Gezenbilir İzmir; Balçova Barajı - Beyoğlu Çeşme - Termal Doğa Yürüyüş Duyurusu (25 Ekim 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,735
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezenbilir İzmir; Balçova Barajı - Beyoğlu Çeşme - Termal Doğa Yürüyüş Duyurusu (25 Ekim 2009)

Serkan Bey ,
Yürüyüşümüz herkese açık.
İster aracınız ile gelin ister otobüs ile :smiley:
Ama yürüyüş başlangıç noktası Sakarya Caddesinin başlangıç noktası.

Balçovada ki Buluşma Noktamızın Google Earth Görüntüsü.
[attachment=1]

Yürüyüş sonunda Termal Otelden çıkacağız.
Otobüs son duraklarından yani.

Balova Buluma Noktamz   Cafe Kermit   2

Etiketler
Ynt: Gezenbilir İzmir; Balçova Barajı - Beyoğlu Çeşme - Termal Doğa Yürüyüş Duyurusu (25 Ekim 2009)

İçimden bir ses biraz kalabalık olacaksınız diyor :p
Dilimi ısırıp yazdım ;D

İnşallah Ömer İnşallah.

Gelini oyuna davet etmişler.
" Yer dar." demiş.
Yer açmışlar .
" Yenim Dar." demiş.

;D

başlangıç ve bitiş aynı noktalar mı ?

Hayır.
Çıkış Terma otelden.

Bakınız ;

TezzMertek' Alıntı:
Yürüyüş sonunda Termal Otelden çıkacağız.
Otobüs son duraklarından yani.

TezzMertek' Alıntı:
İnşallah Ömer İnşallah.

Gelini oyuna davet etmişler.
" Yer dar." demiş.
Yer açmışlar .
" Yenim Dar." demiş.

;D
Geçen seneki gibi hızlı temponu azda olsa törpülemeyi başardık :smiley:
Zaman içinde daha çok katılım olur diye düşünüyorum...

Beyoğlu Çeşmesinden sonra Halkapınar Çeşmesine çıkmayı başarabilmemiz için seri yürümemiz lazım.
Dağ Çileklerinin bulunduğu orman içi yolu da kullanmayı düşünmüyorum ben.
Yamaçta ki patikayı kullanma taraftarıyım.
Cumartesi günü ön keşif yapmaya gideceğim.

TezzMertek' Alıntı:
:p

Notere uğramayı unutma Mustafa.
;D ugramazmıyım , ugrarım tabikide...yaw bu halkapınar çeşmesimi ne oraya kadar cıkalım...ne kadar yüksek okadar güzel ;) bu haftasonu gene yağmurlu olcakmış galiba... Cumartesi akşamdan şiddeli yağarsa pazar mis gibi bi hava olur die dusnuyorum :p

mrb şu izmirliler ne kadar şanslı, biz buradan yüzlerce km geliyoruz kuşadasıymış,marmaris,miş efes,miş.vs.vs valla kıskanmıyor değilim kışta pek olmuyor oh ne güzel. :D

UFUKK' Alıntı:
Merhaba şu izmirliler ne kadar şanslı, biz buradan yüzlerce km geliyoruz kuşadasıymış,marmaris,miş efes,miş.vs.vs valla kıskanmıyor değilim kışta pek olmuyor oh ne güzel. :D
Bi başka güzeldir; İzmir'imiz...

Selamlar . Aracı ile gelecek olanlar araçlarını balçova termal tesisleri içine bıraksın çıkış termal içindne olacağı için oradan araçlarını alırlar. Başlangıç yeri belediye olacaksanıyorum oto sanayi bölgesinin oradan geçip dağa çıkacağız. Murat bey behzat 2 düzlüğünü göremiyecekmiyiz mangal için malum barajın orada ateş yakarsak jandarma gelir hemen :smiley:

Musty35' Alıntı:
yaw bu halkapınar çeşmesimi ne oraya kadar cıkalım...ne kadar yüksek okadar güzel ;)

Halkapınar Çeşmesi pek yüksekte değil ama parkura bağlı olarak hayli irtifa kaybettikten sonra tekrar yükselmemiz gerekiyor. Ama parkurda bir değişiklik yapacağım. Saatler geri alındığı için hava erken kararacak.

UFUKK' Alıntı:
Merhaba şu izmirliler ne kadar şanslı, biz buradan yüzlerce km geliyoruz kuşadasıymış,marmaris,miş efes,miş.vs.vs valla kıskanmıyor değilim kışta pek olmuyor oh ne güzel. :D

Taşının Ufuk Bey.
;D

Ozzz' Alıntı:
Selamlar . Aracı ile gelecek olanlar araçlarını balçova termal tesisleri içine bıraksın çıkış termal içindne olacağı için oradan araçlarını alırlar. Başlangıç yeri belediye olacaksanıyorum oto sanayi bölgesinin oradan geçip dağa çıkacağız. Murat bey behzat 2 düzlüğünü göremiyecekmiyiz mangal için malum barajın orada ateş yakarsak jandarma gelir hemen :smiley:

Aracı ile gelenler SAKIN Termal Otel içine girmesinler. !!!

Başlangıç noktası Sanayi Sitesinin orası ama biz otobüs ile geleceğiz ve Sanayi Sitesinin solunda kalan yamaçtan çıkacağız. Mezarlığa doğru giden yol üzerinden.

Saatler ileri alındığı için hava akşam 17:30da kararır. Bu nedenle Beyoğlu Çeşmesine ve daha sonra Termal Otel’e ulaşma planını değiştiriyoruz.
Beyoğlu Çeşmesine inmeden yamaç üzerinde uygun bir noktada yemek molası verilecek daha sonra farklı bir rotadan baraj vadisine inişe geçeceğiz.
Baraj Vadisini takiben başlangıç noktamıza döneceğiz.

başlangıç ile bitiş aynı noktamı oldu?

Evet Buğra.

Hava erken kararacağı için Termal otele varmamız imkansız.
Çok seri yürüyüş yapmak gerekecek.
Sezonun 2. yürüyüşünde kimde var o kondüsyon.
;D

Hava Cumartesi yağmurlu görünse de pazar günü için güneşli görünüyor.

Murat Hocam lütfen yanlış alnlama bir öneride bulunmak istiyorum madem herkesin ilk yürüyüşü olacak ve Malum geçen yürüyüşte sağnak vardı . Mevcut olan yürüyüşümüz balçova oto sanayiden girip barajın oraya varacağız ve uzun parkur zorlayacağından eminim :smiley: Herkes ham iken ben derimki Balçova termaleden girip behzat 2 düzlüğüne çıkalım hem 3,5km uzun değil hem yorulan behzat 2 düzlüğünde dinlenir yok ben devam edeceğim diyen yukarı çıkar bizimle . Hem ateş yakmak için mükemmel bir yer behzat 2 düzlüğü önceki etkinliğimize bakan olursa resimleri görebilir . İsteyen arabası ilede çıkabilir behzat 2 düzlüğüne ama araba ile yanlımıyorsam 7 km sürüyor isteyen jeep i ilede gelir off-road yapar. Hem ordaki ortam baraja çıkılan yol gibi olmaz....gören birdaha gelmek isteyecektir.yeni arkadaşlar ilk seferdende yormazsak bundan sonra devamlı gelirler bence . Ne dersin?

Öneri için teşekkürler ama olmaz.
Kimin ilk yürüyüşü olacağını nereden bileceğiz ki.?
Dağ Çileklerinin bulunduğu araç yoluna çıkalım bir.
Parkuru uzatıp uzatmamaya karar veririz.
+ Beyoğlu Çeşmesine ve Termal'a gitmekten vazgeçtim ben o nedenle uzun parkuru zorlamayacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri