Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 341,415

Bugün Cumartesi,
Evdeyim. Çamaşır yıkıyorum.
Aslında ben değil makine yıkıyor...
Ben küçükken zaman zaman elde çamaşır yıkardım.
Şimdi sadece karavan gezilerinde elde çamaşır yıkıyorum.
Bu haftasonu bir gezi yapmayı düşünmüyorum.
Ama belki karavanımda vakit geçirebilirim.
Herkese selamlar ve
İyi haftasonları dilerim...

Evde yine Tini-Mini fırınımla kendime güzel bir yemek yaptım.
Haftasonu evde olmak da güzel.
Hem bu haftasonu ablamlara da gittim.
Karavana hiç gitmedim.
Bunun yerine evde PS oynadım.
Bu da güzeldi.
Tam olarak kendi zevkine göre yaşayan bir insanım.
Bunu seviyorum.
Benim evimde geçirdiğim zaman da çok kaliteli ve güzel.
İlle karavan şart değil.

Bir Pazar günü kitap ve çay keyfi... 5bda0e8b1c292e7956725dc013f21fd8

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün bizim sitede motorculara rastladım. Anatolian Tigers montları vardı. Yine motorum debreşti. Ne görsem istiyorum. Çocuk gibi ruhum. B50908cb2d2a12f64726b6acef2e5fc7 2e0f4cf9201bdeafb3b947087f828ccd

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün dışarıda biraz yürüdüm. Güzel bahar gibi bir hava vardı. Güneş gökyüzünde parıldıyordu. Henüz kışın ortası tabii ki açan çiçek ağaç vs yok. Zaten açarlarsa aldanırlar belki de...
Yaşadığım çevreyi ve bu çevrede yaşamayı seviyorum.
Sevdiğim kitapları okuyacak ve istediğim oyunları oynayacak kadar ekonomik durumum var. Bu durum bana yetiyor. Kendi yağımda kavruluyorum.
Karavancılık çok zengin insan işi. Ama biz de bir şekilde buna gönlümüzü kaptırdık. Arada karavana gidip kahve içerek de mutlu olmaya çalışıyoruz. Sonra Gezenbilirde dostlara yazıyoruz. Derdimizi, üzüntümüzü hepsini yazıyoruz sizlere...
Yani bu hayatta biz allaha şükür mutlu olduk. Yaz tatilini Fransada geçirecek durumumuz yok ve belki de asla olmayacak. Ama karavancılık elde olanla da yetinmeyi gerektiriyor biraz bazen.
İşte biz böyle yaşamaya çalışıyoruz. Allaha şükür kimseye muhtaç olmadık. Kimseye el avuç açmak zorunda kalmadık. Devletimizin verdiğiyle geçinip gittik. Bu kötü de bir şey değil.
Ülkemizde yakıt malesef çok pahalı, Buna bir de kamp ücretleri ekleniyor. Bu durum nedeniyle ancak özel zamanlarda Tatil amaçlı gezmeye çalışıyoruz. Bu kötü mü? Hayır. Bu elden gelenin en iyisi.

Yani ben bu zenginlik işini, hayatta yaşadıklarıyla mutlu olmak olarak görüyorum. Sonuçta her şeyin bir ötesi ve bir ötesi var. Dünyalara sahip olsa da veya çok uzaklara gitse de insan mutlu olmayabilir. Ama bir diğer insan hiçbir yere gitmeden de mutludur. Bu kişiden kişiye değişen bir durum. Bana göre ben yaşadığım hayatta zengin bir hayat yaşadım. Ne istiyorsam iyi kötü sahip oldum örneğin. Benim parasal gücüm çok yüksek değil belki ama mutlu bir yaşamım var. Allaha şükür diyorum.

2013 yılında bir karavan sitesinde benim de çevremde zengin insanlar olduğunu ve bunun olağan bir durum olduğunu belirtmek istedim. Oradaki insanlar hüloooog diye üzerime saldırdılar. Bana benim ne olduğumu bildiklerini söylediler. Kendilerince hakaretler ettiler. Söylemek istediğim şey basitti. Para konusu çok göreceli bir konu ve bu insanlar ille çevrelerini Para gözlüğünden görmek isterlerse kendi tercihleri. Ben böyle birisi değilim. Dolayısıyla da öyle insanların içerisine yakışmıyordum zaten.
Ben 2005 yılında Federasyonun sitesine ilk katılmak istediğimde o insanların arasından beni kastederek ''yüz bin liralık karavancıyla yüz liralık çadırcı birarda olursa böyle olur dediler. Ben hem çok sayıda yüz bin liralık karavancıyla birlikte oldum yıllar içerisinde. Hem kendime başka kimsenin yapamayacağı yüz binlik karavanlar yaptım ve onlarla para konusunu ayırt etmeden yıllarca insanların arasında kamp da yaptım. Daha da yapacağım inşallah. Ben bu sözü söyleyen insanların en azından mahçup olmasını beklerdim. Oysa ben hatalarım için özür diledikçe hep üstüme geldiler ve beni yalan yanlış iftiralarla karalamaya çalıştılar bu insanlar.
Ben ne olursa olsun kendisini parasıyla farklı görmeye çalışan tiplerden farklı bir karavancıyım arkadaşlar. Herhalde bu fark aradan geçen bu 15 yılda epey ortaya çıkmıştır. Biz insana değer verdik. Hakkımızda yalan konuşsa da insandan yana olduk. Kimsenin de kalbini kırmadan yaşamaya çalışıyoruz arkadaşlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.