Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 187,002
IMG 20230509 144748 746

Yağlıpınar Shell, Konya yolu.

Kamp arkadaşlarım, kampçı dostlarım dedim, başka bir şey demedim. İftiraya uğradım, yine de doğru bildiğim yaşam tarzımdan dönmedim arkadaşlar... Ben özgür bir kampçı gezginim. Özgürlük bana tanrıdan armağan. İstediğim gibi olurum. Kimse de bi halt edemedi, edemeyecek.

Arkadaşlar,
Küçük ticari araçtan bir karavanımsı araçla gezerken yanınıza fazla malzeme almamak en uygunu olur. Mevsim yazsa birkaç tshirt, Gece ve gündüz değiştirmek gerekmeyecek birisi ayağınızda iki eşfman altı. Birkaç yedek çorap. Banyodan sonrası için yine en fazla üç dört tane alt iç çamaşırı, Bir boy havlusu. Bunun dışında yanıma giysi olarak bir şey almıyorum. Yukardakilerin hepsi bir sırt çantasına sığabilen şeyler. Elbette yanınızda gerektiğinde çamaşır yıkayacağınızı düşünerek bir miktar deterjan. Bir küçük leğen taşıyoruz. Bir de çamaşır ipi bütün sorunları çözer. Yolda gördüğünüz bir çeşme başında bile çamaşırınızı halledebilirsiniz.

Güçlü'nün arka tarafında elektrik hattımız yok. Şarj işini Powerbank yardımıyla yapar sonra da powerbankı aracın 12v çıkışından şarj ederiz. Yanımızda bir adet yedek telefon taşır onu da şarjlı tutarız.

Eti sucuk, salam ve sosis olarak tüketiyoruz. Protein için taze yumurta taşırız ama sayısı altıyı geçmez. Sebzeleri de buzluğa koyuyoruz ama çok ısınabiliyor. Araç buzdolabına geçiş yapmadık. Zaten akü kaldırmaz bunu büyük ihtimal. Birkaç günlük haftasonu kampları buzluk saklama işimizi fazlasıyla görür.

Güçlü'deki donanım bir kişiyi rahat ettirebilir. Eksik olan donanım tuvalet. Bu nedenle konaklamaları shell ve opetlerde yaparız. Ücretli kampingler hizmet aldığımız çok önemli noktalardır. Gerekmedikçe kamp dışında konaklamayız.

Çok gerekli durumlarda Güçlü'de küçük tuvalet için ördek kullanıp sabah döküyorum. Ördek basit ve rahat bir araç. Her hastane malzemesi satıcısında bulunabilir.

Birçok şeyi taze ve mümkünse tane ile alır, Elma portakal gibi sağlam meyveleri tercih ederim. Birayı soğuk soğuk alıp tüketmeyi severim. En iyi saklama bana göre malın satıcısında saklanmasıdır.

Son düzenleme:

Güçlü kamplı geziler yapmak dışında sıklıkla normal işler için, Yani okula, hastaneye, eczaneye, markete, ablamlara ve benzeri yerlere gitmek için kullanılmakta. Bu nedenle kalıcı bir motokaravan dönüşümü yaptırmadım.

Gezilerimde yanıma aldığım en önemli şeyler ilaçlarım, okuduğum kitap ve cep telefonu yedeği ve powerbank gibi şeyleri bir yan çantada sürekli yanımda bulundururum. Şarj için büyük oranda oto çakmaklığını kullanırım.

Bir yerde uzun, örneğin bir hafta kalacaksam çekme karavanı ancak o zaman kullanıyorum. Hızlı gezilerim için bana Güçlü tek başına rahat rahat yetiyor.

Kamprevanımda kömür, mangal vs. bulunmaz. Pişirme ve çay kahve işleri için 450gr lık kamp tüpü kullanırım. Bu tüp bildiğimiz piknik tüpünden küçüktür ama daha pahalıya gelir. Yer açısından daha iyidir. Ancak bunu araçta güneş göreceği bir yere koymamak gerekiyor arkadaşlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri