Karavanda Uzun Süre Yaşanabilir mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferfecir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,491

Acaba ömrümün kalanını bir karavanda geçirebilirmiyim.

• Evet

Kullanılan: 88 73.3%
  • Hayır

Kullanılan: 32 26.7%

• Kullanılan toplam oy
    120
Ynt: Karavanda Uzun Süre Yaşanabilir mi?

Arkadaşlar burada kastedilen karavanda yaşam karavanı kuracaksın belkide hiç kalmayacak,yani bir nevi ucuz ev,bu işi normal karavancılıkla karıştırmayalım.

[attachment=1]

buna göre bir açılım yapın çünkü konuyu açan arkadaş bu mantıkla açmıştı.

Caravan000

Etiketler

Bodrum'da bu işe niyetlenen ve başlayan biri olacak, o ne diyor bu işe?... :D

Cavid Sezen

Cavid hocam oltayı atmış, cevap vermemek olmaz. Yalnız bu konu başlkığı bana biraz ağır geldi. Ömür boyu iddialı bir kavram, en iyisi ben ayrı bir başlık açıp orada derdimi anlatmaya çalışayım. Yaz&kış karavanda yaşam diyelim, adına da.
Oğuz

merhaba dostlar...

ben karavan almak ve karavanda yasamak ıstıyorum bana ne gibi onerileriniz olur acaba?
26 yasındayım tek basıma kalıcam...

karavanda kalmak ısteme nedenım bosuna ev kırası vermemek ıcın. soyle anlatayım...

tıp fakultesını yenı bıtırdım. uzmanlık dalı ıcın cerrahı bır bolum ıstıyorum. cerrahı asıstanlıgında ılk 1.5- 2 yıl neredeyse hastahaneden cıkamıyacagım. ayda en az 12-14 nobetim olucak. yanı sabah 5.30-6 gıbı hastahaneye gırıp ertesı gun aksamı 7-8 gıbı cıkıcam dolayısıyla evımden cok hastahanede kalıcam.

fikrim soyle karavanı hastahane otoparkına cekerim nobetim bitince karavanımda yatarım. atık su ve temız su ıhtıyacı ıcın haftada bır bır kampıng yerıne gıder orda ıhtıyaclarımı karsılarım. zaten zamanım cogu hastahanede gececegı ıcın sanırım temız su bana 1 haftalıgına yetecektır.

karavanı kredıyle alımayı dusunuyorum. 30000-40000 civarı para ayırabılırım sanırım.
2 sene falan kullanıp nobet sayım azalınca babamlara vermeyı dusunuyorum

boylece bosu bosuna ev kırası vermektense bır karavanım olmus olur ne dersınız?

Konuyu bir yerde baslik acarak acin. Baskalarin konularini bolmemis olursunuz. AYrica cifter cifter cifter de cevap gelmez. :D

ethem' Alıntı:
Karavanda sürekli yaşamak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler..
Sayın Ethem bey karavanda sürekli yaşam projenizi hayata geçirebildinizmi. Aynı şeyi bende yapacağım. Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Topikle birebir örtüşmese de içeriği açısından paralel olduğu için Gülse Birsel in yazısını buraya ekliyorum...

http://www.sabah.com.tr/Pazar/Yazarlar/birsel/2010/08/15/alisveris_merkezleri_mutluluk_satar_mi

sürekli elektiriği nerden alacaksın TV/bilgisayar/modem/telefon/internet/buzdolabı/cep telefonunu şarj etme vs....
çamaşırlarını nerde nasıl yıkıcaksın çamaşır makinası olamayacak büyük ihtimal vs....
kışın soğukta nasıl kalacaksın kombi olmayacak/doğalgaz yok/elektirklede ısınamazsın vs...
yemek yapacaksın yemek kokusu olacak içerde mutfakla bitişik olduğu için vs...
karavanda tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra o birikenler noluyo tam bilgim yok o konuda temizliği falan nasıl oluyo acaba vs...
hırsızlara karşı güvenliği oldukça düşük hele bide motokaravan değilse karavanı götürebilirlerde :smiley:) vs...
sıcak suda haftalık banyo olma falan nasıl olacak önceden su koymak gerekmiyormu vs...
gardrop/yatak/banyo/mutfak/tuvalet bunların hepsinin bir arada olması çok dar sıkışık bir ortamda yaşamak demek vs...

yani karavanda bence uzun süre 4 mevsim yaşanamaz anca yazın havanın güzel olduğu günlerde tatil için kullanılabilir onun içinde 80-100 milyarlık bir şey alamaya ne gerek var

bugün 5 yıldızlı otellerde günlük kalma ücreti kişi başı 100 lira ortalama ve karavana kıyasla rahatı tartışılmaz
+sabah/öğle/akşam yemek/çay dahil
+havuz/bilarda/basketbol/tenis/futbol vs yerleride varsa onlarda bedava

Sayın "yeninsan1", hoş geldiniz. :smiley:

Biz karavancıların derdi zaten beş yıldızlı otelerden kaçmak!.. ;) Evindeki konforu arayan, bunlardan vazgeçemeyen birisi için konuşmuyoruz zaten; gezenevle gezecek olanlardan söz ediyoruz. Ha bunun süresi ne olur; birkaç gün mü, bir hafta mı, bir ay mı, birkaç ay mı, yoksa tüm yıl mı?...

Sizin mantığınıza ve değerlendirmelerinize katılırım ama bize uymaz!... ;)

Esen kalın.
Cavid Sezen

Biz karavan severler şehir yaşamından bıktığımız için karavanda yaşamayı ve doğayla başbaşa kalmayı tercih ediyoruz bir çok amerikan filminde belki görmüşsünüzdür karavan parklarnıı burada kalan onlarca karavancı vardır karavanda uzun süre yaşanmaz diye bir kural kaide yoktur kişi nerede kalmak isterse ve canı nerede yaşamak isterse düşüncelerinde özgürdür.

yeninsan1' Alıntı:
sürekli elektiriği nerden alacaksın TV/bilgisayar/modem/telefon/internet/buzdolabı/cep telefonunu şarj etme vs....
çamaşırlarını nerde nasıl yıkıcaksın çamaşır makinası olamayacak büyük ihtimal vs....
kışın soğukta nasıl kalacaksın kombi olmayacak/doğalgaz yok/elektirklede ısınamazsın vs...
karavanda tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra o birikenler noluyo tam bilgim yok o konuda temizliği falan nasıl oluyo acaba vs...
hırsızlara karşı güvenliği oldukça düşük hele bide motokaravan değilse karavanı götürebilirlerde :smiley:) vs...
sıcak suda haftalık banyo olma falan nasıl olacak önceden su koymak gerekmiyormu vs...
gardrop/yatak/banyo/mutfak/tuvalet bunların hepsinin bir arada olması çok dar sıkışık bir ortamda yaşamak demek vs...

yani karavanda bence uzun süre 4 mevsim yaşanamaz anca yazın havanın güzel olduğu günlerde tatil için kullanılabilir onun içinde 80-100 milyarlık bir şey alamaya ne gerek var

bugün 5 yıldızlı otellerde günlük kalma ücreti kişi başı 100 lira ortalama ve karavana kıyasla rahatı tartışılmaz
Böyle düşünüyorsan sendende karavancı olmaz.

Sevgili Karagözler --böyle düşünüyorsan senden karavancı olmaz yazmışsın-- zaten bu şahıs hiç bir şey düşünmüyorki yukarıda yazılanlar ciddi birinin yazıcağı satırlarmı? -- aaa tesadüfen yeni bir siteye denk geldim canımda sıkılıyor laf olsun diye yazayım --düşüncesinde ve karavan ile karavana yı ayıramayan biri..

""karavan ile karavana yı ayıramayan biri.""

Dogru söze ne denir. !?

Eleştirileri yapıcı olarak yapalım arkadaşlar. Yeni katılan arkadaşımız belli ki bu konuda fikir jimnastiği yapmış, ancak hangi konuların nasıl çözüldüğü konusunda pek bilgi sahibi değil.
*Dışarıdan elektrik, Güneş paneli, Rüzgar türbini, sessiz jeneratör, Yakıt hücresi .....

*Karavanda biraz zor büyük karavanlarda olabilir ya da çamaşırhane veya kamp yeri.

*Trumatik, Webasto, Eber.... bir yığın ısıtıcı çeşidi var.

*Güzelliği de o zaten. ;) Bu duruma hassasiyet varsa bazı yemekler dışarıda pişirilebilir.

*Kamp yerinde sorun olmaz. Depo doldukça atık giderine boşaltmak lazım.

*Evlere hırsız daha çok giriyor. kamplarda sorun olmaz.

*Karavanlarda su ısıtıcı boyler sistemleri konabiliyor.

*Konunun cevabı gönüllü sadelikte. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=41478.0

*Sahillerimiz yazlık konutlarla dolu ve sadece tatil süresince kullanılıyor onlar çok ucuz mu? Üstelik de yer değiştirilemiyor.

*Zaman zaman otelde de kaldığımız oluyor ama tatil amaçlı değil. Sadece mecbur kalırsak.
Bunun için yazının altındaki sloganıma bakabilirsiniz. ;)

benimde ev yerine karavan da yaşama hayalim var,
bu iş içinde kafamda iett nin istanbulda kullandığı çift katlı otobüslerinden satın alıp,
içerisini kendime göre ayarlayarak bir ev haline getirmek düşüncesi var

yo4.JPG

hk875.jpg

images

bence uzun süre yaşayabilmek, hatta ev olarak kullanabilmek için bundan daha iyi bir çözüm olamaz,
oldukça büyüük bir kullanım alanına sahip bu aracı alt katı, wc-banyo-mutfak, yatak-odası-1
üst katı ise arka kısmı yatak-odası-2, ön kısmı salon ve hatta en ön kısmının tavanını bir kısmını açılacak şekilde yapıp bir teras elde etme düşüncem bile var. Ayrıca güvenlik amacıyla da camları gerektiğinde dışarıdan dekoratif sac levhalar ile kapatıp-açabilme özelliği de ekletmek gibi bazı başka fikirlerim de mevcut.

bence "içinde yaşanabilecek" bir araç düşünüyorsanız bu otobüsleri kesinlikle gözardı etmeyim.

ecebe98b.jpg

Ae102-jpg-76-5239.jpg

Internette biraz araştırınca bir tanede satılık ilanı buldum. Fiyat 15.000 TL!!!!!!!!!!!!
bedava!

http://ilan.elookat.com/ilan-1992-MODEL-DAF-CIFT-KATLI-SATILIK-OTOBUS-uasuAAN-58121.htm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR