Alacağim Xj Hakkinda Yorumlarinizi Rica Ederim.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tristrann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 166
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,354
Breslau-polen Rallsi

35 lastik 33 lastik bunlar tiri viri seyler alet bunlar ustunde donmuyorsa

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
5bb11542c1cd1acc0ff9604de471e214 7662374124ddb6010c1e488f4ba67061

Etiketler

Baskan vx 80 ne vx100 80 90 gomucegine alirsin bir 4x4 kamyon (bulursan ) cakarsin michelin xl 14.20 yi olum yok sana ben unimogdan sonra krali gelse jeep grubunu kabul etmiyorum bu is kamyonla tapilir

14 .00 lar benim 416 ya da girmedi ayri mesele ) ama sokucam

Başkan sen çok yüksekten uçuyosun

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bi de niye yuksekten olsun sahibinde bir 404 s var toplanmis 20 lira yazmis 250 mercedes motorlu bedava landa zarta zurta millet 20 30 u yapistirmayi biliyor ama o 20 liralik unimog piyasadaki %99 arazi aracinin cigerini soker ama 20 lira

İyide bahsettiğin olayı 1000 kişden biri düşünür bak yapar demiyorum düşünür bahsettiğin ünimog 1 lira yakıyor ve eşşek(askerde kullandım) alacak adamın çok deli nakti ve vakti olmalı yoksa delilik..ben şimdi bi xj alıcam onu hem günlük hem arazide kullanıcam,hayaller güzelde birazda mantık gerek

Unimog her yerde yürüyecek araç değil, Samanlı Dağları,Karadeniz Yaylalarında karlı havalarda çok rahat devirirsiniz,bahar aylarında bile ciddi riskler içeriyor o bölge de bu aracı kullanmak. Öyle olmasa bu paralara Karadeniz bu araçlardan geçilmemesi lazımdı.Konya ovası gibi yerlerde iş yapar bahar aylarında özellikle ama her yerin aracı değil.Bu işin zirvesi Mercedes'in G serisi gibi 6x6 araçlardır onlarda ülkemizde zor ekonomik olarak. Gerisinin hep artı veya eksileri mevcuttur.

İyide bahsettiğin olayı 1000 kişden biri düşünür bak yapar demiyorum düşünür bahsettiğin ünimog 1 lira yakıyor ve eşşek(askerde kullandım) alacak adamın çok deli nakti ve vakti olmalı yoksa delilik..ben şimdi bi xj alıcam onu hem günlük hem arazide kullanıcam,hayaller güzelde birazda mantık gerek

Ne 1 lirasi yav lpg 250 mercedes ne yakarsa onu yakiyor 5,2 degil 2500cc bu yakiy konusunda hakli degilsiniz komple 0 sanziman unimogda 2 lira hicbir parcasi pahali degildir mazot pompasi 500 lira kaporta boya revizyon ben om 352 motoru rektifiye etttim turboya cevirdim krank silindir kapagi yap pompasi yag enjektorleri yatak bi govdesi haric degisti malzeme 3 bin tuttu

Turkiye toplumu sabit fikirlidir kafayi yormayi sevmez ama bende jeep sevmem ki jeepte var

Unimog her yerde yürüyecek araç değil, Samanlı Dağları,Karadeniz Yaylalarında karlı havalarda çok rahat devirirsiniz,bahar aylarında bile ciddi riskler içeriyor o bölge de bu aracı kullanmak. Öyle olmasa bu paralara Karadeniz bu araçlardan geçilmemesi lazımdı.Konya ovası gibi yerlerde iş yapar bahar aylarında özellikle ama her yerin aracı değil.Bu işin zirvesi Mercedes'in G serisi gibi 6x6 araçlardır onlarda ülkemizde zor ekonomik olarak. Gerisinin hep artı veya eksileri mevcuttur.
Mog u deviren direksiyona oturmasin zaten
9eba2d330b87408e2b1e699bc54e0f85 C1aac1b507913a1e03bcaefea5ac1abc

Saygıyla eğiliyorum ve bu polimikten uzaklaşıyorum çünkü anladımki bize zor olan herşey sana kolay

Mog u deviren direksiyona oturmasin zaten

Öyle orada oturmasın burada yapmasın demek ile olmuyor bu işler,alıyorsun deniyorsun ona göre bir deneyim kazanıyorsun.Unimog'dan bizim de haberimiz var deneyenler de oldu hatta eski kasa değil yeni kasayı alıp soktular offroada.

Kemer'de sürekli sürekli aynı güzergahta turistleri gezdirmek ayrı offroad ayrı,hangi bölge de kullanacağın çok ayrıdır.Antalya'da Land ile turist gezdiren belki hiç Landın aksını kırmaz ama gel karda bayır da bir extreme lastik ile tırman Antalya'dan örnek verirsem Saklıkent üstüne veya Elmalı'ın yaylalarına ön aksı büyük ihtimal kesersin.

Kısaca Unimog iyi arabadır ama abartmamak da lazım,öyle her yere gidemezsin.Giderim dersen eğer Antalya tarafındaysanız Akdeniz Offroad Grubu orada,Saklıkent üstüne bir gezilerine katılın bakalım yerinden bile kaldırabiliyor musun bu karlı zeminlerde orada? Biz kaldıramadık karda,bayırda ama yapabilenlere de saygımız sonsuz yoksa biz niye binmek istemeyelim bu kadar ucuz bir araca?

Öyle orada oturmasın burada yapmasın demek ile olmuyor bu işler,alıyorsun deniyorsun ona göre bir deneyim kazanıyorsun.Unimog'dan bizim de haberimiz var deneyenler de oldu hatta eski kasa değil yeni kasayı alıp soktular offroada.

Kemer'de sürekli sürekli aynı güzergahta turistleri gezdirmek ayrı offroad ayrı,hangi bölge de kullanacağın çok ayrıdır.Antalya'da Land ile turist gezdiren belki hiç Landın aksını kırmaz ama gel karda bayır da bir extreme lastik ile tırman Antalya'dan örnek verirsem Saklıkent üstüne veya Elmalı'ın yaylalarına ön aksı büyük ihtimal kesersin.

Kısaca Unimog iyi arabadır ama abartmamak da lazım,öyle her yere gidemezsin.Giderim dersen eğer Antalya tarafındaysanız Akdeniz Offroad Grubu orada,Saklıkent üstüne bir gezilerine katılın bakalım yerinden bile kaldırabiliyor musun bu karlı zeminlerde orada? Biz kaldıramadık karda,bayırda ama yapabilenlere de saygımız sonsuz yoksa biz niye binmek istemeyelim bu kadar ucuz bir araca?
Ceed513a92eaf4cb04425921db42ee57

Akdeniz offroad ile geZmisligimiz var ben mogla asilmaktan biktim , bogacayinda saklikentte bide turbo olayindan sonra olay bitti

Boğa çayında veya ona benzer arazi de Unimog yürür itirazımız yok zaten,kayaların üzerinden ne kadar lastiğin büyük ise ve arazi şanzımanın ağır devirliyse rahat gidersin. O ortama XJ 'yi sokarsan parçalarsın büyük ihtimal.Ben Saklıkent karlı zemin,tırmanış kastediyorum örneğin,denediniz mi? Bence hayır. Eeee ben öyle ortamlarda kullanıyorum ne yapayım Boğaçayı'nı. Ayrıca bazen 200-300 km gün içinde yapmam gerekiyor,Unimog ile mi yapacağım bunu? L200 sahini birine nerelerde offroad yaptığını bilmeden, Unimog al demek çok iddialı. Unimog her yere her ortama gitmez,nokta.İkna olmak zorunda değilsiniz ayrı konu ama bizim tecrübelerimiz bunlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.