Yugun 2022, Güçlü Mini Kampervan Ve Pirikamp Ile Gezilerimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,200
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 265,422

Etiketler
Son derece kaliteli bir insan, Onurlu bir kampçı ve iyi bir erkeğim...
Yalan söyleyen haysiyetsizlerle de bana hiçbir şey yapamadılar...
Son derece güzel şeyler yaptım ve ardımda güzel izler bırakmaya çalıştım.
Bu kubbe altında hoş bir sada olacak şekilde yaşamaya çalıştım hayatımı.
Daha da yapacaklarım var...
Ama ben özgür bir gezginim.
İstediğim gibi olur ve yaşarım.
Kimse de bana karışamaz...
Arkamdan şuymuşum buymuşum diye yalan söyleyen hadsizlerle de,
Hiçbir halt yapamadıklarını gördünüz ve hala görüyorsunuz.
Yalanıyla bana bir şey yapamadıkları durum,
Gerçek olmuş olsa dahi bununla bana bir şey yapamayacaklardı.
Malesef oçocuğu olmayı bazıları çok seviyor.
Boşu boşuna yalan söyleyip oçocukluğu yapıyorlar.

Ama bir de asla yalan söylemeyenler var. Haysiyetsizlerin olduğu gibi...
Hayat sadece kaliteli insanlar var diye yaşamaya değer...
Bu kaliteden de cebindeki parayı anlamayın.
Cebinde birçok para olanın ne olduklarını yaşayarak görmüş birisiyim.

Ben rahatım,
Çünkü ben istediğimi zaten olan birisiyim.
Yani ben olduğu gibi göründüğü gibi olan,
Ve olduğu gibi görünen birisiyim.
Zaten bu işin doğrusu da bu.
Yalancının yalanından korkmam.

Hayatımda genel manada para meselesi ile ilgili bir sorunum yok.
Lüks içerisinde yaşamıyor olsamda,
Genel manada kazancım yetiyor...
Yüz bin liralık karavanla yüz liralık çadırcı bir yerde olamaz deyişinde,
Yüz liralık çadırıyla aşağılanan kişi bendim.
Ama benim de hayatım boyunca güzel şeyler yaşamaya fırsatım oldu...
Yüz bin liralık olmasa da
Kendime ait birden çok karavanım da oldu.
Sabredin. Eninde sonunda olur.
Yani para önemli bir şey, ama o kadar da değil...

Bu yaz maddi nedenler de var, başka nedenler de...
Karavanla bir tatile çıkamayabilirim.
Ama zaman zaman küçük kamplı geziler,
Ve Mobidik'le bir iki orta siklet gezi (Mesela Safranbolu vs) yapmaya çalışabilirim.
Bu yaz bana deniz, kum, güneş manasında yaz tatili yok!...

Mobidik'le daha çok şehiriçi geziler yapıyoruz. Sıkıldığımızda çıkıp turluyoruz. Henüz onunla şehirdışı bir gezi yapmış değilim. Motosikletle belli bir amacı olmayan geziler yapmayı çok severim. Adres aramadığın. Kafana göre gördüğün bir yere dalıp yemek yediğin, başka bir yerde konakladığın gezileri seviyorum. Mobidik böyle gezilerde kullanılabilir. Ama sürati çok düşük olduğundan bir günde 200km den fazla yol yapmak eziyet olabilir. Bu nedenle bol konaklamalı geziler yapmak lazım bu da konaklama giderlerini arttıran bir durum.

Lojman köyde olduğundan ve tam olarak bir ev kadar geniş ve ferah olmadığından orada sadece okul günleri mecburen kalacağız. Tatillerde yine asıl evime geleceğim ve önümüzdeki yıl da böyle idare etmeyi düşünüyorum.
Eğer asıl evimizi kapatsaydık o zaman belki lojmana biraz masraf yapar daha oturulur bir hale getirirdik. Ama Ankara'daki, sonuçta bir şehirde olan evimden ve şehirli yaşam tarzımdan vazgeçemedim.
Zaten Karagedik'te evi olan pekçok kişi Gölbaşı'nda ve Ankara'da yaşamayı tercih ediyor örneğin. Sadece gezecek bir A101'i olan iki mahalleden oluşan küçük şirin bir köy orası...
Sıkıldığım zaman bir yürüyüşe gidebileceğim veya otobüse binip istediğim zaman Kızılay'a gidebileceğim evimin yerini oradaki lojmanın karşılaması mümkün değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR