Kyron Yan Basamakları Sökme Hakkında

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,815

Etiketler
Yan basamaklara çarpacak şeyler arabaya çarpacak işte.
Bunun ne açıdan "kabiliyet artışı" sayılabileceğini anlamadım.
 

yan basamakları sökünce arazi kabiliyetinin artacağını, en azından arazide yan basamakların kırılma riskinin azalacağını düşünüyorum. söktürünce basamakların söküldüğü yere kapak gibi bir şey takmak gerekir mi ?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Takınız çamur dolar zamanla

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Yan basamaklara çarpacak şeyler arabaya çarpacak işte.
Bunun ne açıdan "kabiliyet artışı" sayılabileceğini anlamadım.
yan basamaklar her bir taraftan alttan en az 15 cm, yandan da 20 cm daha avantajlı duruma getirecek aracı. basamaklarla görünüş belki daha güzel ama arazide kesinlikle kısıtlayıcı unsur.

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

yan basamakları sökünce arazi kabiliyetinin artacağını, en azından arazide yan basamakların kırılma riskinin azalacağını düşünüyorum. söktürünce basamakların söküldüğü yere kapak gibi bir şey takmak gerekir mi ?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet yerine aracın orijinalinde olan marşpiyel çıtalarını taktırmanız gerekiyor, aksi taktirde basamaklar çıkınca yeri çok boş ve çirkin duruyor. Ben basamakları söktürüp yeri boş kalmasın diye bahsettiğim marşpiyel çıtalarından taktırdım. Basamaklarla sizin de bahsettiğiniz gibi aracın yerden yüksekliği diye bir şey kalmıyor, basamaklar neredeyse aracın yerden yükseklğinin yarısından çoğunu alıp götürüyor, aracın binek otomobilden bir farkı kalmıyordu, böylesi bence çok daha hoş oldu ...
 
Piyasadan bulma şansım olmadı, Topkapı ' da Yılmazlar Otomotiv, benim çıtaları aldığım dönemlerde yetkili servisti, fakat sonradan yetkili servisliği elinden alındı diye biliyorum. Yani yetkili servislerden temin edebilirsiniz. Geçen sene bu zamanlarda 550 TL fiyatı vardı.
 


88ee052826a0dff3cf5879896af3933a
E3279d3c8cbddecca62577f11fdebbfb


SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Guzel olmus , standart gördüğümüz sonradan konan yan basamaklar estetik degiller

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 


UOTE="yasarergun, post: 1420767, member: 762"]hocam bu sene benim hedef beyaz rusya litvanya ve helsinki. eğer vakit olursa norveçin en kuzeyi ama kısmet. siz ne zaman gideceksiniz ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
Ben devlet memuru olduğum için izin başlangıç tarihi ve süresine pek hakim olamıyorum ama Haziranın ilk haftalarında ve toplam süre 25 günden az.
Durum böyle olunca oralara kadar gitmem biraz sıkıntılı olacak gibi duruyor benim cephede.
İki ayrı kere izin kullanacağım.Birisinde her zamanki gibi doğu karadeniz yaylaları ve devamında Gürcistan vede sıkıntı çıkarmazlarsa oradan Rusya.
Diğer izinde ise Bulgaristan başlangıçlı orta balkanlar devletleri belki en kuzeyinden İtalya girişli Venedik.
Not pasaport Yeşil renkte,dolayısıyla vize derdim yok.
Şimdiden yolunuz açık olsun diyeyim.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,552
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst