Güçlü Ve Pirikamp Ile Yollarda (ve Kamplarda) 2021...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,442
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 321,782
Yukarıdakini size cevaben yazmadım. Bunu zaten hep yazıyorum ısrarla da hala anlamak istemeyenler vardır. O yüzden yazdım. Şüphesiz her insan gibi istediği gibi olma ve yaşama hakkı benim elimdedir. Bu özel bir haktır ve kimse bu hakkın nasıl kullanıldığına karışma hakkına sahip değildir. Ayrıca özel hayatımın gizliliğine saygı duyulmasını isteme hakkım var ki zaten bunu da kullanıyorum. Gerekirse bu konularda yasal yollara da başvurabilirim istersem. Sonuç itibarıyla kimse hayatıma karışamaz (Nokta) Konumuza dönersek, Elbette çevreyi gezerek bahsettiğim formal tatil hissi aşılabilir bir nebze. Haklısınız. Mesela Akçakoca'da kalındığı sürede karasu, sakarya hatta bir şelale vardı orası gezilebilirdi. Ama maliyet hesabı yapıp ben bu tatili iptal ettim yine de. Karavanımla yolda geçireceğim daha güzel günler olması dileğiyle...

Yok hocam üstüme alınmadım.
Burada sadece fikir alışverişi yapıyoruz. Kimse kimsenin hayatına, yaşam tarzına, tatil anlayışına müdahale edemez.

Son düzenleme:

Etiketler
Benim yolculuğum ancak yolda belli olacak.
Bu sene hem ne yöne gideceğimle,
Hem de hangi araçlarımı kullanacağımla
ilgili kararsızlıklar yaşıyorum.
Daha önce görmediğim
Göller yöresi ilk tercihim olabilir.
Ama araçla gidip uygun fiyatlı otellerde de kalabilirim.
Bugün Eğirdir'deki ücretsiz alanın çok kalabalık olduğunu duydum.
Belki de Pazar olduğu içindir. Ama yer bulamayacak kadar kalabalık olabilir mi acaba?
Altınkum kamping gecelik 100TL istiyormuş...
Gecelik 170tl ye kahvaltı dahil oteller mevcut.
Yüz TL lik ücretlere hala kafam yatmadı bu seneki...
Bu ücretlerle ancak çok kısa süreler kamp yapabilirim.
Araçla gidip çadır kursam daha mı rahat ederim acaba?
Hem yolun yorgunluğu azalır. Hem şehiriçlerine daha rahat girerim.
Yolda çileli bizim Pirikamp ama durduğumuzda kral süitinde gibiyizdir.
Kampçılık şartlarında yani...
Diğer bir yönden yerde yatasım da gelmiyor pek bu ara.
E yaşlanıyoruz tabii...

Bu sene STEAM oyunlarda ciddi bir indirime girmiş. Birkaç oyun aldım iniyor. Belki de evimde kalsam daha iyi... Daha sonra belki Erdek yaparım. Oradaki her zaman gittiğim kampıma gidebilirim. Ama Göller yöresi ve Karadeniz de var seçenekler arasında.

Angara'dayız...
Ege'nin minik şirin kasabaları çok uzakta kaldı...
Allahtan oralardayken bol bol gezmiş idim...
Perşembe Akçakoca'dayım.
Bu kez Karadeniz kıyısına gidiyorum tatile.
Kısmet olursa tabii...

Arkadaşlar,
Sürekli şuraya mı gitsem, buraya mı gitsem diye fikirlerim uçuşup durdu. Ama sonunda Akçakoca'da karar kıldık. Hayırlısı budur umarım. Sevgiler...

Bugün hazırlıklarımı yaptım. Akçakoca yağmurluymuş. Yağmurluğumu da alıyorum yanıma. Çantamı hazırladım. Yanıma elektrikli cezvemi, seyahat kupamı, Bolca kahve çay aldım. Güçlü'ye ait otoyol ödeme etiketini doldurdum. Yola çıkmaya hazırım.

Arkadaşlar maddi durumum buna yetebildiği için bu sene Temmuz'da Akçakoca gezisiyle yetineceğim. Malesef akçeli nedenler bunu gerektiriyor. Ayrıca evde olmayı da seviyorum ben tatilde. İstediğim gibi kitaplarımı okumak, radyomu dinleyip oyunlarımı oynamayı seviyorum. Ağustosta belki bir plan daha yaparım. Sevgiler.

Diğer bir nedenim Angara'da gezecek çok güzel yerlerim var ve gitmeyeli yıllar oldu. (Örneğin Gençlik Parkı vb) diğer bir nedenim de kalabalık nedeniyle bayramda gezmeyi hiç sevememem. Birkaç gün AKçakoca'yı gezip uslu bir Yücel olup evceezime döneceğim inşallah...

Arkadaşlar,
Biz kamping kampçısıyız,
Kendimizi kandırmayalım.
Deniz kum güneş, biraz tarih ve coğrafya bize yetiyor...
İşin survival boyutu bizden hep uzaktaydı zaten.
Tatilciyiz biz. Biz buyuz.

Bugün hazırlıklarımı yaptım. Akçakoca yağmurluymuş. Yağmurluğumu da alıyorum yanıma. Çantamı hazırladım. Yanıma elektrikli cezvemi, seyahat kupamı, Bolca kahve çay aldım. Güçlü'ye ait otoyol ödeme etiketini doldurdum. Yola çıkmaya hazırım.
Yücel Hocam ,
Oralarda yol boyunda dağ çileği satışları başlamıştır sanırım. Afiyet olsun.

Bir ara motosiklet sahibiyken, motosiklet festivallerini takip etmeye başlamıştım. Bu festivaller sayesinde motorumla çok yol yaptım. Didim, Balıkesir, Salihli gibi festivallerde bulundum. Temelde güzel anılar biriktirsem de bu festival bazılarının sabaha kadar içip içip gürültü yaptığı çekilmez çileler haline de gelebiliyordu. Sonuçta bazen festivalde bazen de yapayalnız gezerken daha mutlu olduğumu gördüm. Karavanla da yalnız ve özgür daha mutlu olduğumu düşünüyorum. Kendi okulumun bahçesinde yalnız ve özgürüm. İstesem hareket ederim de. Her şey benim ne istediğime bağlı. Yani tam olarak olması gerektiği gibi gidiyor... Bu tatile başlarken Akçakoca'da öğretmenevi planım ve rezarvasyonum vardı. Fakat bunu iptal ettim. Tatile giden ablamların ev hayvanlarına yiyecek ve su verilmesi gerekliydi. Bu iş şimdi bitti. Artık Akçakoca'ya gidebilirim. Bu kez Otel tatili yapacağım. Bu da kampın bir benzeri zaten. Önemli olan nasıl yaptığın değil, mutlu olabilmen. Başka da bir şey değil. Bu dört günün beni mutlu etmesini diliyorum.

Sağolun, Yolda bakınarak gideyim. Gerçi Düzce'ye kadar Otoyolu tercih edeceğim. Oradan sonra bakınarak gideyim.
Ben Düzceye kadar eski yoldan gidiyorum nostalji olsun diye. Yol genelde boş ve rahat oluyor sadece Gerede çıkışında radarı unutıup ceza yiyorum :smiley: . Düzce Akçakoca arası yollarda bir kaç pis viraj var. Aman dikkat.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR