Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 187,522

2044969

Bugün eski platformum Disney+ a geri döndüm ve Ata Demirer'in Bursa Bülbülü filmini izledim. Gerçekten kendisini hem izlemekten hem de dinlemekten memnun olduğum güzel bir aşk filmi izlemiş oldum. Fimde Bursa'ya dair enstantaneler örneğin Deli Ayten bile var. Güzel bir Bursa filmiydi. Kendim de bir Bursa'lı olarak bu filmi pek sevdim. Güzel birkaç saat geçirmek için iyi bir film.

Bu haftasonu da evimdeyim. Öğrencilerimin notlarını tamamlayacağım ve yapılacak dönem sonu işleri var. Tatilden önce son haftasonu. Karavan hala tamirde. Ufak tefek motosikletli turlar gene atabilirim çünkü hava uygun, kuru...
Eski fotoğraflarıma bakılırsa geçmiş yıllarda bu günlerde kar yağıyormuş... Yaa!...

Bende arkada sabitleme ayağı vardı karavanda. Önde yoktu. Kamp yaparken kılavuz teker üzerinde durarak yapıyorduk. Üç noktalı bir sac ayağı gibi. Şimdi ön yanlara da sabitleme ayaklarımız takılacak. Birilerinin karavanın ön yüksekliğiyle oynayabilmesi konusu çözülecek. Hem böylelikle hem karavan daha dengeli duracak, ayrıca çalınmaya karşı da uğraştırıcı bir şey olduğu için caydırıcı olabilir dörtlü sabitleme ayağı sistemi.
Hem vahit usta bana 19 lokma ucu da bulabileceğini söyledi. Bunları açıp kapatmak için şarjlı matkap kullanacağım. Ama onun da bir sakıncası var. Şarjlı matkapın lion pilleri +5 dereceden düşük sıcaklıklarda durmaması gerekiyor... Bu şarjlıyı karavanda tutmak için çok soğuk demek. Neyse artık napalım şarjlıyı evden getirip götüreceğiz. Soğuktan korunması için...

Bende arkada sabitleme ayağı vardı karavanda. Önde yoktu. Kamp yaparken kılavuz teker üzerinde durarak yapıyorduk. Üç noktalı bir sac ayağı gibi. Şimdi ön yanlara da sabitleme ayaklarımız takılacak. Birilerinin karavanın ön yüksekliğiyle oynayabilmesi konusu çözülecek. Hem böylelikle hem karavan daha dengeli duracak, ayrıca çalınmaya karşı da uğraştırıcı bir şey olduğu için caydırıcı olabilir dörtlü sabitleme ayağı sistemi.
Hem vahit usta bana 19 lokma ucu da bulabileceğini söyledi. Bunları açıp kapatmak için şarjlı matkap kullanacağım. Ama onun da bir sakıncası var. Şarjlı matkapın lion pilleri +5 dereceden düşük sıcaklıklarda durmaması gerekiyor... Bu şarjlıyı karavanda tutmak için çok soğuk demek. Neyse artık napalım şarjlıyı evden getirip götüreceğiz. Soğuktan korunması için...

Çekmede ben linkteki gibi bijon anahtarı kullandım ve çok rahattı kullanımı.

Çekmede ben linkteki gibi bijon anahtarı kullandım ve çok rahattı kullanımı.
Ben de bijon anahtarı kullanıyorum lakin zahmetli oluyor. 19 Lokma ucu (Matkapa uygun) bulunursa işim kolaylaşacak...

Yücel hocam ön tarafta ayak olması çok kolaylık. Hatta kilit takan da var. Ben nasıl olur çözemedim.
Matkabı, bijon anahtarı arabada saklıyorum kutu içinde. Şimdiye kadar pillere birsey olmadı. Hırsıza da kolaylık olmasın karavanda tutarak.
Yalnız ilk çalıştırma anında bileğine dikkat et, sağlam tut matkabın altından. Bir de en son sıkma bijon anahtarı ile olmalı.
18V olursa iyi olur matkap, einhell güzel ama uçurdular fiyatları.

Son düzenleme:

Yücel hocam ön tarafta ayak olması çok kolaylık. Hatta kilit takan da var. Ben nasıl olur çözemedim.
Matkabı, bijon anahtarı arabada saklıyorum kutu içinde. Şimdiye kadar pillere birsey olmadı. Hırsıza da kolaylık olmasın karavanda tutarak.
Yalnız ilk çalıştırma anında bileğine dikkat et, sağlam tut matkabın altından. Bir de en son sıkma bijon anahtarı ile olmalı.
18V olursa iyi olur matkap, einhell güzel ama uçurdular fiyatları.
Halihazırda Sturdy marka matkabım var. Onu kullanacağım.

Şarjlı matkapın lion pilleri +5 dereceden düşük sıcaklıklarda durmaması gerekiyor... Bu şarjlıyı karavanda tutmak için çok soğuk demek. Neyse artık napalım şarjlıyı evden getirip götüreceğiz. Soğuktan korunması için...
Yıllardır kış aylarında çim biçme makinesinin Einhell Lityum pilleri bahçe deposunda durur. Değil +5, -15 bile gördüler. Hiç bir şey olmuyor. Artık hem çim biçme makinesinde, hem testerede, hem de karavan ayaklarını indirip kaldırmak için matkapta kullanıyorum. Hiç sıkıntı yok, çok memnunum. Karavanlı seyahatlerde daima beraberimde. Büyük kolaylık.
Yalnız, yukarıda da söylendiği gibi, ilk çalıştırmada ve zorlandığı yerde bileğe dikkat etmek gerekiyor. Kıvırıveriyor. Sakatlanmak mümkün.

Yıllardır kış aylarında çim biçme makinesinin Einhell Lityum pilleri bahçe deposunda durur. Değil +5, -15 bile gördüler. Hiç bir şey olmuyor. Artık hem çim biçme makinesinde, hem testerede, hem de karavan ayaklarını indirip kaldırmak için matkapta kullanıyorum. Hiç sıkıntı yok, çok memnunum. Karavanlı seyahatlerde daima beraberimde. Büyük kolaylık.
Yalnız, yukarıda da söylendiği gibi, ilk çalıştırmada ve zorlandığı yerde bileğe dikkat etmek gerekiyor. Kıvırıveriyor. Sakatlanmak mümkün.
Teşekkürler, Dikkat edeceğim. +5 derece matkapın kullanım kılavuzunda belirtilmiş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.