz olsun :yum:

Son düzenleme:

Bazı üst pencerenin kapağını değiştirmek zor değil. Ben her yıl temizlemek için bu kapağı söker temizler yeniden takarım. Kamping malzemesi satan yerlerde gerekli parçayı bulmak mümkün. Belki siz tamiri yapmış olabilirsiniz ama ben genede bir internet adresi vereyim. Bu linkte en azından bozulan parçanın Almancasını görmek mümkün.
Dachhauben-Ersatzteile

Çok geçmiş olsun Burak bey ucuz atlatılmış bir kaza bence moralinizin yerinde olması sevindirici.aynı hatayı bende çok yapıyorum.hareket etmeden önce mutlaka açık dolap kapakları,heki vb şeyleri mutlaka kontrol etmek gerekiyor yoksa yolda sıkıntı oluşabiliyor.geziniz mükemmel gidiyor ilgi ile takip ediyorum.teşekkürler paylaşımlarınız için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok teşekkür ederim.Çok dikkat etmek lazım bir de gezide yorulunca durup dinlenmek kafayı toplamak lazım.Yorgun olunca insan yapmayacağı hataları yapabiliyor ne yazık ki.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

SON KONULAR

Geri