Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabri yucel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,087
Ynt: Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

jeep' Alıntı:
pazar günü adana ya gittim geldim acil. otobanda 180 ortalama ile.. :smiley: Isuzu d-max ile 140 ı geçince uçuyorum sanırdım ..Bütün araçlar Nurdağ ı rüzgar köprülerinde 100 km nin altına düştüler 140 dan aşağıya inmedim. Ağır olmasının artı avantajınıda bu listeye ekleyelim. Sert rüzgarlardan etkilenmiyor. Bu fiyata bundan iyisi alınmazmış.

Sevgili goktug aramizdaki profosyonellerin basinda sen varsin ....
Senin Bilgi tecrube ve paylasimlarin bence ssang kullanicilari acisindan cok onemli ...
Daha oncede yazmistim arac surate cok uygun. Megan focus tarzi orta sinif hic Bir arac pesine gelemiyor .. Cok rahat 180 km cikiyor 198 le ceza yedim bugune Kadar gordugum maks Surat duz Yolda 210 ...videolari YouTube da mevcut ... Surat yapmak elbetde marifet degil fakat bizim makineler 160 Dan sonra geometrik turbo nun da avantajiyla resmen sahlaniyor .... Bir diger cok onemli noktada vites oranlari nin uzunlugu ... 180 gidiyorsun devir 3200 de ayni surati baska Bir Aracda yap 4000 4200 civari ...olur devir ...diger araclara gore daha dusuk devirlerde bu suratlere ulasabilmek aracin yuksek torkunun ve dusuk yakit tuketimin baska Bir gostergesidir ...

Etiketler

sabri yucel' Alıntı:
Sevgili goktug aramizdaki profosyonellerin basinda sen varsin ....
Senin Bilgi tecrube ve paylasimlarin bence ssang kullanicilari acisindan cok onemli ...
Daha oncede yazmistim arac surate cok uygun. Megan focus tarzi orta sinif hic Bir arac pesine gelemiyor .. Cok rahat 180 km cikiyor 198 le ceza yedim bugune Kadar gordugum maks Surat duz Yolda 210 ...videolari YouTube da mevcut ... Surat yapmak elbetde marifet degil fakat bizim makineler 160 Dan sonra geometrik turbo nun da avantajiyla resmen sahlaniyor .... Bir diger cok onemli noktada vites oranlari nin uzunlugu ... 180 gidiyorsun devir 3200 de ayni surati baska Bir Aracda yap 4000 4200 civari ...olur devir ...diger araclara gore daha dusuk devirlerde bu suratlere ulasabilmek aracin yuksek torkunun ve dusuk yakit tuketimin baska Bir gostergesidir ...

ve 180 le gittim geldim ortalama 10.5 litre.. hyndai nin şu yeni jeepi fx birşeydi.. 180 le ortalaması 17 litre ;D Şu an aracım 21 binde 100 ü bulursam offroad modifikasyonlarına başlayacağım. O zaman bakalım nereye kadar gidecek ;D

jeep' Alıntı:
ve 180 le gittim geldim ortalama 10.5 litre.. hyndai nin şu yeni jeepi fx birşeydi.. 180 le ortalaması 17 litre ;D Şu an aracım 21 binde 100 ü bulursam offroad modifikasyonlarına başlayacağım. O zaman bakalım nereye kadar gidecek ;D
. Pro comp Dan original yukseltme getirsek Harika olur

Ankara -Sinop Arası 430km yol yaptım araç devrini 2000 ortalama da kullanmaya dikkat ettim. 90km hız.
110-120 TL arası yaktı.ben şaştım kaldım. :smiley:

kendi kendinize nazar değdireceksiniz ;D

maşallah diyelim.

Biz de alıyorduk son anda Frontera'ya döndük. Fakat hala bakınıyoruz o da ayrı konu.

Test sürüşü de dahil yaptık ve beğendik. Tek sıkıntımız o zaman yaşı küçük olan oğlumun isofix koltuğunu bir türlü oturtamadık :mad: ve vazgeçtik. Fakat dediğim gibi takipteyiz.

bu ay satışları düşmüş ssangyong un

suv :52 tane

korando sport :101 tane toplamda 153 adetlik satış

kaan2002' Alıntı:
bu ay satışları düşmüş ssangyong un

suv :52 tane

korando sport :101 tane toplamda 153 adetlik satış

Normaldir,

Şu an bayilerde sadece Korando Sports ve Korando var.

Kyron bitti yerine bu ay içi Rexton 2.0 TDI gelecek o bekleniyor

Rodius'ta mevcut motorundan dolayı getirilmiyordu onunda sonbaharda 2.0 motoru gelecek

Şu an anlayacağınız beklemedeler...

25 Temmuz gibi Rexton W için lansman düşünülüyor yetişirse...

sabri yucel' Alıntı:
off rumuzlu ssang kullanicisi arkadasimizin yorumu :smiley:

<blockquote>Zamanla tekrar dener, fikrinizi paylaşırsınız. Aslında fazla cesarete de gerek yok. Zira bilinen ve satılan bir teknolojinin farklı bir adaptasyonu. Neticede, Renault (Kaleos), Chewrolet Daewo (Captiva), Kia, Hyundai gibi alışılmış üretimlerin üçüncü ayağı bu SsangYong'lar ve genleri Mercedes Benz'e, oradan Unimog teknolojisine ve oradan panzerlerin arazi alışkanlığına uzanıyor. Bütün bu genetik yapı çağdaş teknoloji ve malzeme ile bütünleştirilmiş.

Marka bir ürüne Mercedes Benz'e ML serisine 130.000 Euro verebiliyorsunuz. Aynı ürünün Güney Koreo adaptasyonuna verdiğiniz bedel 65.000 YL 30.000 Euro. Yani zaten ödediğiniz kilo ile malzeme parası. 2.000 kg 2.300 kg malı (20.000-25.000 vergi düşünsek) 40.000 TL'ye belkide Orijinal Mercedes Benz XDİ (Extra Diesl İnjection) alıyorsunuz.

310 nm torq. 141 hp motor. Gaziantep İstanbul arasını, tüm molalar dahil 11 saate sığdıran, 250 TL yakıt (EuroDiesel Faz 4) bir araç alabiliyorsunuz.

Buna karar vermek de fazla cesaret işi değil doğrusu.

Hele bir de bunu pikap olarak alırsanız. Yani ticari. Vergisi az olduğu için 30.000 TL'ye az kilometreli 2009 dört çeker bir aracınız orman yollarında dolaşıyor olabilir.

Bu bedele 20-30 yaşındaki araçları modifiye etmeye uğraşıyoruz.

Pikap dışındaki araçda ESP'de alabiliyorsunuz. Bonus.

Olay bir noktada şudur.

Araziye çıkacağımız araç mutlaka yıllar yaşamış bir tecrübeli ihtiyar araç mı olmalı yoksa, offRoad'a genç, dinamik yorulmamış araçlar mı yakışır ?
</blockquote>
Mektubumun amacını aşmasını istemem.

1987 yılında LadaNiva ile başladım. Bir Lada daha, Daihatsu Terios 1,3 SX, Daihatsu Terios 1,5 Gold, bir Jimny, bir Samurai, üç SsangYong kullanageldim. Toyotaya bindim, Pajeroya bindim, başka Jimny'lere bindim. Farklı lâstiklerle orman yolları çamurlar, sular, tepeler, yaylalar karlı yollar, kumlar, çeşitli güzellikleri yaşama şansım oldu. Daha işin başında olduğumu düşünüyorum. 1962'den beri araba kullanırım. VW ile başladım, Opel, Renault sürdü gitti.
Amacım hiç bir markaya olduğundan fazla değer biçmek değildir.

Benim tüm alışverişlerimde ve 43 yılık ticari hayatımda bir tek kriterim olmuştur.

Aynı paraya başka neler yapılabilir ?

Göreceli mukayese.

Fiyat performans dengesi.

Lütfen yazdıklarımı bu açıdan değerlendiriniz.
Tek düşüncem şudur. Biz bu araçlar bu malzemeler için yurt dışına para ödüyoruz.
Tek galiem şudur; Aynı paraya daha çok, daha iyi mal almak.
Ülkem adına.
Sayın Abimi Ayakta alkışlıyorum...

bu gün yaşadığım bir olayı anlatayım size sabah saat 08:30 sıralarında eşimi işyerine bıraktım geri döndüm geliyorum önümde kavşak var (4 yol kavşağı) kavşaktan sola döneceğim kavşağın bana gör sağ tarafında ise otobandan çıkan araçların geldiği kavşak ben sağımdan yani otobandan çıkan bir kamyonun geldiğini gördüm uzaktan ama kavşağı geçerim diye düşündüğüm için hızımı azaltmadım 90 km hızla kavşağa girdim girmemle baktım geçemeyeceğim kamyon bir anda sağımda bitti ben o panik ile frene bir kökledim araba sola doğru devrilecek gibi yattığını hissettim ama 4 teker üzerinde olduğu yere çakıldı kaldı büyük bir kazayı aracımım esp güvenliği fren sistemi sayesinde atlattım rabbbim şükür dediktem sonra aracımı daha çok sevdiğimi hissettim

kaan2002' Alıntı:
bu gün yaşadığım bir olayı anlatayım size sabah saat 08:30 sıralarında eşimi işyerine bıraktım geri döndüm geliyorum önümde kavşak var (4 yol kavşağı) kavşaktan sola döneceğim kavşağın bana gör sağ tarafında ise otobandan çıkan araçların geldiği kavşak ben sağımdan yani otobandan çıkan bir kamyonun geldiğini gördüm uzaktan ama kavşağı geçerim diye düşündüğüm için hızımı azaltmadım 90 km hızla kavşağa girdim girmemle baktım geçemeyeceğim kamyon bir anda sağımda bitti ben o panik ile frene bir kökledim araba sola doğru devrilecek gibi yattığını hissettim ama 4 teker üzerinde olduğu yere çakıldı kaldı büyük bir kazayı aracımım esp güvenliği fren sistemi sayesinde atlattım rabbbim şükür dediktem sonra aracımı daha çok sevdiğimi hissettim
Geçmiş olsun Kaan

kaan2002' Alıntı:

Kaan geçmiş olsun aman dikkat!

Arkadaşlar bu aracı bu kadar översek inandırıcılığını yitirmeye başlayacak. İsterseniz 25 bin km boyunca şikayetçi olduğum noktalarından bahsedeyim biraz.

Gaz pedalı hassasiyeti çok zayıf. Turbo çok geç devreye giriyor. Işıklarda kalkışta hep gerilerde kalıyorum. Gaz pedalı hassasiyeti için sprint booster denilen aletten aldım. Bu defa da kalkış hariç çok hassas oldu devamlı bir üst vitese geçmeye başladı yakıt 100 km de 2-3 litre arttı. Bende kapattım. Turbonun geç devreye girmesine yapacak bir şey bulamadım. Sanırım chip tunning önereceksiniz.

Arka kısma camlı kabin aldım orjinal. Bu defa da arka görüşüm çok kısıtlandı. Park sensörü taktırdım. O da arada ötüyor arada ötmüyor. 2 defa arka stop lambasını kırdım ;D

Arka diferansiyelde alırken servis bana LSD kilit var dedi. İnandım ama çıkmadı..

İç mekan olarak ön kısım çok ferah ama arka koltuk çok dik ve arası çok dar. Ayrıca sağ ön koltuk boş iken çok sallanıyor. Serviste gösterdim gevşek kırık yer yok dediler.

Göğüsteki vites kolunun üst kısmındaki araziye attığımız far ayarını yaptığımız düğmeler çok kalitesiz.

Otomatik 6 ileri şanzıman vites aralıkları ve geçişleri sorunsuz. Ama triptronik kısmına haraket sırasın geçtiğinizde yani 120 ile giderken uzun bir rampa ineceksiniz ve 1 vites düşmek istediğinizde, manuele alıyorsunuz 3-4 saniye birşey olmuyor ve aniden kütt diye vites düşürüyor. Bu benim şanzımanın hatası da olabilir. Hatası ise şanzıman sorunlu değilse başka bir sorun var. Ya da haraket halinde manuel kullanıma alamıyor muyuz? Alamıyorsak bu da eksiklik diye düşünüyorum.

Genel olarak bakıldığında bu özellikte bir çift kabin aracı diğer markalarda en az 20 bin TL fazla ödeyerek sahip oluyorsunuz. Sanırım bu da bütün eksiklikleri kapatıyor.

Sevgili goktug senin Sanzimanin servisde güncellenmesi lazım ...
Senin kullandığın gibi aynı yigdirma veya komprosor amaçlı bende aynı sekilde kullanıyorum her hangi bir sorun yok ...ama arac cok suratliyse buna paralel motor devride tabiki yuksek düşürdüğün vitesin devri 3000 geciyorsa vites küçültmüyor motoru koruma amaçlı ..
Kut kut ses gelmesi Sanzimanin selonoidlerinin geç açmasından kaynaklanıyor ... Servisde yeni yazılım yüklettir arac daha düşük devirlerde vites büyütüyor Buda yakıt tüketimi olumlu yonde etkiliyor
Selamlar ..

sabri yucel' Alıntı:
Sevgili goktug senin Sanzimanin servisde güncellenmesi lazım ...
Senin kullandığın gibi aynı yigdirma veya komprosor amaçlı bende aynı sekilde kullanıyorum her hangi bir sorun yok ...ama arac cok suratliyse buna paralel motor devride tabiki yuksek düşürdüğün vitesin devri 3000 geciyorsa vites küçültmüyor motoru koruma amaçlı ..
Kut kut ses gelmesi Sanzimanin selonoidlerinin geç açmasından kaynaklanıyor ... Servisde yeni yazılım yüklettir arac daha düşük devirlerde vites büyütüyor Buda yakıt tüketimi olumlu yonde etkiliyor
Selamlar ..

Bizim servis bu dediklerinden anlamaz.. İstanbuldaki servis ile görüşmelerini önereceğim. Bu işleri bilen servis hangisi? Açın konuşun diyebileceğim servis ismi lazım.. Eğer bu derdi halledebiliyorlarsa muhteşem olur..

celo53' Alıntı:
Evet bencede alırken ihtiyacı iyi belirleyip ona göre karar vermek gerekiyor.Her sene muayenesi var,vergisi var,yakıtı var var oğlu var herkesin bakabileceği bir araç değil yani.

Sanırım kinaye yaptınız? Sonuçta muayene 150 değil mi? 2000 motor bir araca ödenecek vergi ile buna ödenecek MTV vergisi farkını muayene bedelini çıkarıp biriktirsek zamanla güzel modifikasyonlar yapılabilir. Hadi modifikasyon yapmayalım, yakıtına ve/veya bakımına harcayalım. Yine de karlıyız diye düşünüyorum. Aranıza birisi daha katılıyor yakında :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri