Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,867
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 158,560

Herkesin az yada çok iyi bir fotoğrafın nasıl çekileceği ile ilgili bir düşüncesi var. Bu fotoğrafla uğraşmanın güzel yanı. Eline cep telefonu alan herkes fotoğraf çekebilir ve fotoğrafla bir şeyler anlatma derdine düşebilir. Bugün çok önemli bir üstad olan Zeynel Yeşilay ile birlikteydim. Harika bir sohbet oldu. Kendisinden o kadar çok yararlanılabilecek bilgisi var anlatamam ama bir o kadar Naif, Beyefendi bir insan. Kendisini çok seviyorum. Bir karavancı olarak da, bir fotoğrafçı olarak da. Karavan hobisi bana böyle insanlarla tanışmayı nasip etti. Ama insanlara boş boş iftiralar atan zararlı tiplerle de tanıştım. Böylesinin de sıkıntısını çektim. Öğretmen olmak farklı insanları tanıyabilmeyi getiriyor insana. Ben yine de kimsenin kalbini kırmak istemiyorum ama bazıları ile bizim Dünya'ya bakışımız bile çok farklı olabiliyor. Sonrası anlamsız anlamsız iftiralar atmalar, dedikodular yapmalar falan fıstık işte... Herkes istediği gibi birisi olabilir ve hiçkimse de kolayına kimseye bir halt edemez. Olayın doğrusu gerçeği budur. Dilediğiniz gibi olabileceğinizi ne kadar erken keşfederseniz bu hayatta sizin için önemli bir kazanım olur. Gençlere tavsiyem asla değer verdikleri şeyler uğruna çalışmaktan vazgeçmemeleri ve kendi değerlerini kolaycana kaybetmemeleridir. Kendinizi nasıl yetiştirdiğiniz önemlidir. Yeniliklere açık olmak, yeni şeyleri denemek tatmak zorundasınız. Bu aynı zamanda modern hayatın getirmiş olduğu bir gerçek. Nasıl farklılaşacağınızı siz seçeceksiniz. Daha çok çalışmak ve sonrasında daha da çok çalışmayı seçerseniz alacağınız çıktılar da güzel olur. Bu günün Dünyasında bir insanın yetişmesi önemli bir olaydır. Bu ülke sizlerden çok şeyler yapmanızı bekleyecek. Falanca benim hakkımda şunu demiş, filanca bunu demiş diye değersizliğe düşmenize ne gönül elverir ne de buna hakkınız vardır. Kim ne derse desin, toparlanın ve kutlu saydığınız yolda yürümeye devam edin gençler. Unutmayın ki taşı bile delen damlaların sürekliliğidir. Yolda insan elbette olumsuzlarla da karşılaşıyor. Bunları elemek ve bir kenarıda bırakmak zorundasınız. Hayat bir kendini gerçekleştirme yolu. Bu yolda yürüyen herkese saygım vardır.
 

Hayatımda çok çirkin alçakça şeylerle de karşılaştım, En azından bunları duydum, BAzen bu tip şeylere maruz da kaldım. Ama ben hala insanlardaki olumlu yönleri arıyorum. Çünkü benim asıl sanatım da bu. Ben insanlardaki olumlu yönleri arar bulur ve açığa çıkarırım. Olumsuzluklara focuslanmak benim işim değil. Bu yüzden bana kötülük etmek isteyenlere onların seviyesine inip yanıt veremem. Biraz da bana anlayış gösterilsin bu hayatta...
 


NnLc2HOXQKVWs8u4Q 762lQw1191 h894 s noauthuser0


Karagedik- Camii.
 Fotoğraf Tarihi dersimi de çalıştım. Bu haftalık bir tek dersim kaldı. Düzenli çalışırsam başarılı olabileceğime inanıyorum. Fotoğraf konuları çok zevkli...
 Selam kampçı dostlarım.
Bugün ilk Profesyonel DSLR makinamı satın alacağım. Bu yüzden içim içime sığmıyor.
Çocukluğumda bir 35mm Rus makinasıyla çekerdim fotoğraflarımı. Fimliydi. Tab ettirirdik.
Daha sonra Compakt diyebileceğim birkaç digital modele daha sahip oldum.
Hepsi de kayboldu. Zaman içerisinde zaten eskimişlerdi de.
Şimdi bugün ilk defa DSLR bir makine alacağım.
Çocuk gibi sevinçliyim.
 


Selam kampçı dostlarım.
Bugün ilk Profesyonel DSLR makinamı satın alacağım. Bu yüzden içim içime sığmıyor.
Çocukluğumda bir 35mm Rus makinasıyla çekerdim fotoğraflarımı. Fimliydi. Tab ettirirdik.
Daha sonra Compakt diyebileceğim birkaç digital modele daha sahip oldum.
Hepsi de kayboldu. Zaman içerisinde zaten eskimişlerdi de.
Şimdi bugün ilk defa DSLR bir makine alacağım.
Çocuk gibi sevinçliyim.
Yücel hocam lens almadan cep telefonundan çok farkı olmaz sanırım.
 


Üzerindeki 18-55mm lens şimdilik işimi fazlasıyla görür. Zaman içerisinde gerekirse lens de alırım.
O lensin yaptığı işi cep telefonu da yapıyor otomatık çekimlerde. Manuel ayar yapacağım derseniz o başka da, otomatık manuelden hep iyi çıkıyor;)
Siz 18 altı makro çekim için de lens bakın, belki ikisini birlikte almak iyi olabilir.
 Cep telefonunda DSLR makinede olan pek çok ayara ve olaya müdahale etmek imkansız. Evet telefonlar artık fotoğraf konusunda epey ilerledi. Hepimizin cebinde olmaları ayrı güzel. Fotoğrafları hemen paylaşma kolaylığı da sunuyorlar. Ama Enstanteneye, Diaframın kullanımına, ISO ayarlarına hakim olmak ve bunları kullanmayı öğrenmek için DSLR makine almak en iyisi. DSLR'ı her yere taşımazsam yine de cep telefonu ile çekim de yapabilirim. Ama amacım Fotoğrafçılığı öğrenmek olduğundan iyi bir makine almak şart.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,208
Mesajlar
1,515,344
Kayıtlı Üye Sayımız
171,836
Kaydolan Son Üyemiz
Kuzeyin_Oglu

SON KONULARGeri
Üst