DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

'MOTOKARAVAN' forumunda cengo1965 tarafından 7 Ekim 2010 tarihinde açılan konu 78575 kişi tarafından okunmuş, 124 cevap yazılmıştır

1. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    421
    Ynt: Pikapüstü Karavan Mağduru cengo1965

Yurtdışindan onaylı belgeli gelse de olmaz mi acep ;)

karaali71 bunu beğendi.

2. VipLife

VipLife Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Konuıyu hortlatmış olacağım ama okuyunca aklıma bir soru geldi. Pickup aracımla Almanyaya gitsem, orda bu işi resmi kayıtlı belgeli yapan bir firmaya yaptırsam, karavanımı sırtıma takıp belgelerini torpidoma koysam ve gelsem, sonrasında TÜV'e girsem ne olur? TÜV orda da TÜV burda da , mevzuat aynı olmalı.. Fatura mevcut belge mevcut.. Geçer mi geçmez mi?

3. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    421
    Gumrukten nasil gececeksiniz?

4. VipLife

VipLife Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Gümrükte arac tip uygunluk vs kontrolü yapılıyor mu bilmiyorum. Benimkisi sadece beyin firtinasi

5. oralulkumen

oralulkumen Kamp I

Alınan Beğeni:
    2
    Arkadaşlarımız genelde Tip Onay Belgesi merkezinde takılmış, ancak, TOB sadece araç ve aksamlar için alınabilir, yani burada sadece truck camper ı kasaya bağlayan ara kablolar belgeye tabidir.
    Truck camper burada "yük" durumundadır ve Karayollarının ilgili hükümlerine göre değerlendilmesi gerekir. Bu başlıkta söz konusu olan mağduriyetin kaynağı, bu "yükün" arabaya sabitlenmesi veya sökülememesi dolayısıyla araç üzerinde izinsiz ve onaysız bir "dönüşüm" yapılmış olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba?

karaali71 bunu beğendi.

6. orhanşile

orhanşile Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    merhaba.gecen sene düsseldorf da messe fuar merkezinde düzenlenen karavan fuarına gitmiştim.tischer pic up üstü karavanları orada görmüş ve firma sahibinden birhayli bilgi almıstım.picup larımızı almanya ya getirirsek montajını yapacaklarını söylemişlerdi.fiyat konusuna gelince 32000 euro fiyat cıkmıştı.üç araç için pazarlık yaptıgımızda da 22000 euroya indirmişti.fiyat+kdv+gümrük birhaylı pahalı oluyordu.turkiye de de ihalatcı olmayınca hayalimizi askıya aldık.fuardan bir bavul katoloğ alabildim sadece:smiley: saygılar.

7. selman.pelit

selman.pelit Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba. Peki şöyle olsa nasıl olur? Pikap üstü karavanı tamamıyla sabitlesek ve ruhsata işletsek olur mu?

Ya da ilk postta belirtildiği gibi portatif olması halinde bu hala bir sorun teşkil ediyor mu?

8. Serap Sars

Serap Sars Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Sorun araçtan taşan kısım ve yük haddi ,Bu nedenle asla tip onayı alınamaz. Çok daha akılcı modellerle karavan yük gibi taşınabilir.Ve hiç bir ceza alınmaz.

selman.pelit bunu beğendi.

9. selman.pelit

selman.pelit Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Ne gibi modeller?

10. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    276
    Alkovenli karavanlar yapılıyor ve karavan ruhsatı çıkıyorsa buda yapılabilir, sabit olacak,demonte olmayacak, ağırlığı taşıma haddini aşmayacak ,proje çizilip karavan ruhsatı alınacak,
    Daha önce karavan firmaları bu demonte pikapustu karavanlari müşteriye satıyordu, evraksızdı,çeken aracın ruhsatı karavan olmuyordu ,sorun burada çıkıyordu
    Belki demonte olmasida karavan ruhsatı almaya engel olmayabilir

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. gmemik

gmemik Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Konuyu hortlatmış olacağım ama Nordkapp a gidilmiş bu tip karavanlar ile. Acaba bir şeyler değişti mi?

PINO KARAVAN

12. voner

voner Pick-up Camper

Alınan Beğeni:
    3
    Son düzenleme: 13 Haziran 2018

13. kyenipazar41

kyenipazar41 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    62
    Konuyu bir de ben hortlatayim :smiley:
    Cenk beyin yasadiklarina üzüldüm gercekten ancak şu noktalar da dikkatimi cekti :
    "Pick up üzeri karavanı, neden taşınan herhangi bir yük olarak görmüyorlar ki ?" diye serzeniş var ama kasadan tavana uzamış olan hatta tavanı ve üzerindeki yaklasik 1 metre yüksekliği kaplamış olan herhangi nir yüke de zaten itiraz edilmez mi ? Isterse siradan koli taşınıyor olsun , kapak açık gitmek yasal mıdır ? Kasanın ölçülerini aşmış ve dışarıda olan karavan destek ayakları bir problem degil midir ? Işin özü, sağdan soldan taşma yapmasa , resmi izinli istiap haddini asmasa bence içine girip uyunacak hatta çay demlenecek bir "yapı"ya kimse itiraz edemez , kendinize ait ve ticari olmayan bir 'yük " olduğu için de K belgesi de istenmez... bilemedim simdi. Fakat ben de trafik polisi olsam karavan olsun olmasın kasadan bu kadar tasan ve kapağı da açık bıraktıran yük için ceza yazardım... Yani cenk bey üzücü bir durum tabii can sıkıyor haklısınız ama sanki bile bile lades gibi bir durum da var?

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...