Yugun 2022, Güçlü Mini Kampervan Ve Pirikamp Ile Gezilerimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,200
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 263,521
Kitaplar çok pahalı, Türk öykücülüğüne yönelttiğim okuma zevkimi derinleştirmek için kütüphaneden daha çok yararlanmamda fayda var.

Bazı kampinglerde okunan kitaplar bırakılıyor ve okumadığımız kitaplar varsa alınıp okunabiliyor. Türkiye’de de iki kampingde aynı durum vardı.

Her zaman istediğimiz kitaplar bulunmasa da faydalı bir durum.

Etiketler
Bazı kampinglerde okunan kitaplar bırakılıyor ve okumadığımız kitaplar varsa alınıp okunabiliyor. Türkiye’de de iki kampingde aynı durum vardı.

Her zaman istediğimiz kitaplar bulunmasa da faydalı bir durum.
Kitap değişimi çok güzel olur. Kamplarda kütüphane kurmak, değişim yapmak için bir proje başlatmıştım bir keresinde ama çok fazla ses getirmedi. Avrupalı insanlar okuyorlar. Bizim halkımız kampta okumaz. Hatta okumayı da zaman kaybı olarak görebilir. Okumaya mı geldik? Denize girelim gibisinden.
Aslında kitaplar enerji gereksinimi çok az olduğu için tam karavancı dostular. Karavanda okumaya bayılırım. Hele ki de sessizlik ve huzur olan bir yerdeyse karavanda okumayı çok severim.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün de evimden izlemem gereken ders videolarını izledim. Sonra da kendime güzel bir zeytinyağlı ıspanak pişiriyorum. Şimdi kahvemi aldım ve Gezenbilirim'in başına geçtim. Son zamanlarda pek hareketsiz olan bu platformda sizlerle hayatı paylaşıyorum. Hepinize sevgiler...
Bu sene daha çok maddi nedenlerle uzun süreli bir kamp programı yapmadım. Sürekli internetten izlenecek derslerim ve içeriklerim var. Bir yere gitmek çok da iyi bir fikir değil. Gerçi içerikler Mobilden izlenebiliyormuş. Ama bence öyle yeterince iyi öğrenemem. Evimde çalışma masamın başında olmaya alışkınım. İşte böyle arkadaşlar...
Evdeyiz. Karavan yatıyor bu sene...
Bazen artık kampçılık ve karavancılıktan emekli olmayı düşünüyorum. Yeterince gezdim. Artık canım bir yere gitmek istemiyor...

Öğrencileriniz de sizin gibi çalıṣkan mı Yücel Bey? :sweatsmile:

Kahveyi nasıl yapıyorsunuz? Ben uzun zamadır Espresso’ya alıṣtım. Iki hafta kadar önce de kavrulmamıṣ kahve aldım. Kahveyi kavurduktan sonra bir gün bekletiyorum. Espresso içmek istediğimde de öğütüyorum.

Eṣimle benim de gezi planlarımız altüst olduğu için evdeyiz ve vakit bol. Böyle hazırlanmıṣ kahve çok hoṣuma gitti. Bundan sonra gezilerde de kahveyi kendim kavurup öğüteceğim.

Aldığım 300 gram kahve eṣime ve bana 6 hafta yetecek gibi.

Benim birkaç çeşit çözünebilir kahvem, Yine birkaç çeşit filtre kahvem var. Gün içerisinde değişik değişik kahvelerden içerim. Arada sırada da Endonezya kahvesi de içiyorum. Aslında o da bir kahve işte. Ama lezzetli. Ama ben hepsini beğeniyorum. İkisi bir arada da içerim. Şeker kullanmıyorum.
Kahveyi kendiniz kavurmanız zevkli olmalı. Ben şimdiye kadar hiç kahve kavurmadım. Arada Shell'de kahve içerim. Kahvesini güzel bulurum. Oradaki makine de çekirdekten çekiyor kahveyi.
Eskiden Türk Kahvesi de içerdim. Şimdilerde onu unuttum.
Yıl içinde psikolojim ve beynim çok yoruluyor. Tatilde güzel içerikler izleyip kitaplar okuyarak ve Mobidik'imle gezerek kendimi şarj etmeye çalışıyorum.
Ders çalışma meselesini bu yıl bakanlık çıkardı. Uzman öğretmen olmaya çalışacağım. 180 saatlik video izlenip sınava girilecek. Konular sıkıcı ve çetin bir iş. Çalışmadan yapılabilecek gibi değil pek. Eğer kazanırsam maaşımda küçük bir artış olacak ve o artış sayesinde Mobidik veya Güçlü ile daha fazla gezebilirim belki.
Ben ara sıra da olsa kendim araç kullanmayı bırakmayı, artık her yere toplu ulaşımla veya taksi ile gitmeyi düşünüyorum. Eğer bu kararımı uygularsam artık kendi aracımla kampa da gitmeyeceğim. Bunun yerine bol bol otobüs ve trenle gezmeyi planlamaktayım. Sırt çantam önem kazanacak. Bu güne kadar hevesimi yeterince aldığımı düşünüyorum. Aracı olmadan gezen insanlara katılma vakti yaklaşıyor.

Hocam filtre kahve için formülünüz nedir? Ben hiç tutturamıyorum.
7 gram kahve/125 ml su çok acı geliyor.

Son düzenleme:

Merhaba arkadaşlar,
Bugün de evimden izlemem gereken ders videolarını izledim. Sonra da kendime güzel bir zeytinyağlı ıspanak pişiriyorum. Şimdi kahvemi aldım ve Gezenbilirim'in başına geçtim. Son zamanlarda pek hareketsiz olan bu platformda sizlerle hayatı paylaşıyorum. Hepinize sevgiler...
Bu sene daha çok maddi nedenlerle uzun süreli bir kamp programı yapmadım. Sürekli internetten izlenecek derslerim ve içeriklerim var. Bir yere gitmek çok da iyi bir fikir değil. Gerçi içerikler Mobilden izlenebiliyormuş. Ama bence öyle yeterince iyi öğrenemem. Evimde çalışma masamın başında olmaya alışkınım. İşte böyle arkadaşlar...
Evdeyiz. Karavan yatıyor bu sene...
Bazen artık kampçılık ve karavancılıktan emekli olmayı düşünüyorum. Yeterince gezdim. Artık canım bir yere gitmek istemiyor...
Ruhunda gezginlik varsa emekli olmak zor Yücel Hocam onun için kısa bir mola olabilir seninki

Gezginlik ruhumda var. Ama gittiğim yerlerde önce aracıma yer aramaktan ve aklımın sürekli aracımda kalmasından sıkılıyorum. Sırt çantasıyla gezi benim şu sıralar daha çok kalbimi çalıyor. Hele ki bu mazot zamlarından sonra...
Kampçılık artık benden geçti. Çadır pek kurmuyorum zaten bu nedenle otobüsle gidip bir otele yerleşip birkaç güzel gün geçirmek şeklinde geziler yapabilirim gelecekte...

Aslında gezmek her anlamda çok pahalandı ve lüks bir şey oldu. Otel ücretleri en ucuzu bile cep yakıyor. Otobüs biletleri deseniz öyle. Kendi aracınıza mazot koyup gezmeyi zaten düşünmeyin bile. En iyisi trenle gezmek. Onun biletleri epey ucuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri