Musso 2,9 TD hk.

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKİVA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,140

AKİVA

Kamp II
Mesajlar
276
Tepkime Puanı
1
Arkadaşlar
Daewoo Musso 2,9 TD ile ilgili görüş ve deneyimi olan arkadaşlar varsa paylaşımlarını okumak isterim.
Teşekkürler.
 

Etiketler


Ynt: Musso 2,9 TD hk.

ssangyong unda mussosu var ancak siz daewoo mussoyu sormuşsunuz...yanlış başlık altında açmışsınız konuyu,,daewoo nunsayfasında açarsanız sanım cevap alabilirsiniz...
 

Ynt: Musso 2,9 TD hk.

İkiside aynı teknoloji ve yapıya sahip olduğundan birşey farketmez.Her türlü görüşü almak isterim.
 Ynt: Musso 2,9 TD hk.

Daewoo veya SsangYong farketmez. Birebir aynı araçlar zaten ama bu araçlar pek yaygın kullanılmadıkları için fazla tanıyan olduğunu sanmıyorum. Forum ana sayafasında Musso yazarak arama yaparsanız Musso'larla ilgili açılmış konu veya yazılara ulaşabilrisiniz.
Bu aracı almayı düşünüyorsanız da parça sorunu yaşayabilirsiniz. Uzak durmanızı tavsiye ederim.
 

Ynt: Musso 2,9 TD hk.

rahmetli bariş manconun arabası .... 96 97 modelleri 20 lira cıvarında bende bir ara dusunuyordum almayı ...
 


Ynt: Musso 2,9 TD hk.

4 4lük araçtır. zaten motor sansıman alttakım mercedes patentli. yakıt ise sınıfındaki diğer arazi araçlarına göre daha az yakıyor.
 

Merhaba Arkadaşlar
Musso ile ilgili soruları ve yanıtları okudum.
Bende 1999 Model SsangYong Musso 290 SR İntercolor kullanıcısıyım.
Öncelikle SsangYong araba üreticisi değil çelik üreticisidir. Daewoo fabrikasınında sahibidir. SsangYong markalı Araçlar burada üretilmektedir. En büyük özelliği merdiven şase denilen çift kat çelik şaseye sahiptir.
Mercedes motor ve şanzuman verir karşılığında çelik alır. Mercedes suv araçları bu fabrikada Mercedes adına üretilmektedir.

SsangYong Musso
SsangYong Musso (Korece: 쌍용 무쏘), SsangYong'un 1993-2005 yılları arasında ürettiği SUV'dur. Başka ülkelerde Daewoo ve Mercedes-Benz markası adı altında satılmıştır. Motorları da (2.7, 3.2, 2.9 TD) Mercedes-Benz'den gelmektedir. Yerini SsangYong Kyron almıştır.
Ayrıca Musso Sports adında kamyonet versiyonu vardır.

Üretici: SsangYong Motor Company(Güney Kore), Morattab (İran), TagAZ (Rusya), Mekong Auto, Corporation (Vietnam)

Diğer adı : SsangYong Musso Libero, SsangYong MJ, Daewoo Musso, Mercedes-Benz Musso, TagAZ Road Partner, Morattab Musso

Üretim
1993–2005 (SsangYong/Daewoo)
1997–2005 (Mekong Auto)
2003–present (Morattab)
2008–present (TagAZ)

Montaj : Lublin, Polonya (DMP)Jakarta, Endonezya (Indobuana Autoraya)

Tasarım : Ken Greenley

Sınıf: Büyük 4x4

Gövde tipi: 4-kapı SUV

Benzerleri : SsangYong Musso Sports

Motor : 2.3 L I4 2.9 L I5 Diesel 3.2 L I6

Halefi: Daewoo Musso, Mercedes-Benz M-Class, SsangYong Rexton, SsangYong Kyron, SsangYong Actyon Sports (for Musso Sports)

http://www.neoriginal.ru/cat/sy/group_J93

SsangYong Musso bir olan orta boy SUV tarafından üretilen Güney Koreli otomobil SsangYong 1993 den 2005 "Musso" anlamına gelir gergedan Korece

Genel
İlk kez 1993 yılında üretilen, araba benzin 2.8 ve 3.2-litre sıralı altı silindirli biriyle kullanılabilir Mercedes-Benz M104 motor , bir Mercedes-Benz M111 motor 2.3-litre sıralı dört silindirli benzinli motor, ya da 2,3 litrelik dört silindirli ve 2.9 litrelik beş silindirli dizel motorlar (Mercedes-Benz OM601 ve OM602 doğal aspirasyon ya da (1997) turbo intercooler ile). The car was designed by Briton Ken Greenley and received the Auto Design Award from the Birmingham Auto Show hosted in 1994 and 1996. Also known for its off-road abilities, the vehicle won the Rallye des Pharaons for 4WD vehicles in October 1994. A facelifted version has been available since 1998. [4] Araba tarafından tasarlanan İngiliz 1994 ve ayrıca onun off-road yetenekleri ile tanınan, 1996 yılında ev sahipliği Ken Greenley ve Birmingham Auto Show Auto Tasarım Ödülü'nü aldı araç kazandı Rallye des Pharaons Ekim 1994 A makyajlı olarak 4WD araçlar için sürüm 1998 yılından beri mevcut olmuştur [4]
The Musso seats five people and its wheels are fit for off-road driving, similar to its smaller sibling, the Korando . Musso beş kişi kapasitelidir ve tekerlekleri onun küçük kardeşi, benzer off-road sürüş için uygun olan Korando . The SsangYong Musso Sports , a Musso variant with a truck bed, was released in later years. SsangYong Musso Spor , bir kamyon yataklı bir Musso varyantı, daha sonraki yıllarda serbest bırakıldı.
The Musso is available in Iran as Musso, produced by Morattab Khodro Co. (since 2003). Musso tarafından üretilen Musso, İran'da mevcut Morattab Khodro Co (2003'ten beri). It was sold in Vietnam by Mekong Auto Corporation from 1997 to 2005. Bu satıldı Vietnam'da tarafından Mekong Oto Corporation'dan 1997 2005.
TagAZ Road Partner [ edit ] TagAZ Yol Arkadaşı : TagAZ bitki Taganrog , Rusya TagAZ Yolu Ortağı olarak 2011, 2008 den Musso üretti. The car was facelifted in 2009. araba 2009 yılında facelifted oldu
Mercedes-Benz Musso: SsangYong bir teknoloji paylaşımı anlaşması vardı Mercedes-Benz anda karar olarak Musso satmak için yapılan rozet tasarlayıp bazı pazarlarda Mercedes-Benz modeli. This allowed SsangYong to gain footholds in new markets without having to build their own infrastructure (utilizing existing Mercedes-Benz networks) while giving Mercedes a competitor in the then-booming SUV market. Bu SsangYong sonra-gelişen SUV pazarında Mercedes rakip verirken (mevcut Mercedes-Benz ağları kullanan) Kendi altyapısını kurmak zorunda kalmadan yeni pazarlarda footholds kazanmak için izin verdi.

Sözün kısası piyasada bulunan çoğu suv araçlardan çok daha sağlam ve iyi olduğu kanısındayım. Ve aracıma defalarca teklif verilmesine rağmen satmıyorum.
Hepinize saygılar sunuyorum
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Mesajlar
1,517,907
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst