Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,988

Etiketler

Arkadaşlar,
Bu haftasonu da standart bir Ankara haftasonunda yapılacak en iyi şeyi yapıp bir AVM'ye gittim, Bir yemek yedim, biraz kitap karıştırdım, sinemada son çıkan filmlere baktım. Ufak tefek eksiklerimi aldım. İşte bu haftasonunu böyle geçirdim. Tabii öncesinde de kırtasiyede biraz işim oldu. Malum eksikler vardı. Onları tamamladım. Aslında güzel bir gündü bugün. Güçlü ile beraber gezdik. Okula, Gezmeye, Hastaneye her yere Güçlü ile gidiyoruz haliyle tek araç olunca.
Şimdi evdeyim. Eve geldikten sonra biraz bu haftaki konumu çalıştım. Şimdi ise takılıyorum. Belki bundan sonra biraz kitap okurum. Okumayı seviyorum. Dün de OT dergisi okumuştum. Ağustos sayısını bir günde bitirdim. Sıra geldi Eylül'e. Uzun süre okumayıp sonra birden okuyup geçiyorum dergileri...

Tekrar Merhaba,
Okuyucu etkileşimi sonucunda satın alınacak kitaplar arsına Tolstoy'un Anna Karenina'sını ekledim.
Aslında elimde okunmayı bekleyen rafta kitaplar mevcut. O yüzden yeni siparişi bekletiyorum.

Arkadaşlar,
Kitaplarımın bazı bölümlerini karavanda okuyor ve izlenimlerimi PİRİKAMP'A yazıyorum. Ama kitap okumak benim için başlı başına bir hobi.

Kitap okuma serüvenim de Kampçılık serüvenlerim gibi ilkokul sıralarına dek uzanmakta...

Selamlar...

Bir öğrencimden küçük bir hediye...
Hayatta gülümseten şeyler de oluyor Allah'a şükür.
82d5e541d4d15a0902b4c503ab5df960

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün biraz dışarı çıkıp site aidatı yatırdım.
Ankara'ya kış erken gelir yakıt borcumuz kalmasın.
Sonra eskiden çalıştığım okullardan birine gidip kendime ders kitabı aldım.
Bu arada müdür yardımcısı karavanımı sordu.
Kızılcahamam'da duran karavanım olduğunu arada gidip kitaplarımla keyif yaptığımı anlattım.
Tabii laf lafı açtı bu sefer kitap okuma hobisi konusuna geçtik.
Karavan herkesi gülümsetiyor. Kim karavancı olduğumuzu duyarsa mutlaka sözünü açıyor...
Selamlar arkadaşlar...

Yeni bir kitaba başlarken önce kapağını açar, sayfalarını çevirir kokusunu içime çekerim. Yeni başlanan kitabın önce kokusunu hissederim.
İşte yeni kitabım:...
1e3deb0ac729f450ddc91b00924c0ab9

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün biraz dışarı çıkıp site aidatı yatırdım.
Ankara'ya kış erken gelir yakıt borcumuz kalmasın.
Sonra eskiden çalıştığım okullardan birine gidip kendime ders kitabı aldım.
Bu arada müdür yardımcısı karavanımı sordu.
Kızılcahamam'da duran karavanım olduğunu arada gidip kitaplarımla keyif yaptığımı anlattım.
Tabii laf lafı açtı bu sefer kitap okuma hobisi konusuna geçtik.
Karavan herkesi gülümsetiyor. Kim karavancı olduğumuzu duyarsa mutlaka sözünü açıyor...
Selamlar arkadaşlar...

Yücel hocam kampçılık, karavancılık ayrıcalıktır. Küçük kızımın okuldan gelince anlattıklarını daha önce paylaştığım bir mesajdan alıntı yapıp paylaşıyorum.

(Gece saat 12 malzemeleri araca yerleştirdik kampı sonlandırdık küçük kızım o zaman 11 yaşında Allah' ım inşallah araba çalışmaz bozulmuştur diye dua ediyordu, dönmeyelim diye. Başka bir kampta da çadırda yatarken köpekler havladıkça korkmasın ben buradayım diye sırtını sıvazlarken havlasınlar baba ben uyurum demişti. Okulda da sınıf öğretmeni her hafta, hafta sonu neler yaptınız diye sorduğunda,kızımın ormanda kaldığımız kamp maceralarımızı anlattığında öğretmeninin çok şaşırıp bütün sınıfa örnek gösterdiği oldu. Kamp yapmak ayrıcalıktır.)

Yeni bir kitap siparişi daha verdim. Gelecek kitaplar arsında Faruk HAKSAL'ın Sol Sinyal'i de var. Bu da karavancılarla ilgili bir kitapmış. Okumak isteyenlere duyurulur.

Arkadaşlar,
Yorucu bir Ankara gününde daha tüm enerjimi çocuklara harcayıp evime döndüm.
Bir yemek yedim, Çay içtim biraz dinlendim.
Şimdi de kitabımı okuyacağım.
İşte böyle gidiyor hayat. Biraz yorucu açıkçası.
Ama bu da hayatın tuzu biberi işte.
İyi idare ediyorum açıkçası. Maşallah bana.

Arkadaşlar,
Ben kitap okumayı seviyorum.
Kitaba harcadığım paraya asla acımadım.
İstediğim her kitabı alıp okuyabiliyorsam kendimi zengin sayıyorum.
Benim zenginlik anlayışım bu.
Ne karavanım ne de bir önceki karavanım gösteriş için yapılan araçlar değildi.
Ama yine de bana karavanlık yaptılar.
İlk karavanımla da pek çok kamp yaptım.
Özellikle izmir çevresinde.
Çok güzel zamanlarım oldu.
Kamp ateşi etrafında söylenen türkülerin tadını aldım.
Şimdi artık daha çok yalnız takılıyorum.
Ve karavanımda kitap okuyarak zaman geçiriyorum.
Ama yine de bazı festivalleri kaçırmıyorum.
Arkamdan her ne konuşmuş olursa olsun,
Benim kimseye asla bir düşmanlığım olması söz konusu değil.
Benim yaptığım ve sevdiğim şeyler ancak dostlar arasında olabilecek şeyler.
Bu nedenle ben dost kıymeti bilirim.
İnsanlarla bir daha yüzleşmeyecek olsam dahi,
Arkalarından çirkin şeyler konuşmam.
Benim için, yapılan her şeyin kıymeti kendi içerisinde kalmıştır.
Geriye dönüp bir tek anı bile tekrar yaşamanın bir yolu yoktur.
Dolayısıyle her ne olursa olsun, herkes önemli ve değerlidir benim için.
Kimseyi kıramam arkadaşlar.
Ayrıca yaşadığım hiçbir şey için asla pişman değilim.
En doğrusunu ve en güzelini ben yaptım.
En doğrusu ve en güzeli ben oldum.
Ancak alenen dedikodu ve yalan gibi yöntemlerle bana zarar vermek isteyen kişilerle de arkadaşlık yapmıyorum.
Zaman benim İzmir'de çok yalnız olduğumu gösterdi.
Şimdi artık İzmir'de değilim.
O muhteşem şehri saygıyla ve sevgiyle hatırlamak istiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR