İstanbul'da Karavan İmalatçısı varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hiç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,883

hiç

Kamp II
Yer
İstanbul
Sevgili dostlar;bilidiğim kadarıyla tüm karavan imalatçıları İstanbul dışında.Acaba yanılıyor'muyum yoksa İstanbul'da sizlerin bildiği benim gözden kaçırdığım bir ya da daha fazla karavan imalatçısı varmı? Bu arada şöyle bir konuyu da düşündüm. İmalatçıları beyenmeyen kendi karavanının imalatına soyunuyor haklı olarak.Madem bu kadar kendine güvenen ve becerikli arkadaşlarımız var acaba ortak bir mekan ve ortak çalışma düşünülemez mi.Öyle bir yer düşiünün ki hem atölye hem kafe tarzında, dünyadaki çeşitli modellerin ve belki yapılan yolculukların filmlerinin, slaytlarının, fotolarının gösterime sunulduğu bir buluşma noktası. Hatta bu muhteşem ve devasa kentimizin iki kıtaya sahip olduğunu unutmayarak her iki yakaya birer adet...Bilmem ki çok mu uçuk bir düşünce olur?
Sevgiler...

Etiketler
Ynt: İstanbul'da Karavan İmalatçısı varmı?

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum karavan yapım firmaları başta Adapazarı Bursa Ankara İzmir ve Tekirdağda var Ankarada ise ayrıca kendi karavanını yapan ve yapmak isteyen dostlar var bunların öncülüğünü değerli abim Semih (İmpasa) bey yapıyor çok güzel bir hobi atölyesi kurmuşlar hem hobi hem bir araya gelip sohbet ve muhabbetin olduğu bir ortamları var Allah muhabbetlerini daim etsin İstanbulda'da böyle bir yer oluşturup kendi karavanını kendisi yapmak isteyen dostlara güzel bir mekan buluşma noktası yapabiliriz İstanbuldaki dostları bu konu ile alakalı birlik olmaya davet ediyoruz bir gün ayarlayıp bir arayada gelebilirsek neler yapabileceğimizi konuşuruz Yusuf Aybek.

Gecenlerde Acibadem e5teki Sally Karavana gittim. İvir zivir sordum. Bana Adapazarana git dedi. Inanilir gibi degil. Istanbulda bir bu sektore hizmet verecek bir yer yok. Koskoca metropolde biri de bir dukkan acayim demiyor mu?
Ben ufacik birsey icin Adapazarina mi gidecegim? Umarim bir girisimci sesimi duyar. Sevgiler

Merhaba Karavancı dostlar,
İstanbul'da karavan imalatçısı arayanlar için PİNO karavanın sahibi Faruk beyle tanışmalarını tavsiye ederim. Çekme karavan imalatı yapmaktadır.
Yaz sonu atelyesine gittiğimde kamyonet üstü karavan imalatı yapıyordu.
İnsel bey yeni karavanınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. T2 yi Maarif Kolejinin karşısında bazen görüyordum,umarım kıymetini bilecek bir
arkadaşa kısmet olur.
Hoşçakalın.

Evet pino karavan sitesinde bir adresi yok.Fakat sitesinde gördüğüm kadarıyla ülkemizde üretilen karavanların en iyilerinden gibi resimler vardı.Hem diğerlerinden daha özgün,hemde daha değişik kapı ve kullanım alanları vb.gibi.Sektörde kendini biraz belli etse de hem bu sektördeki yerini alsa hem de rekabeti olunlu yönde etkilese iyi olur.Gerçekten iyi işler çıkaracağına inanıyorum.Ürün yelpazesi bunu gösteriyor.Umarım fiyatları da makuldur.Sonra yeni pikap üstü karavanı da bugünlerde çıkacakmış.Hadi hayırlısı.Görelim hele.Başarı dileklerimle.

mebus' Alıntı:
Gecenlerde Acibadem e5teki Sally Karavana gittim. İvir zivir sordum. Bana Adapazarana git dedi. Inanilir gibi degil. Istanbulda bir bu sektore hizmet verecek bir yer yok. Koskoca metropolde biri de bir dukkan acayim demiyor mu?
Ben ufacik birsey icin Adapazarina mi gidecegim? Umarim bir girisimci sesimi duyar. Sevgiler

merhaba,
Aslında Acıbadem yolu üzerindeki Sally' de bir kaç modelleri var. Baktınız mı oraya ? Geçtiğimiz yaz bir arkadaşım Adapazarı'ndan bir tane aldı. Fiyat İstanbul' a oranla oldukça uygun ve karavan son derece kullanışlı. Üstelik istediğiniz yere ücretsiz olarak teslim ediyorlar. Eğer niyetiniz ciddi ise bence uğramakta fayda var. Pişman olmazsınız.

Sanirim yukaridaki yazimi okumadiniz. Sevgiler

Bence harika bir düşünce. Ayrıca hiç de uçuk değil. Eğer Istanbul'da böyle bir yer olsaydı benim şimdiye kadar çoktan bir camper'im olmuştu. Zamansızlıktan ilgilenemiyorum. Ankara'ya veya Adapazarı'na gitmem gerektiği için erteleyip duruyorum... Bir panelvan alıp işin ehli birine teslim ettikten sonra camper olarak geri alabileceğim günleri iple çekiyorum.

Arkadaşlar merhaba benim niyetim kendi karavanımı kendim yapmak hem hobi amaçlı hem daha ucuz olması açısından belki karavan yapım firmalarından çıkan karavan gibi olmayacak ufak tefek eksikleri olacak estetik olarak o ustaların yaptığı kadar olmayacak ama en azından bunu ben yaptım diyeceğim yeterli teknik malzemem var birazda el becerisi var bir tane 2004 model DUCATO aldım şimdi araştırma aşamasındayım istanbulda olup kendisi yapmak isteğen karavan sever dostlarla görüşüp bilgi alışverişi yapıp yardımlaşarak aracın içini karavana dönüştürmek istiyorum hatta bunu daha ileri götürüp bir hobi atölyesi oluşturup Ankaradan sevgili Semih (İmpasa) abi ve değerli arkadaşların yaptığı gibi hobi atölyesi lokal tarzında karavan sever dostların bir araya gelip sohbet muhabbet çay ve kendi karavanımızı yapma imkanı oluşturabiliriz diye düşünüyorum desteklerinizi bekliyorum.sağlıcakla kalın.

Ercüment bey çok teşekkürler güzel dilekleriniz için başarılar dilemişsiniz fakat başarabilmek için yardıma ihtiyaç var :D İstanbuldaki dostlarla görüşüp bu konuda neler yapılabileceğini belki bir sıcak ortamda çay içerek konuşabiliriz.

Syn.Yaybek;
Ulusal Karavan ve Kamp Cemiyeti Istanbul www.ukkf.org ile kontak kurup,bilgi alisverisi yapmanizi tavsiye ederim.
Bu site de kendi Karavani veya M.Karavani ni yapan kimseler var,arastirin.
Slml.

sayın Mebus arkadaşım bende de bmc minibüs var ve karavana çevirmek istiyorum resimde gördüğüm kadarıyla moto karavanınızın kasası çok fonksiyonel nerede yapıldığını öğrenirsem memnun olurum slml.

Sevgili dostlar...
İstanbul'da karavan imalatçısı var mı?.. konusu ile ilgili olarak yazdıklarınızı okuduktan sonra,hemen herkesin bu konuda dertli olduğunu gördüm. Bu durumda geriye kalan tek bir konu var. Harekete geçmek. Bu kadar net.
Bendeniz eşimle birlikte ve hayatımızda ilk kez sahip olduğumuz karavanımızla,yılların hayalini gerçekleştirmek üzere İpsala'dan çıkış yapıp yaklaşık bir hafta on günlük Yunanistan turu atacağız. Dönüşte ise bu konuda somut adım atmak üzere,yani bir gün bir yerlerde buluşmak ve bu konuda görüşmek üzere ilgilinen kişilere ismimi ve telefonumu ve e postamı bilidiriyorum.
Haldun Uluengin 0 5324135659 -hal 1954@mynet.com ya da hal1954@hotmail.com
Ben Kadıköy yakasında oturmaktayım,billgilerinize.
Ve hala en geç çarşamba öğleye kadar peşimize takılacak olursa...Buyursunlar...Ve daha sonrası için önümüzdeki bayram tatiliyle ilgili olarak ortak bir yolculuk girişimi düşünülemez mi? Şöyle peşpeşe,keyifle...Hepinize sevgiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.