Karavanla Karadeniz Turumuz İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Firkat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,173

Firkat

Uçurumları sevenin kanatları olmalı. Nietzche
Yer
Ankara
Planımız 19 Temmuz da Sinop Ayancık tan başlayarak Batum a kadar gitmek, 15 gün zamanımız var. Kamping ve gezilecek yerlerle ilgili tecrübeli dostların tavsiyesine ihtiyacımız var. Şimdiden Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Karavanla Karadeniz Turumuz İçin Yardım

Karadeniz'de görülecek yerler o kadar çok ki... Sahil Yolu üzerinde ve yakınında görüleceklerden bir kaçı..

... Sinop Cezaevi
... Gerze
... Samsun- Bandırma Vapuru
... Ordu-Boztepe
... Ordu-Yason Kilisesi
... Giresun Kalesi
... Tirebolu Kalesi
... Trabzon- Ayasofya (Şimdi camiye dönüştürülmüş.)
... Trabzon- Atatürk Evi
... Trabzon- Boztepe
... Rize Kalesi

İçerilere girecekseniz;

... Çarşamba'dan 22 km. içerde Ayvacık..
... Ve tabii Uzungöl, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Şenyuva Köyü, Zil Kalesi...

Keyifli geziler dileğiyle....

Gezilecek yerler listeini bende en az sizin kadar merak ediyorum. Gezi sureniz ve mesafe harika. Yaklasik 740km olmak uzere gidis donus 1500km bir yol (ayni rotadan doneceginizi hesapladim). Buda yaklasik gunluk 100km gibi bir mesafe katetmenizi gerektirir ki bu da genis genis rahat rahat gezebileceginiz anlamina gelir.

Sayın Yavuz Öntaş önerileriniz için teşekkürler. Sizinde tüm gezilerinizin keyifli geçmesini dilerim. Saygılarımla

Sayın Melih Bozkurt, bende aynı mantıktan gidiyorum, ilk gün 400 km. yol alıp kendime 4 gün zaman kazandırma niyetindeyim. ;)

Gezinizin keyifli ve eğlenceli geçmesi dileğiyle hayırlı yolculuklar.
Yavuz abim zaten bu işin ehli olarak kısaca özetlemiş. Bana göre uzun bir rota, ama kısıtlı bir zaman. Fakat imkanlar da böyle olunca az zaman da çok yeri görmek istiyor insan.
Telefonum sizde mevcut. İstediğiniz an arayabilirsiniz. Özellikle Sinop... Ordu arasında bulunduğunuz yere göre elimden gelen yardımı yapabilirim.

Sayın egelı sıze guzel eksıksız bır lıste yapmıs..bızde dort gozle gezınızın gorsellerını beklıyoruz..

gezınız guzel gecer ınsallah....selametlen gıdın..

Abdullah abi; daraldığım yerde mutlaka ararım sizi. Tekrar teşekkür.

Salih bey iyi temennileriniz için teşekkürler. Elimden geldiğince ilginç ve güzel bulduğum yerleri fotoğraflayıp paylaşacağım. Çünkü paylaşıldığında çoğalan tek şeyin güzellikler olduğunu düşünüyorum.

Sinop merkez çok keyifli bir yer,şirin balık lokantaları,tarihi sinop cezaevi,çarşısı ve insanlarıyla çok beğendiğim medeni bir şehir,şelaleler eski güzelliğini kaybetmiş,su azalmış, belki pas geçebilirsiniz,yolu bayağı uzatıyor,samsunda bandırma vapurunu görmelisiniz,onun dışında çok fazla görecek birşey yok,ordu da teleferikle boztepeye muhakkak çıkın,ünye sahilinde bir çay için,giresun kalesini görün, doğu karadenizde trabzonda malum merkezde ayasofya ve atatürk köşkü görülmeli,ancak şu an atatürk köşkü restorasyonda,ziyarete kapalı,doğu karadenizdecoğrafi yapısı gereği sadece denize yakın yerler düzlük, onun dışında engebeli ve dağlık,bütün güzelliklerde bu engebeli ve dağlık kesimde,doğu karadeniz sahilinde görmelisiniz diyeceğim çok bir şey yok,trabzondan itibaren önerceğim yerler:
Uzungöl,tonya kadıralak yaylası,maçka,sümela,livera,hamsiköy
Rizede:
Ayder,zilkale,kaçkarlar ve buradaki buzul gölleri
Artvin:
Borçka karagöl ve şavşat karagöl,macahel ve camili
Gürcistan:
Batum ve tiflis

Kamping konaklaması için:
Malesef karadenizde egedeki kadar çok kamping yok

Sinop merkezde birkaç tane kamping var,merkez ufak bir yer sorarsanız herkes tarif eder,
Samsunda merkezde yine birkaç alternatif var
Ordu efirlide bir sürü kamping mevcut
Trabzonda sümela yolu üzerinde bir kaç tane kamping var
Ayderde bir tane kamping var
Artvin hopa da sahilde konaklayabilirsiniz

Sayın Omnitemporal bilgiler için teşekkürler.

Mutlaka kampingde kalma zorunluluğunuz yoksa Doğu Karadeniz'de her yerde kalabilirsiniz. Sevecen Karadeniz insanı size her konuda yardımcı olacaktır... Tabii son iki yıl içinde değişiklik olmadıysa.. (!)

Çok güzel bir gezi olması dileğiyle, paylaşımlarınızı bekliyoruz...

Sayın Yavuz Öntaş güzel temennileriniz için teşekkürler, gezi sonunda elimden geldiğince paylaşım yapacağım. Bende bir EGE hayranıyım. Elbette ülkemizin her yeri güzel ancak Ege bir cennet diyorum. Saygılarımla

Bir öneri daha ekleyelim,samsundan gelirken ordunun fatsa ilçesini geçince çok uzun bir tünel var,önerim tünele girmeyin sağdan perşembe yoluna girerseniz,sahil yolunda yeşillikler içinde ağaçların arasından giderek meşhur uzun saçlının yerinde çay içip,ardından yason burnu ve kilisesini görebilirsiniz,tünelden gidenler çok şey kaçırıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR