Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabri yucel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,925
Ynt: Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

Günaydınlar,

Belki konu başlığı yazma yeri değil fakat kafamda oluşan ve epey kurcalayan araç ve arazi modifiyeleri olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
1-power box uygulamasını son günlerde epey işitir oldum ve bir site de yaptığım araştırma sonucunda böyle bir sonuç çıkıyormuş(denemedim).
orginal 1.update 2.update
Performans 114kW 138kW +21% 143kW +25% 2.update fark ı
Performans 155PS 188PS +21% 194PS +25% ,===>39 hp azımsanacak miktarlar degil bana göre ???
Tork 360Nm 443Nm +23% 457Nm +27% ===>97 tork
yukarıda yapılan uygulama tamamen araç dışı bir chip sayesinde yapılıyor,aklıma takılan konu ise aracın extra yazılım ya da başka yollarla update etmek mümkün aracı(hava filtresi benzin mazot hortumları enjektör sistemleri eksoz gibi bir çok detay hp ve tork vermeye yarar) diye düşünüyorum.

2-araç yükseltme işlemi arazi işinde yarıyor olabilir,peki normal yollarda sürat limit i artınca araçta herhangi bir savrulma performansında düşüş oluyor mu acaba resimlerde inceledim mantıklı geldi fakat aracın sürat e bindiğinde rüzgar hızının daha fazla alandan girdiği için ters g kuvvetine mağruz kalıyor mu acaba gibi...

Saygılar,
Tolga BİRİNCİOĞUZ

Etiketler

birincioguz' Alıntı:
Günaydınlar,

Belki konu başlığı yazma yeri değil fakat kafamda oluşan ve epey kurcalayan araç ve arazi modifiyeleri olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
1-power box uygulamasını son günlerde epey işitir oldum ve bir site de yaptığım araştırma sonucunda böyle bir sonuç çıkıyormuş(denemedim).
orginal 1.update 2.update
Performans 114kW 138kW +21% 143kW +25% 2.update fark ı
Performans 155PS 188PS +21% 194PS +25% ,===>39 hp azımsanacak miktarlar degil bana göre ???
Tork 360Nm 443Nm +23% 457Nm +27% ===>97 tork
yukarıda yapılan uygulama tamamen araç dışı bir chip sayesinde yapılıyor,aklıma takılan konu ise aracın extra yazılım ya da başka yollarla update etmek mümkün aracı(hava filtresi benzin mazot hortumları enjektör sistemleri eksoz gibi bir çok detay hp ve tork vermeye yarar) diye düşünüyorum.

2-araç yükseltme işlemi arazi işinde yarıyor olabilir,peki normal yollarda sürat limit i artınca araçta herhangi bir savrulma performansında düşüş oluyor mu acaba resimlerde inceledim mantıklı geldi fakat aracın sürat e bindiğinde rüzgar hızının daha fazla alandan girdiği için ters g kuvvetine mağruz kalıyor mu acaba gibi...

Saygılar,
Tolga BİRİNCİOĞUZ
Chip Tuning'in motora uzun vadede zararlı olduğunu duymuştum performans iyi de araç 100 filan olunca nasıl bir tahribat yapıyor onu değerlendirmek lazım

birincioguz' Alıntı:
merhabalar,

Ssangyong kullanıcı arkadaşlara kullandıkları araçlarının kıymetlerini ve diğer birçok araçlara göre ederlerinin pırlanta elmas yakut'tan fazla değerde olduğunu(naçizhane kendi fikrim) belirtmek isterim.

Eşimle birlikte yaz fırsatı değerlendirmesi yapalım diye pc başında vakit öldürürken bu yaz da herhangi yazlık mekanlar haricinde birşeyler yapma fikrimiz doğdugunda malkara,keşan,edirne,ipsala,kırkpınar(kısaca bütün tırakya)gezmeye karar verdik, fakat kullandığımız aile aracını yolda yormamak için araba kiralamaya karar verdik.
Kendi fikrimce hem kullandığımız araç modelini değiştirmek hem de kiraladığımız aracı uzun yolda yakıt ı nedir yol tutuşu nasıldır v.b gibi birçok konuda farklı durumlarda denemek istedim.
İlk başta kiralamak istediğim araç bmw 1.16i a/t fakat araç kiralama sahibi kişi bmw yi yetişmediğini onun yerine "Ssangyong" elinde olduğunu söylediğinde başta biraz soğuk olarak aracı alacağım yere gitmek mecburiyetinde kaldım(İYİ Kİ GİTMİŞİM VAZGEÇMEMİŞİM)
Araç kiralama sahibi kişi aracı öve öve bitiremedi seni hiç üzmeyecek uzun yolda çok iyi yakıt ı mükemmel dağ tepe gez hiç bir şey olmaz yolda kalırsan nerede olursan ol ben almaya geleceğim gibi bir sürü şeyler söyledi...
Gezi sürem kısa olduğu için kabul ettim fazla gönüllü olmayarak aracı aldım.Daha önce hiç yüksek araç kullanmamıştım.Mazot aldım daha sonra boş bir yolda biraz sıkıştırayım bakayım nasıl gidiyor diye performans olarak çok iyiydi resmen gürlüyor(kiralık bir araç olmasına rağmen dedim) keyfim yerine geldi eve vardım eşim aracı ilk gördüğünde ben binmem buna ne biçim bu çok tipsiz filan diye bir sürü dır dır dinledim :smiley: yola çıktık 2 gece 3 gün dağ bayır dere tepe gezdim 660 km yol 150 tl yakıt masrafım oldu.(her bulduğum boşlukta ibre 190 200 gördü) :smiley:
Gezi bitip aracı vermeye gideceğim zaman eşimin verdiği ilk tepsi masum kedi bakışlarıyla biz kendi aracımızı satalım da bundan bir tane alalım olmaz mı demek olmuştu :smiley:

Fazlaca uzun oldu umarım sıkılmazsınız
Saygılar,
Tolga BİRİNCİOĞUZ

Merhabalar,

Ssangyong araçları özellikle kullandığım araç olan Actyon Sports için Gezenbilir ve DH forumda yüzlerce yazı yazdım
Bildiğim,tecrübe ettiğim,yaşadığım herşeyi en doğru,en anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım

Kimisi özelden olsun,kimisi forumdan olsun sorular sordu

Kimiside hakaret boyutlarına ulaşacak eleştiriler yaptı;

Bilmediği için sorana tamam da,beğenmediği şeyi hakaretle eleştirene ne dersiniz?

Defalalarca yazdığım için buraya tekrar tekrar yazmayacağım şu an;

Ssangyong araçları kalitelidir en azından şahsi fikrim!

Ön yargı bu aracın en önemli sorunu zannımca

Ama o da farketmiyor efendim

Nasıl ki sizin ve eşinizin ön yargısını yaktı,yıktı,harab etti!!

Bilin ki çok kişinin ön yargısını yıktı geçti!

Eleştiri,ön yargı,çekince çok normaldir

Önemli olan gidip,görüp,test edip,tecrübesini paylaşıp yorumunu ondan sonra yapabilmek

Size yüzlerce defa teşekkür ediyorum buna inanabilirsiniz

Tecrübe edip,sırf tecrübesini bizimle paylaşmak için buraya üye olduğunuz için çok sağolun efendim...

açıkçası ben çok popüler olmasından da yana değilim. bu seviyede devam etsin diyorum kendi adıma. ne kadar popüler olursa o kadar da değişecektir fiyatları da, servisi de, müşteriye olan tavrı da...

kullanmamış, kalitesine dair en ufak bir araştırma yapmamış insanlarla tartışmak ta bence gereksiz. ikna olsa ne olur olmasa ne olur insanlar oluyor bu tarz insanlar zaten.
mevlana ne demiş: "cahil karşısında kitap kadar sessiz olun"

rottweiler' Alıntı:
Merhabalar,

Ssangyong araçları özellikle kullandığım araç olan Actyon Sports için Gezenbilir ve DH forumda yüzlerce yazı yazdım
Bildiğim,tecrübe ettiğim,yaşadığım herşeyi en doğru,en anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım

Kimisi özelden olsun,kimisi forumdan olsun sorular sordu

Kimiside hakaret boyutlarına ulaşacak eleştiriler yaptı;

Bilmediği için sorana tamam da,beğenmediği şeyi hakaretle eleştirene ne dersiniz?

Defalalarca yazdığım için buraya tekrar tekrar yazmayacağım şu an;

Ssangyong araçları kalitelidir en azından şahsi fikrim!

Ön yargı bu aracın en önemli sorunu zannımca

Ama o da farketmiyor efendim

Nasıl ki sizin ve eşinizin ön yargısını yaktı,yıktı,harab etti!!

Bilin ki çok kişinin ön yargısını yıktı geçti!

Eleştiri,ön yargı,çekince çok normaldir

Önemli olan gidip,görüp,test edip,tecrübesini paylaşıp yorumunu ondan sonra yapabilmek

Size yüzlerce defa teşekkür ediyorum buna inanabilirsiniz

Tecrübe edip,sırf tecrübesini bizimle paylaşmak için buraya üye olduğunuz için çok sağolun efendim...

Merhabalar,
İşin açıkçası benim içimde olan çok fazla bir ön yargı yoktu sadece yüksek araç kullanmadığım ve uzun yola gideceğim için bir tedirginlik söz konusuydu.
Araçtan memnun kaldım mı ? iyi bir tecrübe oldu mu ? rahat ettim mi ? yolda bir sıkıntım olmadı mı ? be bunun gibi bir sürü soruya canı gönülden
EVET diye biliyorum ayrıca şu anda temiz bir ikinci el bakıyorum (tırım tırım arıyorum) :smiley:
ayrıca araç alırsam ki inşallah bir sıkıntı çıkmazsa alacağım arkasına da KÜÇÇÜK DANA :smiley: yazdıracağım.

yorumlarınız ve görüşleriniz için ben teşekkür ederim.
saygılar,
Tolga BİRİNCİOĞUZ

ondereren' Alıntı:
açıkçası ben çok popüler olmasından da yana değilim. bu seviyede devam etsin diyorum kendi adıma. ne kadar popüler olursa o kadar da değişecektir fiyatları da, servisi de, müşteriye olan tavrı da...

kullanmamış, kalitesine dair en ufak bir araştırma yapmamış insanlarla tartışmak ta bence gereksiz. ikna olsa ne olur olmasa ne olur insanlar oluyor bu tarz insanlar zaten.
mevlana ne demiş: "cahil karşısında kitap kadar sessiz olun"

merhabalar,
Ssangyong un reklamı denmiş durumdayken dün vereceğim kanal reklam a girer durumdaysa mesaj site yöneticileri tarafından silinebilir,
National Geographic te yeni korando nun reklamına denk geldim.
Reklamı güzel yapmışlar fakat sadece yabancı kanallarda mı yayınlanıyor acaba diye düşünmüyor değilim belki de var bizim tv kanallarında fakat fazla tv izlemediğim için denk gelmedim.

saygılar,
Tolga BİRİNCİOĞUZ

Merhaba ,

Öncelikle bu araçlara tabiri yerinde ise bayıldığımı ifade etmeliyim. Bu sebeple de hafta sonu test sürüşü olarak hem Actyon Sports u hem de Kyron u kullandım. Eşim Actyon Sports a bende Kyron a hayran kaldım. Tabii ki F/P konusunu düşününce Actyon Sports a karar kıldım. Bu kararı almamda ve bu araçlar hakkında ki ön yargılarımı kırmamda bana yardımcı olan bütün üyelere teşekkürü bir borç bilirim. Allah izin verirde bir aksilik yaşamazsam bende bir Actyon Sports kullanıcısı olacağım.

Sizlerin yanında pek bir bilgi aktaramayacağım. Fakat bu araçları düşünen kişilerin mutlaka test etmesini öneriyorum. Kafanızdaki bütün sorulara yanıt bulacağınıza eminim.

Tekrar, forumda yorumlarını bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum.

Merhabalar,
1 yıl belki de daha fazla zamandır yaptığım detaylı araştırma sonucunda ssangyong actyon sport almaya karar verdim.
3 aydan fazladır yaptığım detaylı araştırma telefon görüşmeleri sms ile kaza sorguları sonucunda 2008 model 4x4 otomatik buldum ve
aldım. bugün 4. günüm :smiley: 700 km'lik berbat hava şartlarıyla dolu yolu 10 saat'te ama yorulmadan keyiflice bir şekilde bitirdim.
ilk izlenimlerim araba pikap sınıfına göre çok lüks ve inanılmaz rahat geldi. dönüş çapı da pikap sınıfına göre gayet başarılı. hızlanma ve uzun yoldaki yüksek hızları hissettirmemesi çok hoş ve tehlikeli (radara girilebilir, yada keskin virajda savrulabilir). motor sesini yüksek hızda çok az alıyor. uzun yolda 0,30 TL yakması da güzel. henüz daha şehiriçinde 70 km oldu ne kadar yakacak merak içindeyim.
çok dik ve yağmurlardan bozulmuş olan bir yokuşu içinde 5 kişi ve arkasında yük ile asfalt lastikleri ile patinaja bile düşmeden çıkması çok şaşırttı. Ama şunu söylemeliyim ki "iyi ki almışım :smiley:" küçük kızım bile çok heveslendi "baba bana da kullanmasını öğretrmisin" diyor 2 gündür. tipine bakan aldanır diyorum. kaçmayacak bir araç bence.
selamlar

Clubber_Forever' Alıntı:
Merhaba ,

Öncelikle bu araçlara tabiri yerinde ise bayıldığımı ifade etmeliyim. Bu sebeple de hafta sonu test sürüşü olarak hem Actyon Sports u hem de Kyron u kullandım. Eşim Actyon Sports a bende Kyron a hayran kaldım. Tabii ki F/P konusunu düşününce Actyon Sports a karar kıldım. Bu kararı almamda ve bu araçlar hakkında ki ön yargılarımı kırmamda bana yardımcı olan bütün üyelere teşekkürü bir borç bilirim. Allah izin verirde bir aksilik yaşamazsam bende bir Actyon Sports kullanıcısı olacağım.

Sizlerin yanında pek bir bilgi aktaramayacağım. Fakat bu araçları düşünen kişilerin mutlaka test etmesini öneriyorum. Kafanızdaki bütün sorulara yanıt bulacağınıza eminim.

Tekrar, forumda yorumlarını bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum.

Bu aracı test edipte kötü diyen görmedim bir şeytan tüyü var sanki ;D

kabasakal73' Alıntı:
Merhabalar,
1 yıl belki de daha fazla zamandır yaptığım detaylı araştırma sonucunda ssangyong actyon sport almaya karar verdim.
3 aydan fazladır yaptığım detaylı araştırma telefon görüşmeleri sms ile kaza sorguları sonucunda 2008 model 4x4 otomatik buldum ve
aldım. bugün 4. günüm :smiley: 700 km'lik berbat hava şartlarıyla dolu yolu 10 saat'te ama yorulmadan keyiflice bir şekilde bitirdim.
ilk izlenimlerim araba pikap sınıfına göre çok lüks ve inanılmaz rahat geldi. dönüş çapı da pikap sınıfına göre gayet başarılı. hızlanma ve uzun yoldaki yüksek hızları hissettirmemesi çok hoş ve tehlikeli (radara girilebilir, yada keskin virajda savrulabilir). motor sesini yüksek hızda çok az alıyor. uzun yolda 0,30 TL yakması da güzel. henüz daha şehiriçinde 70 km oldu ne kadar yakacak merak içindeyim.
çok dik ve yağmurlardan bozulmuş olan bir yokuşu içinde 5 kişi ve arkasında yük ile asfalt lastikleri ile patinaja bile düşmeden çıkması çok şaşırttı. Ama şunu söylemeliyim ki "iyi ki almışım :smiley:" küçük kızım bile çok heveslendi "baba bana da kullanmasını öğretrmisin" diyor 2 gündür. tipine bakan aldanır diyorum. kaçmayacak bir araç bence.
selamlar

Uzun yolda Partner tepee 0.25 yaktığı yerde Ssang 0.28 yakıyor aynı hızlarda 2 ay kadar önce bilahare test ettim

Hemde;

Ssang 2200 kg yaklaşık 600-700 kg ağırlık farkı var

Ssang otomatik şanzıman çok yakar diyenler var!

Ssang 2.0 motor çok yakar diyenler var!

Ssang'ıma ve aklıma hayranım iyi ki iyi ki iyi ki almışım.............

Arkadaşlar,
bizim kamyonetlerin orjinal lastik ölçüsünü verebilecek biri varmıdır?
bu ölçüyü yükseltme yapmadan sadece yanak genişliğini kaça kadar arttırabiliriz?
teşekkürler&selamlar

Arkadaşlar,
yaptığm hesaplamalar sonucunda ,şehir dışı uzun yolda 0.30 tl yakan aracım
şehir içinde 1 ayda ortalama 0.88 tl yaktı. son 10 gün soğuklar fazlaydı.
dünde ortalama 12 km kullanıyorym. hız 30 km civarı, bu yakıt normalmidir?
şehir içi yakışı beni şoke etti. sizlerin nasıl? araçta herhangi bir arıza olabilir mi acaba (sensör yada enjektör falan)? turbosunu duyamıyorum. siz duyabilliyormusunuz?
servisine götürceğim ama bana 120 km uzakta olduğu için o tarafa işim düşmeden gitmem zor.
yardımlarınızı bekliyorum.
teşekkürler
selamlar

iki arkadaşız çok araştırma yaptık. hem yüksek hem lüks hem aile arabası hem iş arabası hem muhteşem f/p hem karizmatik bir araç arıyorduk. ;D

sonra bir gün karşımıza bu Ssangyonglar çıktı.

arkadaşım 10 gündür ben 4 gündür kullanıyorum. ilk başta insanlar çok yargılıyorlar sonra içine binip bir tur atınca güzel diyorlar. :D

özellikle forumda yapılan paylaşımlar için teşekkür ederim....

kabasakal73' Alıntı:
Arkadaşlar,
yaptığm hesaplamalar sonucunda ,şehir dışı uzun yolda 0.30 tl yakan aracım
şehir içinde 1 ayda ortalama 0.88 tl yaktı. son 10 gün soğuklar fazlaydı.
dünde ortalama 12 km kullanıyorym. hız 30 km civarı, bu yakıt normalmidir?
şehir içi yakışı beni şoke etti. sizlerin nasıl? araçta herhangi bir arıza olabilir mi acaba (sensör yada enjektör falan)? turbosunu duyamıyorum. siz duyabilliyormusunuz?
servisine götürceğim ama bana 120 km uzakta olduğu için o tarafa işim düşmeden gitmem zor.
yardımlarınızı bekliyorum.
teşekkürler
selamlar

Günde 12 ise, 6km de gideceğiniz yere variyosunuz demektir. Yani araba henüz ısınmadan siz stop ediyosunuz. Fazla yakmaniz normal.

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi seneler dilerim..
Bir sorum olacak. actyon sportsumda orjinal hard top arka kabin var. aracın arka cam buğu çözücüyü çalıştırdıgımda aracın arka koltuk arkasındaki cam ısınıyor ancak kabinin arka camında birşey yok. acaba bu orjinalden mi bölee yoksa bir arıza mı olabilir.. yada geçmi ısınıyır ben 5 dakika bekledim birşey olmadı.yani arka hardtop kabinin de bugu çözücüsü oluyormuydu normalde. şimdiden cvabınız için teşekkür ederim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR