Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 189,212
İyi bir kampçı neyle kamp yaparsa yapsın ayakkabısını dışarda bırakmaz. Kolay giyilip çıkarılabilen sandalet tipi bir ayakkabı, birçok defa çadırına veya aracına girip çıkacağından onun dostudur. Genel manada, ülkemizdeki yaz koşulları dikkate alınırsa.

Son düzenleme:

Kış sezonunda zorunlu değilsem pek kampa gitmem. Soğuk bana zevk vermiyor. Arabada ortalama üç saat vebasto şarjı için 30 dakikadan fazla aracı çalıştırıyorum. Bu gece kalkıp araç çalıştırmakla uğraşmak demek. Aracıma ekstra akü eklemeyi ise hiç istemiyorum. Ama aracın aküsüyle de bu iş bu kadar oluyor. O yüzden Bulgur Pilavı misali yapabildiğimiz sıcaklıklarda kamp yapıyoruz artık. Bu da benim daha çok sezon kampçısı olduğum anlamına gelir ki, benim gitmeyi sevdiğim yerlerin çoğu da sezonda açılan kampingler zaten.

Çekme karavanımda 200A jel akü var ve (Buzdolabı çalışmıyorsa) günlerce vebasto çalıştırabilir.

Yağmurlu havalarda kampta olmayı hiç sevmiyorum. Islaklık mutlaka araca giriyor. Ama yağmurda pekçok defa kamp yapmak zorunda kaldım. İkinci bir konu da bu araçla yağmurda pek yiyecek hazırlayamıyorum. Ekmek arasına bir şey koyup atıştırmak şeklinde geçiyor yağmurlu havalarda öğünler.

Yaz sıcağında güneşin altında duran bir araçta en fazla ona kadar uyuyabilirsiniz. Bu yüzden koyu gölgeli kampingleri severim. Herkes de oraları sever. Bedava kalacam takıntısı yoksa.

Gündüz sıcaklığında aracın içinde durulamadığı için karavanda tente konusu önem kazanır. Yazın gündüz sıcakları ve kışın da gece soğukları sıkıntılıdır. Aracın kliması ancak araç çalışıyorken soğutur.

Neyse bugün sizinle kampçılık konusuyla ilgili pek dillendirilmeyen önerileri paylaştım. Son olarak söylemek istediğim şey şu ki, gençsiniz ve fazla paranız yoksa vede çadırda kalmak sizi mutlu edebiliyorsa karavan konusuna bulaşmak için çok da acele etmeyin. Çadırla gidilen kamplara gitmek hala karavanların en önemli amacı. ve her yıl sadece on gün için bu çileye değmeyebilir.
Sevgiler tüm kampçı dostlara...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR