Karavanla Midilli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,793

insel

Zirve
Herkese merhaba;
Bu yaz planları evde ucusup duruyor. Bircok alternatiften sonra Midilli ve Sakız adaları başta olmak üzre bir adalar turu yapmakta takildik. Karavanla giden ve buralarda kamp yerleri hakkinda bilgisi olan var mi acaba? Bir diger konuda adalar arasinda gecis hakkinda tecrubeleriniz. Paylasirsaniz sevinirim. Sevgiler herkese.

Etiketler
Ynt: Karavanla Midilli

insel' Alıntı:
Herkese merhaba;
Bu yaz planları evde ucusup duruyor. Bircok alternatiften sonra Midilli ve Sakız adaları başta olmak üzre bir adalar turu yapmakta takildik. Karavanla giden ve buralarda kamp yerleri hakkinda bilgisi olan var mi acaba? Bir diger konuda adalar arasinda gecis hakkinda tecrubeleriniz. Paylasirsaniz sevinirim. Sevgiler herkese.
Merhaba;
2011 kurban bayramından sonra karavanla sakız adasına gittim...Çeşme'den gidecek olursanız en ekonomik feribot Egebirliktir. 2011 fiyatları karavan+2 kişi gidiş dönüş 102 Euro idi.
Sakızdan birçok adaya feribot seferleri mevcut. Ama ben gitmedim...
Mevsim sonu olması dolayısıyla sahilde istediğim yerde konakladım.
Kazasız, belasız güzel geziler diliyorum.
Selamlar

Merhaba,
Türk kıyılarına komşu olan adaları sırt çantalı dönemlerimde 80'lerin sonu 90'ların başlarında dolaşmıştım ancak o dönemlerde henüz karavan sahibi olmayı düşünmediğimden açıkçası şimdi baktığımız gözle hiç bakmamıştım ama adalarda karavanla karşılaştığımı da çok hatırlamıyorum. Kampingler vardı ama daha çok sırt çantalı turistlere ve çadırcılara hizmet veriyorlardı.
Güvenlik açısından hiç bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum, adalar arasında büyük feribotlar çalıştığı için rahatlıkla birisinden diğerine karavanınızla geçebilirsiniz. Bilet fiyatları ve tarifelerini de internette kolaylıkla bulabilirsiniz.
Benim gittiğim zamanlarda sıkıntı Türkiye'den karşıya geçerken idi. O zamanlar ufak yolcu tekneleri insan taşımacılığına odaklı idiler bazıları iki arabayı zar zor alırdı coğu hiç araba taşıyamazdı. Zannederim şimdi değişmiştir. Ama yine de sormakta ve karavan ücret tarifesi üzerinde konuşmakta fayda olur diye düşünüyorum.
Şu sıralarda Yunanistan'da fiyatların taban yaptığını söyleyebilirim. Oteller ciddi anlamda boş, dışarıda yenilecek yemek fiyatlarıda Türkiye ile aynı. Mazotun litresi 1.42-1.45 euro arası.
Bence Yunanistan seyahati düşünüyorsanız tam zamanı.

Herkese tesekkurler. Aslinda ben de defalarca Yunanistan ve adalarina gittim. Merak ettigim buralarda camping var mi? Ozellikle deniz kenarinda bir kamping heralde adanin birinde vardir. :smiley:
Evet benzin simdi Turkiyeyi aratmiyor. Çok degil 7-8 sene once adalarin birinde araba kiralamistik. Benzin o zaman 90 cent idi. Esas o zaman karavanla gezmek vardi ya neyse.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR