Gezenbilir; Yenice Ormanları, Kamp, Kanyon Yürüyüşü ve Safranbolu Etkinliği (16-17 Temmuz 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,100
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Yer
ANKARA
Değerli Gezenbilir dostları merhabalar,

Yenice Ormanları, muhteşem güzellikleri ile ve kanyonları ile ünlü olan bir yöremiz... Bizde hepbirlikte buraya kampa gidelim diyoruz..

Bu etkinlikte sadece ulaşım paylaşımız olacak, tutulacak araç ücretini aramızda paylaşacağız,kişi başı yaklaşık olarak 60-70 TL civarında bir rakam tutabilir..Kişi sayımıza ve tutulacak araca göre değişiklik göstereceği için net rakamı yazamıyoruz..

Yiyeceklerimizi kendimiz getireceğimiz için ekstra bir ödeme yoktur, sadece 2. gün öğle yemeğini Safranbolu'da yiyeceğiz, herkes kendisi ödeyecektir..

Bir gece konaklamalı olarak gerçekleştireceğimiz faaliyetimizin ayrıntıları

*** Etkinliğimiz ANKARA çıkışlıdır. Ankara dışından katılmak isteyen arkadaşlarımız kendi olanakları ile Yenice Ormanlarına ulaşmalılar yada Ankara'ya gelerek bizimle birlikte kamp alanımıza ulaşabilirler ..

*** 15 Temmuz 2011 tarihinde gece saat 24.00 de Ankamall yanında bulunan Akköprü Metro Durağında buluşacağız...
Araçlarımızı oraya rahatlıkla park edebiliyoruz, ayrıca buluşma noktamıza metro ile kolayca ulaşabiliyoruz..

*** Sabah erken saatte Yenice Ormanlarına inerek, çadırlarımızı kuruyoruz..

*** Yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile karnımızı doyurduktan sonra yaklaşık olarak 4-4.30 saat sürecek olan kanyon yürüyüşümüze başlamak için yola çıkacağız..

*** Kanyon Yürüyüşümüze katılmak istemeyen arkadaşlarımız, çevrede küçük trekingler yapacaklar, atv veya dağ bisikleti kiralayarak zamanlarını geçirebilecekler..

*** Akşam kamp alanına döndükten sonra yemeğimizi hazırlayıp yiyeceğiz, sonrada kamp ateşi başında eğleneceğiz..

*** Pazar günü kahvaltımızı ve keyfimizi yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayıp Safranbolu'ya geçeceğiz, orada görülecek yerleri gezdikten sonra öğlen yemeğimizi yiyerek Ankara'ya dönüşe geçeceğiz..

*** Katılan tüm arkadaşlarımızla yeniden bir araya gelmeyi dileyerek hoşcakallaşıyoruz..

GİYİM
*** Havlunuzu
*** Mayonuzu,
*** Şortunuzu,
*** Deniz ayakkabısı veya eski bir spor ayakkabınızı
*** Yürüyüş için spor ayakkabınızı
*** Gözlüğünüzü
*** Güneş kreminizi
*** Şapkanızı
*** Fotoğraf makinanızı

yanınıza almayı unutmayın

KONAKLAMA
*** Konaklama Çadır ile olacak, ekipmanı olmayan arkadaşlarımıza bize bildirmeleri durumunda ekipman desteği vereceğiz..

GEREKLİ MALZEME
*Çadır
*Uyku Tulumu
*Mat

YİYECEK
*** Yiyeceklerimizi ve içeceklerimizi kendimiz getireceğiz, kahvaltılık çeşitler ve mangallıklar ile yiyecek sorunumuzu çözümleyebiliriz..

*** 1. gün
* kahvaltılıklar
* Öğle için yanımıza alacağımız kumanyamız
* Akşam için mangal türü yiyecek

***2. gün
* kahvaltılıklar
* 2. gün öğle yemeğini Safranbolu'da alacağız..

Katılım payına sadece ulaşım dahil olacaktır..Tüm kişisel harcamalarımızı kendimiz karşılayacağız..

Bu etkinlik sadece 30 kişi ile sınırlıdır, acele etmenizi öneriyoruz..Telefon ile arayarak kesin kayıt yaptıran arkadaşlarımızı dikkate alabileceğiz, anlayışınıza teşekkür ediyoruz..

Kesin kayıt ve sorularınız için
Zerrin Yiğiter
05326417532

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Yenice Ormanları, Kamp, Kanyon Yürüyüşü ve Safranbolu Etkinliği (16-17 Temmuz 2011)

ceranus' Alıntı:
GİYİM
*** Havlunuzu
*** Mayonuzu,
*** Şortunuzu,
*** Deniz ayakkabısı veya eski bir spor ayakkabınızı
kanyonda deniz mi var zerrin hanım?

Ynt: Gezenbilir; Yenice Ormanları, Kamp, Kanyon Yürüyüşü ve Safranbolu Etkinliği (16-17 Temmuz 2011)

Kanyonda yürürken, şortun içine mayo giymek uygun oluyor, suların içinden gideceğiz çünkü :smiley:

ceranus' Alıntı:
Kanyonda yürürken, şortun içine mayo giymek uygun oluyor, suların içinden gideceğiz çünkü :smiley:
bunu düşünmemiştim :smiley:
oradan güzelcehisara geçiş yapmayı düşünüyor zerrin hanım galiba diye düşünmüştüm

Zerrin Hanım,geliyorum, öbür tatili bir gün kısalttım. Beni listeye eklerseniz sevinirim. Haftaiçi Ankara dışında olacağımdan internete bakma fırsatım olmayacak. Ben etkinlikte bir değişiklik var mı yok mu öğrenmek için sizi perşembe günü gibi telefonla rahatsız ederim.

Katımayı isteriz, fakat uyku tulumum yok yerine battaniye tarzı bişiy getirsem sıkıntı olurmu ?

Çağrı merhaba çok sevindim, perşembe günü konuşuruz..

janissary' Alıntı:
Zerrin Hanım,geliyorum, öbür tatili bir gün kısalttım. Beni listeye eklerseniz sevinirim. Haftaiçi Ankara dışında olacağımdan internete bakma fırsatım olmayacak. Ben etkinlikte bir değişiklik var mı yok mu öğrenmek için sizi perşembe günü gibi telefonla rahatsız ederim.

İlhan Bey merhaba, Ayrıntıları en kısa zamanda vereceğim..

berkcantp' Alıntı:
Karavancılar için bilgi.

Battaniye sıkıntı yaratmaz ancak eksiklerinizi bize bildirirseniz biz ayarlayacağız, katılmanıza seviniriz..

vedatsen94' Alıntı:
Katımayı isteriz, fakat uyku tulumum yok yerine battaniye tarzı bişiy getirsem sıkıntı olurmu ?

Yenice Ormanları’nın en önemli bölümü, anıt ağaçların bulunduğu ‘Tabiat Koruma Alanları’ ve Arboretum sahasıdır. Bu anıt ağaçlarıda görmeyi planlıyoruz..

Bu bakir orman dokusunda çok çeşitli ağaç türlerinin bir arada bulunması, bunların bazılarının dünyada ender görülen çap ve boya ulaşmaları, yaban hayatı çeşitliliği, koruma alanları yaratılmasının başlıca gerekçeleridir.

Yemyeşil vadilerin, yalçın zirvelerin, suyun ve nemin yarattığı zengin bitki çeşitliliğinin yansıması olan anıt ağaçlar, bu doğa harikasının en değerli hazineleri arasında yerini alıyor.

takip

Listemizi de oluşturalım

01- Zerrin Yiğiter
02- Yasemin Koç (2 Kişi)
03- Acar Acartürk (2 Kişi9
04- Türker Yardımcı (3 Kişi)
05- Çağrı (janissary)
06- Ela Küçük
07-

ceranus' Alıntı:
Listemizi de oluşturalım

01- Zerrin Yiğiter
02- Yasemin Koç (2 Kişi)
05- Çağrı (janissary)
06- Ela Küçük
07-

Bugün kene çıkartma olayından sonra perşembe kontrol olacam cuma günü Yenice'ye müsaitim

berkcantp ilhan güneş 4 kişi VW LT35 kamper karavan

01- Zerrin Yiğiter
02- Yasemin Koç (2 Kişi)
05- Çağrı (janissary)
06- Ela Küçük
07- berkcantp ilhan güneş 4 kişi VW LT35 kamper karavan
08- Deniz Yaşar (patronundan izin koparabilirse :smiley: )

Zerrin merhaba,

Gezi için çok ama çok güzel bir yer belirlemişsiniz. Yenice Ormanlarına daha önce gitmiş biri olarak İstanbuldan'da olsa katılmayı çok isterdim.
Ancak yapmış olduğum geziden bir kaç resmi sizlerle paylaşırsam -var ise- kararsız olanlar ikna olacaktır :D :D

20

23

29

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri