Araç Üstü Çadır/minicamper/volkswagen T2/t3

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan krmshn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,601

krmshn

Yeni Üye
Mesajlar
3
Tepkime Puanı
0
Yer
istanbul
Öncelikle herkese merhaba, aranızda yeniyim açılan konulardada güzel bilgi verilmiş fakat ben kafamdakileri bir araya toplamak amacıyla böyle bir konu açmak istedim. Bilgi sahibi arkadaşlar-abilerim yardımcı olursa çok sevinirim. Merak ettiğim konu şu, Ben çadırla klasik kamplar yapıyorum fakat bu işten çok fazla zevk almaya başladığım için bi süredir araştırdığım konu olan araç üstü çadır-minicamper-minibüsü karavana çevirme işi için sizden öneri almak istedim, bir araç almayı düşünüyorum en kısa süre içinde volkswagen t2-t3 ile kamp yaparım düşüncesindeydim fakat bazı yerlerde alma masrafı araba fiyatının üç beş katı olur fikirleri aldım. minicamper caddy gibi bir arabaya mı yapayım yoksa lada niva alıp araç üstü çadır sistemimi kursam kararsız kaldım bütçemde pek iyi imkanı olmadığı için en azından şimdilik bütçeme en uygununu seçmek zorundayım. caddy kango tarzı bir arabayı minicamper yapmak mı yoksa lada niva ladada araç üstü çadır düşünüyorum ve şöyle bir video var
Video: https://www.youtube.com/watch?v=6tA7CK_TPQY
buda çok hoşuma gitti sizce hangisini almak yada vw hangisi daha uygun olur şimdiden teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:

Araç alırken ilk önce yapmanız gereken maddi durumunuzu iyi analiz etmek. Aracın doğabilecek ihtiyaçlarını ayrıca malum ülkemizde vergi + zorunlu trafik sigortası gibi mecburi ödemek zorunda olduğunuz şeyleri de hesaba katmaniz lazım. Ayrıca aracın yakacağı akaryakıt fiyatlarını da düşünmek gerekiyor.
Ben de sizin gibi kararsız bi şekilde araç bakıyordum t4 ya da t5 düşünüyordum. En sonunda hem parça ucuzluğu hem yakıt olarak az yakması gibi sebeplerden dolayı geçenlerde doblo maxi aldım. Tabi ki tercih size kalmış.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

lada niva ile girdiğiniz yerlere diğerleri ile giremeyeblirsiniz. kamp yeri tercihlerinizi de göz önüne alın derim.
 

GİPSYADVENTUREHOME intsagram ve facebook a bakarsanız artık araç üstü çadır haricinde yan tente alt odası da yapılıyor.yani yantentenizi açınca altında...6 mt 2 ile 9 m2 arasında bir çadır oluşuyor...belki işinize yarar..
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Mesajlar
1,518,447
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst