Güçlü Ve Pirikamp Ile Yollarda (ve Kamplarda) 2021...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,442
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 321,171
Bana doğa aktivitelerinin tek başına yapılması biraz sıkıntılı gibi geliyor. Allah korusun o anda herhangi bir yaralanma, sakatlanma yada beklenmedik bir tansiyon düşüp yükselmesi gibi durumlarda en azından kafa dengi bir arkadaşın olması daha uygun gibi geliyor.

Bende kış kamplarını daha çok seviyorum ve mümkün olduğu kadar yalnız gitmemeye çalışıyorum hatta o bölgeye ilk defa gelen arkaşımsa acil durumda ana yola nasıl çıkılabileceğini, en yakın köy yada yardım alabileceği bir yer varsa onu tarif ediyorum. Malum ormanda hava aniden kararıyor bir kaç kere gittiğim yerden bile gece karanlığında dönüş yolunu bulmakta zorlandığım zamanlar oldu.

Ankara'da kamp yapmayı seven kafa dengi arkadaşlar edinmek faydalı olur diye düşünüyorum.
Ben benzin istasyonlarında konaklıyorum. Bazen de konaklamadığım halde bir iki saat kalıp keyif yaptığım oluyor. Kampa uzun zamandır gitmiyorum. Yani doğa kampı manasında... Radyonun, telefonun çekmediği yerler benim gitmek istediğim yerler olmuyor genelde. Yerleşim yeri kampçılığı yapıyorum. Opetleri ve Shell'leri tercih ederim. Tuvalet ve kahve konusunu böyle çözüyorum. Kamplara giderim ama alafranga tuvaleti olmayanlara gitmem. Yani epey bir seçiciyim kamp konusunda. Zaten bana uyan birkaç yer var Ankara çevresinde. Oralara gidiyorum. Bunlar Ulaşan, As Balıkçılık (Beypazarı) ve Yayla Mokamp (Kızılcahamam) benim favori yerlerim. Kalabalık kamplar artık beni sıkıyor. Gürültü patırtıyı da sevmiyorum.

Etiketler
Ben benzin istasyonlarında konaklıyorum. Bazen de konaklamadığım halde bir iki saat kalıp keyif yaptığım oluyor. Kampa uzun zamandır gitmiyorum. Yani doğa kampı manasında... Radyonun, telefonun çekmediği yerler benim gitmek istediğim yerler olmuyor genelde. Yerleşim yeri kampçılığı yapıyorum. Opetleri ve Shell'leri tercih ederim. Tuvalet ve kahve konusunu böyle çözüyorum. Kamplara giderim ama alafranga tuvaleti olmayanlara gitmem. Yani epey bir seçiciyim kamp konusunda. Zaten bana uyan birkaç yer var Ankara çevresinde. Oralara gidiyorum. Bunlar Ulaşan, As Balıkçılık (Beypazarı) ve Yayla Mokamp (Kızılcahamam) benim favori yerlerim. Kalabalık kamplar artık beni sıkıyor. Gürültü patırtıyı da sevmiyorum.

Hocam siz zaten tedbiri almışsınız.
Bizim kamp yaptığımız yerler tam tersine ıssız yerler oluyor, çoğunlukta tel çekmiyor yada tel elde dolaşıyoruz şebekeyi yakalamak için :smiley:. Arada bir kendini bilmezler geliyor ama kışın şartlarında pek dayanamıyorlar😂. Ya yaktıkları çalı çırpı bitiyor yada biraları😂, sonra çekip gidiyorlar.

Yazarken aklıma geldi geçen hafta buradan fotosunu attığım kampta, yanımıza bi genç geldi (200 metre ileride diskotek var sanırsın) abi fazla odununuz varmı? Mümkünse kalın olsun deyince bende biraz tebessümle yok kardeşim biz gece burdayız anca yeter deyip gönderdim yarım saat sonra gittiler. 😀

Son düzenleme:

Kızdırma bujileri dizel motorda önemli parçalar... İlk çalışma sırasında yanma odasını ısıtıyorlar böyle bir görevleri var bildiğim kadarıyla. Şimdi artık Güçlü'nün kolay çalışmasını umuyorum...

Hocam, yanma odasını değil de, yanma odasına giren havayı ısıtırlar. Değiştirdiğiniz iyi olmuş. Parçalanırsa çok masraf çıkartır.

HOCAM ZATEN USTALARA BİR ŞEY SORMAYA GİDİPTE PARA VERMEDEN ÇIKMANIZIN İMKANI YOK
Ben bu sefer direk değiştirmeye gittim. Sormaya daha önce gitmiştim.

Bizi yollarda tutan ustamız. Ona gönül borcum var. Buradan Güçlü'yü yollarda tutan Can Oto Ford, Murat Usta'ma selamlar saygılar...

Hocam siz zaten tedbiri almışsınız.
Bizim kamp yaptığımız yerler tam tersine ıssız yerler oluyor, çoğunlukta tel çekmiyor yada tel elde dolaşıyoruz şebekeyi yakalamak için :smiley:. Arada bir kendini bilmezler geliyor ama kışın şartlarında pek dayanamıyorlar😂. Ya yaktıkları çalı çırpı bitiyor yada biraları😂, sonra çekip gidiyorlar.

Yazarken aklıma geldi geçen hafta buradan fotosunu attığım kampta, yanımıza bi genç geldi (200 metre ileride diskotek var sanırsın) abi fazla odununuz varmı? Mümkünse kalın olsun deyince bende biraz tebessümle yok kardeşim biz gece burdayız anca yeter deyip gönderdim yarım saat sonra gittiler. 😀
Kampta bu tip olaylar insanın keyfini kaçırır. Odun isteyen, Sigara, Alkol isteyen gördüm. Bazen yabancı, bazen de birlikte sözleşip kamp yaptığım kişilerden birtakım şeyler isteyenler olmuştur. Doğadaki herkes de iyi niyetli değil. Unutmamak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR