Feribot Bileti Hk.yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,835

isolano

Zirve
Yer
izmir
Web
www.gezenbilir.com
Herkese Merhaba.,
Gezenbilir forumunda bu benim ilk yazım ancak uzun süredir forumu zevkle takip ediyorum. Burada fikirlerini ,deneyimlerini büyük bir fedakarlıkla paylaşan herkese , özelliklede yazılarından çok faydalandığım Sayın Şirin ailesine, Sayın Yetim Ailesine ve Sayın Şahin ailesine çok teşekkür ediyorum.
1964 doğumluyum ,3 çocuğum var ve izmirde yaşıyorum.

Uzun süredir içimdeki karavan ile seyehat arzusu 8 ay önce bir telefon çalması ile su yüzüne çıkmış oldu.
Telefonda bir dr arkadaşım kendi kliniğinde transferde kullandığı temiz 2009 model bir sprinter aracını satmak istediğini söyleyince hatırladığım tek soru trafiğe çıkış tarihi olmuştu. Haziran olduğunu öğrenmem ile pazarlık ödeme derken 1-2 günde araç kapımın önündeydi.

Tabii sonra birkaç hafta nerede yaptırırım araştırması sonucunda kararımı verdim. Ve arabayı bursada imaj karavan sahibi sevgili Aydın kardeşimize ekim 2013 sonlarında emanet ettim.ve Önümüzdeki haftada almaya gideceğim. Profildeki resim aracımın ilk aldığım gün.

Bütün kış ayımızı rota ve koordinat üzerine hummalı bir çalışma ile geçirdik. Aslına bakarsanız ilk önce anek İstanbul ofisinden istediğim tarihlerde Igoumenitsa-Venedik gidiş - dönüş bileti aradım ama ne yazık ki yer bulamadım.

Geçenlerde İnternette http://ferries-booking.com/ sitesinde Igoumenitsa-Venedik gidiş dönüş araba ve ailem için deck olarak 1152 Euro bedelle yer buldum. Ama İstanbul Yetkili satış ofisinin bulamadığı yeri bu sitede olması biraz bende çekimserlik yarattı.

Bu site ile feribot bileti alan varsa görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla
İbrahim Adalı

Etiketler
Ynt: Feribot Bileti Hk.yardım

Aracınız hayırlı olsun İbrahim Bey. Güle güle kullanın.

Araçla adriyatik feribotu kullanmadığım için bir şey site için bir şey diyemiyorum. Feribotta "Camping On Board" seçeneği olan bir şirketten bilet alırsanız güzel olur. :smiley:

Feribot bileti almışi olan arkadaşlar daha iyi yardım edeceklerdir. :smiley:

Ferhat Bey ilginize çok teşekkür ederim. Önümüzdeki hafta Gezi planımı da paylaşınca değerli katkılarınızı bekliyorum.Saygılarımla

İbrahim bey,yeni bir karavancı arkadaşı aramızda görmek çok hoş.Ben üç kez:bir kez Ancona iki kez Venedik hattını kullandım.Bir kere İğoumenitsa limanında ofisten iki kere de İstanbul acentasından aldım.Bu sene nasip ise Ancona hattını kullanacağım.
Anek Lines şirketinin kendi sitesinde online bilet alabilirsiniz.Bu güvenli olur diğeri için bir tecrübem yok,Selamlar.

Feribotla ,rotam gereği İgoumenitsa-Bari, campingonboard biletimi anek İstanbul'dan almıştım,fakat siz bu alternatifi deneyip istediğiniz tarihe bulamadığınız için yardımcı olamıyacağım düşüncesi ile yazmadım,ancak venedik alternatif Brindisi-bari-ancona araştırdınızmı? arada İtalya da çıkardı.Malum mazot pek pahalı değil,Mesela ben geçen yıl mayıs sonu bari tek yön camper (6m)=103 euro kişibaşı 60 Euro idi rakamlar.

Mustafa Bey İlginize teşekkür ederim.,Anek linesin sitesinde yer bulamadım. Sadece ferriesbooking sitesi bilet veriyor ama onada güvenip hem para hemde açıkta kalıp zaman kaybetme riski var.Üstelik ilk tecrübemizde İzmirden çıkıp Igoumenitsaya ya gidip feribot bulamama ihtimali nedeniyle sanıyorum kapıkule çıkışlı bir tur yapacağım. Birazdan planladığım rotayı paylaşacağım değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Enver Bey ilginize çok teşekkür ederim gerçekten de dediğinizi denedim bari bileti buldum. ama bari yerine Venedik olamasını tercih ediyordum. çünkü ikisinde de mazot harcayacağız en iyisi sanırım feribot olmadan çıkıp daha önce hiç göremediğimiz Budapeşte ve viyana yı görmek diye düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum Saygılarımla

Yinede daha önce İtalya yapmadıysanız ,-Bari- güzel bir rota..zamanınız varsa bir göz atın..http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97275.0

Burada yazı yazmak sanırım bana şans getirdi. İstediğim tarihlerde yer bulamadığım feribotta son bir deneme daha yaptım hep hata mesajına alışmıştım ama bu sefer sanırım bilet aldım :smiley:

Ekli dosyalar

• igum.bilet.jpg
    igum.bilet.jpg
    65.8 KB · Görüntüleme: 313

Şimdi ilk yolculuk olacağından bana şu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim
feribot sabah 07.00 de sizce saat kaçta limanda olmalıyım.?
igoumentiaya erken gidip elimdeki internet çıktısını anek acentasından orjinalbilete çevirmelimiyim ?,
feribota yerleşirken nelere dikkat etmem gerekiyor.
Tecerübe ve Görüşlerinizi merakla bekliyorum

isolano' Alıntı:
Şimdi ilk yolculuk olacağından bana şu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim
feribot sabah 07.00 de sizce saat kaçta limanda olmalıyım.?
igoumentiaya erken gidip elimdeki internet çıktısını anek acentasından orjinalbilete çevirmelimiyim ?,
feribota yerleşirken nelere dikkat etmem gerekiyor.
Tecerübe ve Görüşlerinizi merakla bekliyorum

İbrahim bey,size tam bu sorularınızın yanıtı bulunan linki veriyorum,sayfanın ortasından itibaren Selanikten çıkış ve feribota biniş güzergah ve yapılan işlemler resimle anlatılmış işinize yarar umarım http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97275.30 bize gemi hareketinden bir saat önce limana girebileceğimiz söylenmişti,biletin chekin yapılması da yoğunluğa göre fazla sürmeyeceğini var sayarsak 2 saat önce liman binası önünde bir parkta olsanız yeter.Onboard veya güverte biletli yolcuların nelerden yararlanacağınıda açıklama yazmışım.size verilecek manyetik kartla geminin salonlarına çıkma,istediğinizde karavanınıza dönme imkanınız var.

Enver bey çok teşekkür ederim yolladığınız ling çok faydalı oldu.
Venedikte ineceğimiz liman http://www.greekferries.gr/anek-en/anek_embarkation.htm bu lingte pek anlaşılmıyor .İnşallah kısmet olurda gidebilirsek onu da inince bakarız artık.Saygılarımla

isolano' Alıntı:
Enver bey çok teşekkür ederim yolladığınız ling çok faydalı oldu.
Venedikte ineceğimiz liman http://www.greekferries.gr/anek-en/anek_embarkation.htm bu lingte pek anlaşılmıyor .İnşallah kısmet olurda gidebilirsek onu da inince bakarız artık.Saygılarımla
Programınızda Venedik konaklama var herhalde,limana yakın karavan parkı var yanılmıyorsam,ancak liman 'a yakın olduğundan pek cazip gelmemişti,Venedik'in karaya bağlandığı yer olan Mestre'de meydanda katlı otopark var ancak yüksek araçlar giremiyor diye biliyorum,o link'in ilerleyen sayfalarında Bizim mestre -Padova yolunda kalıp çok beğendiğimiz kapısının önünde venedik'e otobüs durağı olan bir kamp alanının tanıtımını da yapmıştım....

IMG 7007

IMG 7015

IMG 7014

Yakın ilginize çok teşekkür ederim.Yapmayı planladığımız gezide venedikte kalmayı düşünmüyoruz çünkü izmirden bir feribot gezisi ile venediki hayli gezmiştik.Planımın ilk 3 günü aksilik olmaz ise şöyle

Sabah 8 Venedik iniş
Moena Köyü Otoparkı (küçük bir mola ve gezi) N46.376191,E11.663251
Carezza Gölü (yemek molası )N46.410629, E11.575708
İnnsburg Park yeri (küçük bir mola ve gezi) N47.27050,E11.39942
Ve 2 yada 3 gece Campsite Thalkirchen N48.09106, E11.54484

Detaylı program hazır olduğuna göre,online veya dönüşte gezi paylaşımlarınızı beklemek kalıyor bize...Şimdiden sağlıklı güzel dinlenceler.

Çok teşekkür ederim. Bir kaç güne programı paylaşacağım. Aslına bakarsanız programı bu sitedeki gezilerden sevdiğim bölümlerden oluşturdum ,Sizin gibi karavan konusunda tecrübeli dostlarımızın bilgilerine ve fikirlerine çok ihtiyacım olacak. Bu arada biraz değişiklik olsun diye :smiley: arabanın son çektiğim fotosu ekledim. Saygılarımla

20140113 122548 resized

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.