Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,247
Q0Mo5JuS1zK3hYcME7o65qvrdKuHsDfcZc3CBtbLL8E8uD0u Ycpy0sRdr3zozwP1 TSHGgXH7QoAQf4BWkw768 h576 no

Türkiye Kamp Karavan Derneği olarak köklü bir ailenin üyesi olmaktan her zaman gurur duyuyorum arkadaşlar...
Bu yaz da TKKD üyesi olarak Derneğimi, gittiğim her yerde gururla temsil edeceğim.

Etiketler

Orhan Pamuk'un bir kitabı olan Benim Adım Kırmızı'ya başladım.
Pamuk okumak her zamanki gibi edebiyat sarhoşluğu yapabiliyor.
Ara verdim, Kendime kendi mutfağımda bir Türk kahvesi pişirdim.
Keyifleniyorum.

Bugün sabah çok erken kalkıp yola çıktım. Dolayısıyla tüm devlet erkanından önce Hattuşa'da yerimi almıştım. Beni Celal hocam karşıladı. Hanımefendiyle beraber bana çay ısmarladılar karavanlarında ben de çayları içtim, içtim.
Sonra çadırımı kurdum ama içini yerleştirmedim. Sadece kazıklarını çaktım. Programı izledim. Birşeyler yedim. Sonra araba ile Hattuşa şehrini gezdim. Sonra çadırımı toplayıp bir kampingi de olan Başkent Demiralan otele baktım. Hiçkimse yoktu. Garip ülkemdeki tüm karavan yatırımları gibi boş ve atıl durumda, nerde olduklarına akıl sır erdiremediğim karavancıları beklemekteydiler. Saat 14 gibi festivalden ayrıldım ve evime döndüm. Güzel bir festivaldi. Seneye yine katılmayı düşünürüm. Festivalde ayrıca UKKF başkanı Leyla hanım ile tanıştım. Bana kartını verdi. Bütün kampçılar ve karavancılar gibi çok güzel insanlardı ordakiler. Emekli oldukları için bizden daha çok gezdikleri bir gerçek. Oraya Antalya'dan gelmişler. Ne kadar uzun bir yol. Neyse herhalde başka yerlere de giderler buradan.
Hattuşa hemen hemen 180 km uzakta. Ben aynı gün gittim ve döndüm. Ama dönüşte yol yoğundu. Özellikle Kırıkkale'den bu yana trafikte dikkatli olmak ister. Yolları öğrendim seneye belki karavanımı da çekerek giderim.
Hattuşa'ya (Boğazkale) Barış Günleri denilen festival sırasında gitmeniz bu hareketliliği de tatmanızı sağlayacaktır. Değilse çok küçük bir yer.

Son düzenleme:

Boğazkale'de rahat rahat, Geniş geniş konaklama yerleri mevcut. Demiralan Otelin Kampingi de kampta kalmak için çok müsait. Otelde küçük bir havuz da var. Boğazkale küçük olsa da yine temel ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir yaşam yeri. Çevre yeşil ve güzel. Bence tarihi değerini de düşünürsek İç Anadolu planlarına mutlaka Hattuşa'yı (Boğazkale) eklemelisiniz.

Bu haftasonu etkinlik aracım Güçlü ile Çorum Boğazkale'ye Hitit günleri festivaline gittim. İç Anadolu'da olmama rağmen geziyorum hala. Elbette sürekli gezenlerden değilim. Ben sadece boş zamanlarında gezebilen bir gezginim. Yine de mutluyum. Allaha şükür iyi geziyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR