2004 Cherokee 3.7 Mi? 2001 Mercedes Ml 320 Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan esclavodedios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,215

Etiketler

ML 320 si olan bir arkadaşım bugün sattı aracını. Satma nedeni de otomatik şanzıman ile alakalı bir kart varmış ve arıza ihtimali yüksekmiş, nerede ve ne zaman arızalanacağı belli değil demiş ustası ve de tamiri mümkün değil diye söylemiş bunun üzerine de bizimki ne zamandır isteyen birisine aracı 44 bine satmış. ML kullanan arkadaşlar bu ne derece doğru acaba?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ML 320 si olan bir arkadaşım bugün sattı aracını. Satma nedeni de otomatik şanzıman ile alakalı bir kart varmış ve arıza ihtimali yüksekmiş, nerede ve ne zaman arızalanacağı belli değil demiş ustası ve de tamiri mümkün değil diye söylemiş bunun üzerine de bizimki ne zamandır isteyen birisine aracı 44 bine satmış. ML kullanan arkadaşlar bu ne derece doğru acaba?

Conductor plate denilen parça. Arıza ihtimali yüksek. Ben değiştirdim. 700₺.

Conductor plate denilen parça. Arıza ihtimali yüksek. Ben değiştirdim. 700₺.
Değişim sonucu uzun süreli arızasız devam ediyor mu yoksa kısa süre sonra aynı arızayı tekrarlıyor mu?

Değiştirdiğiniz parça orijinal mi yoksa yan sanayi mi?

Parça temini kolay mı?

Değişim sonucu uzun süreli arızasız devam ediyor mu yoksa kısa süre sonra aynı arızayı tekrarlıyor mu?

Değiştirdiğiniz parça orijinal mi yoksa yan sanayi mi?

Parça temini kolay mı?

Orjinal parça, tekrarlama ihtimali az. Parça temininde sıkıntı yaşamadım, beklemedim bile hatta.

Eyvallah çok teşekkür ederim. Nasıl memnun musunuz araçtan? Sık arıza veriyor mu?

5 küsür senedir kullanıyorum. Memnunum. Sık arızalandığını söyleyemem. BAS/ESP ve bu conductor plate dışında kendisi arıza vermedi. Benim değiştirmek isteyip değiştirdiğim parçalar oldu önlem olarak. Sadece yaşa bağlı olarak değişmesi gereken parçaları zaman içinde değiştirmek gerekir. Bu tarz bütün araçlar için geçerlidir bu. Sonuçta belli yaşta araçlar.

5 küsür senedir kullanıyorum. Memnunum. Sık arızalandığını söyleyemem. BAS/ESP ve bu conductor plate dışında kendisi arıza vermedi. Benim değiştirmek isteyip değiştirdiğim parçalar oldu önlem olarak. Sadece yaşa bağlı olarak değişmesi gereken parçaları zaman içinde değiştirmek gerekir. Bu tarz bütün araçlar için geçerlidir bu. Sonuçta belli yaşta araçlar.
Zaten bahsettiğiniz iki parça da toplam 2-3 bin liralık masraflar aslında Mercedes gibi bir marka için çok da tuzlu sayılabilecek bir meblağ değil.

Sizin önlem olarak değiştirdiğiniz parçalar nelerdir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR