Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 135,130
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

penche' Alıntı:
selam
ismim erkan
bende 4x4 actyon sports aldım.
yükseltme yapmak istiyorum.
prokopi size mail atayım dedim ama yeni üye diye attırmadılar :D
neyse sizinkiler kac cm yükseltilmiş durumda. bu işlem sonrasında araçta herhangi bir en ufak dez avantaj domuyordur degil mi?
birde ner de yaptırdıgınızı ogrenebilir miyim?
avrupa yakası bağcılar sanayiinde ahmet usta montajı yaptı. yükseltme kitini ediz bey geliştirmiş bir kaç kere denemişler en uygunu bu dedi! önler 4cm arkalar 5cm yülseldi. ben hazırda bekleyen kiti montaj yaptırdım si bu konuyu açan actyon sports 4x4 nickli ediz bey ile iletişime geçerseniz sanırım benden daha cok yardımcı olur!
yükseltme sonrasında herhangi bir dez avanaj olmuyor ben kamberlerin açısı bozulur dıye dusunuyordum bır sıkıntı olmadı bayadır bu kiti kullananlarda var herhangi bir şikayeti olanı da duymadım yardımcı olabileceğimiz birşey olursa mail: atayali@hotmail.com.tr

Etiketler

prokopi' Alıntı:
avrupa yakası bağcılar sanayiinde ahmet usta montajı yaptı. yükseltme kitini ediz bey geliştirmiş bir kaç kere denemişler en uygunu bu dedi! önler 4cm arkalar 5cm yülseldi. ben hazırda bekleyen kiti montaj yaptırdım si bu konuyu açan actyon sports 4x4 nickli ediz bey ile iletişime geçerseniz sanırım benden daha cok yardımcı olur!
yükseltme sonrasında herhangi bir dez avanaj olmuyor ben kamberlerin açısı bozulur dıye dusunuyordum bır sıkıntı olmadı bayadır bu kiti kullananlarda var herhangi bir şikayeti olanı da duymadım yardımcı olabileceğimiz birşey olursa mail: atayali@hotmail.com.tr
cevabınız için teşekkür ederim.
şirkette msn yasak olduğu için ancak akşamları girebilirim :smiley:
önler aracın orjinal haliylede daha alçak duruyor sanki yükseltmede de anladığım kadarıyla 1 cm fark var bunun özel bir sebebi var mı
yani ben isterim ki aynı olsun sanki daha güzel gözükürmüş gibi geliyor bana.
ahmet beye gidince o herşeyi halledecek midir?
yani parçaları filan ? montaj ne kadar sürüyor acaba bütün bi gün biter mi acaba?
ilginiz için teşekkür ederim.

actyon sports 4x4' Alıntı:
Lastik Değişimi;

Standart lastiklerin ölçüleri : 225/75/R16 ( Çap: 744 mm)
Değişim yapılmış hali : 265/75/R16 ( Çap: 804 mm)

Marka : Federal Couragia A/T OWL

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

cahilliğimi bağışlarsanız bir soru soracağım.
lastiklerde çap ölçüsünü değiştiren yanak ölçüsü değilmi(75).
sizin tabn aölçünüz değiştiği halde yükseklik nasıl artıyor.
aydınlatırsanız sevinirim. bende lastikleri değiştirmek istiyorum, yanlışlık yapmayalım.
teşekkürler şimdiden.
saygılar.

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
cahilliğimi bağışlarsanız bir soru soracağım.
lastiklerde çap ölçüsünü değiştiren yanak ölçüsü değilmi(75).
sizin tabn aölçünüz değiştiği halde yükseklik nasıl artıyor.
aydınlatırsanız sevinirim. bende lastikleri değiştirmek istiyorum, yanlışlık yapmayalım.
teşekkürler şimdiden.
saygılar.

Estağfirullah, 75 yanak ölçüsü 225 veya 265 olan taban ölçüsünün %75'i demek oluyor. 225x%75=16,88cm - 265x%75=19,88cm yarı çapta fark 3 cm, çapta 6 cm yapıyor... umarım açıklayıcı olmuştur...

penche' Alıntı:
cevabınız için teşekkür ederim.
şirkette msn yasak olduğu için ancak akşamları girebilirim :smiley:
önler aracın orjinal haliylede daha alçak duruyor sanki yükseltmede de anladığım kadarıyla 1 cm fark var bunun özel bir sebebi var mı
yani ben isterim ki aynı olsun sanki daha güzel gözükürmüş gibi geliyor bana.
ahmet beye gidince o herşeyi halledecek midir?
yani parçaları filan ? montaj ne kadar sürüyor acaba bütün bi gün biter mi acaba?
ilginiz için teşekkür ederim.
ben gittiğimde hazır parça vardı yarım günde takıldı ve araç yükseldi. ayrıca ilk başlarda bende sizle aynı şekilde önler arkaya nazaran 1-2 cm daha fazla yükselsin istiyordum ama bana bu ölçülerin ideal olduğunu söylediler. benim parçaları sıfırdan yaptırma imkanım olsaydı önleri 4cm arkalarıda 3cm yükselirdim. daha düz durabilir araç ama sanırım deneyen bir örneği yok bunun! verdiğim emailimdir msn değil! ayrıca bu işlerin üstadı bu konuyuda başlatan ediz beydir dilerseniz cep telefonunu öm atarım irtibata geçersiniz.

Estağfirullah, 75 yanak ölçüsü 225 veya 265 olan taban ölçüsünün %75'i demek oluyor. 225x%75=16,88cm - 265x%75=19,88cm yarı çapta fark 3 cm, çapta 6 cm yapıyor... umarım açıklayıcı olmuştur...

teşekkürler. şimdi aydınlandı. ben o 75.i hep yanak yüksekliği sanıyordum. :smiley:

prokopi' Alıntı:
ben gittiğimde hazır parça vardı yarım günde takıldı ve araç yükseldi. ayrıca ilk başlarda bende sizle aynı şekilde önler arkaya nazaran 1-2 cm daha fazla yükselsin istiyordum ama bana bu ölçülerin ideal olduğunu söylediler. benim parçaları sıfırdan yaptırma imkanım olsaydı önleri 4cm arkalarıda 3cm yükselirdim. daha düz durabilir araç ama sanırım deneyen bir örneği yok bunun! verdiğim emailimdir msn değil! ayrıca bu işlerin üstadı bu konuyuda başlatan ediz beydir dilerseniz cep telefonunu öm atarım irtibata geçersiniz.

serviste bana eğer araziye giriyorsam önleri 2.7 cm yükseltebileceklerini söylediler. fiyatını sordum 300tl dediler. pahalı değilmi dedim, teflonlar özel hazırlanıp geliyor dediler
oldu dedim, tornacı olduğumu söylemedim.:smiley:
yani servis sadece önden yükseltiyor, aracın problemli yeri önüymüş.

Lastik Değişimi;

Standart lastiklerin ölçüleri : 225/75/R16 ( Çap: 744 mm)
Değişim yapılmış hali : 265/75/R16 ( Çap: 804 mm)

Marka : Federal Couragia A/T OWL

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

Ediz Abi merhaba.
lastik alacagım, senin lastiklerden düşünüyorum. sanırım memnunsun lastiklerinden. (gerçi Ali Beyin lastikleride güzel ama tuzlu :smiley: )
ölçülerde 265 ile 245 arasında kararsız kaldım abi. 245 tavsiye eder misin? yoksa 265 iyidir düşünmeden al mı dersin ?
ilgin için teşekkür ederim.

245/75/16R öneririm, son 3-4 arkadaş bu ebatı aldı gayet memnunlar, aracıda yormuyor
265 te güzel, 3 cm yükselme sağlıyor falan ama spacerlerle ön tarafta tam sağ-sol yaptığım zaman ara bayaa azaldı sürtme yapabilecek seviyeye geldi, sende spacer yaptıracağına göre 245 idealdir.

245/75/16R öneririm, son 3-4 arkadaş bu ebatı aldı gayet memnunlar, aracıda yormuyor
265 te güzel, 3 cm yükselme sağlıyor falan ama spacerlerle ön tarafta tam sağ-sol yaptığım zaman ara bayaa azaldı sürtme yapabilecek seviyeye geldi, sende spacer yaptıracağına göre 245 idealdir.
tamam abi anladım sagolasın.
255 için görüşün ne olur peki abi?

penche' Alıntı:
Ediz Abi merhaba.
lastik alacagım, senin lastiklerden düşünüyorum. sanırım memnunsun lastiklerinden. (gerçi Ali Beyin lastikleride güzel ama tuzlu :smiley: )
ölçülerde 265 ile 245 arasında kararsız kaldım abi. 245 tavsiye eder misin? yoksa 265 iyidir düşünmeden al mı dersin ?
ilgin için teşekkür ederim.
araştırdığınız lastiklerin ebat marka ve fiyatlarını burdan yazarsanız karşılıklı fikir alış-verişi yaparız en güzel seçimi alırsınız.
şunu soyleyim işinizi görmeyecek bir lastiği tanesi 180TL den almaktansa ustune 30-40 daha ekleyerek evladiyelik birşey almak en mantıklısı olacaktır zaten bir ton parayı gozden cıkarmışsınız. ve buna alternatif olarak internette çok temiz ikinci el A/T lastikler düşüyor max 10bin km yapmış bir lastik yarı fiyatından daha aza alınabilir bence. ben biraz kovaladım ama temiz ikinci el denk gelmedi ve aracı muayeneye sokmak gerekıyordu lastiklerde muayeneden kalacağı için sıfır aldım.
ebat olarakta aracınıza: spacer+yükseltme+ve belki kupadan kaldırma yapmıyacaksanız en son nokta 265tir bu dedıklerımı yapacaksanız 315 bile olur ama bu seferde jant yetmez, bizim gibi hem gunluk arada arazi kullanacaksanız o vakit en doğru seçim 245 olacaktır

iyi günler. . . sakıncası yoksa birkaç soru sormak isterim. . .

şu an için actyon sportsla aramda sadece motor hacmi var malum segmentinin en düşük motor hacmine sahip yanılmıyorsam... araçlarınızın hafif off road koşullarında 30-45 derece arası rampalar , kum , çamur ya da 4-5 kişi artı arkada ağırlık varken güç, motor yetmezliği sorunu oluyor mu ?

acaba bu araçları spacer vb. yöntemlerle mekanik aksamı zora sokmayacak şekilde azami kc cm yükseltme yapabiliriz ?

ve bu taktığınız A\T lastikler yakıtı arttıyor mu ?

saygılar..

Mustafa Taha

n_y_c_b' Alıntı:
iyi günler. . . sakıncası yoksa birkaç soru sormak isterim. . .

şu an için actyon sportsla aramda sadece motor hacmi var malum segmentinin en düşük motor hacmine sahip yanılmıyorsam... araçlarınızın hafif off road koşullarında 30-45 derece arası rampalar , kum , çamur ya da 4-5 kişi artı arkada ağırlık varken güç, motor yetmezliği sorunu oluyor mu ?

acaba bu araçları spacer vb. yöntemlerle mekanik aksamı zora sokmayacak şekilde azami kc cm yükseltme yapabiliriz ?

ve bu taktığınız A\T lastikler yakıtı arttıyor mu ?

saygılar..
Mustafa Taha
Merhabalar
Araç standart 141hp ve 310nm torka sahip bu size yeterli gelmezse yazılım yükleyerek bunu 170hp yapabiliyorsunuz. Emsallerine göre motor hacmi düşük olmasının vergilendirme ve yakıtta oldukça ekonomik olmasını sağlıyor! Cigdem yaylasında kar üstünde araç icinde 5 kisi ve kasada da 2-3 kisi vardı ve ben çekişme ilgili bir sıkıntı hissetmedim
Get ile yükseltme yapıldığında önler max4 cm arkalarda 7-8cm ye kadar rahatlıkla yükseliyor ve yükseltme sonrasında kamberleri kaster acılarında bozulma olmuyor normalde yükseldikçe acıları bozulur ve şasicide ayar yaptırmak gerekebilir! Kupadan yükseltme yapılabilir bunu deneyen olmadı sanırım Ediz abi deneyebilir! Ondan sonrada daha büyük çapta lastik alarak araç yerden yukseltilebilir
AT lastiklerde ben Asır'ı bir Yakit farkı hissetmedim hissedecek kadar arttırmıyor yani!

prokopi' Alıntı:
Merhabalar
Araç standart 141hp ve 310nm torka sahip bu size yeterli gelmezse yazılım yükleyerek bunu 170hp yapabiliyorsunuz. Emsallerine göre motor hacmi düşük olmasının vergilendirme ve yakıtta oldukça ekonomik olmasını sağlıyor! Cigdem yaylasında kar üstünde araç icinde 5 kisi ve kasada da 2-3 kisi vardı ve ben çekişme ilgili bir sıkıntı hissetmedim
Get ile yükseltme yapıldığında önler max4 cm arkalarda 7-8cm ye kadar rahatlıkla yükseliyor ve yükseltme sonrasında kamberleri kaster acılarında bozulma olmuyor normalde yükseldikçe acıları bozulur ve şasicide ayar yaptırmak gerekebilir! Kupadan yükseltme yapılabilir bunu deneyen olmadı sanırım Ediz abi deneyebilir! Ondan sonrada daha büyük çapta lastik alarak araç yerden yukseltilebilir
AT lastiklerde ben Asır'ı bir Yakit farkı hissetmedim hissedecek kadar arttırmıyor yani!

Çok teşekkürler bilgiler için. . .

lastik ebadı olarak ben 245/75/16 yı tavsiye ederim.... Benim şu an kullandığım lastik bfgoodrich t/a ve kesinlikle tavsiye edebileceğim bir lastik... lastik fiyatının yüksek olması aklınızı karıştırmasın, kullanım ömrüne bakarak fiyatı karşılaştırısanız rakamı düşük bile kalıyor...
Benimde arkdaşlara sormak istediğim bir kaç soru var?
araçlarda yükseltme yapınca aracın garanti durumunda bir değişiklik oluyormu?
adana bölgesinde bu yükseltme işini yapabilecek bir usta tavsiyesinde bulunabilecek birisi varmı?

Selim abinin araç yükselince bu şekilde oldu:
[attachment=1][attachment=2]

Fotoraf 1

Fotoraf 4

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,109
Kaydolan Son Üyemiz
KorkmaGez

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR