Ortiz 3.90 Karavan Deneyimleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gzdsndl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,577

Gzdsndl

Yeni Üye
Merhabalar foruma yeni katıldım.2 yaşında bir kızımız var ve uzun soluklu karavan yaşamına adım atmak istiyoruz.Başlangıç için Ortiz 3.90 düşünüyoruz.Dün fuardaydık fakat Ortiz fuarda olmadığı için inceleme fırsatı bulamadık.Ortiz karavanla ilgili olumlu-olumsuz gözlem ve deneyimleriniz konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏

Etiketler
ortiz karavan
Merhabalar foruma yeni katıldım.2 yaşında bir kızımız var ve uzun soluklu karavan yaşamına adım atmak istiyoruz.Başlangıç için Ortiz 3.90 düşünüyoruz.Dün fuardaydık fakat Ortiz fuarda olmadığı için inceleme fırsatı bulamadık.Ortiz karavanla ilgili olumlu-olumsuz gözlem ve deneyimleriniz konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏
merhaba karavan için ilk önce kamp deneyimiziniz var mı çadır kamp yaptınız mı eğer çadır kamp yapmaktan hoşlandıysanız ok ortiz ben inceledim ürün güzel yerli karavanlar içinde gösterişli ve kaliteli işçilikleri var ancak fiat olarak pahalı o paraya bence yabancı karavanlar dan bile alınabilir karavanı ne kadar kullanacaksınız size ne verecek bunu bilmeniz lazım örneğin bir arkadaş başkent karavan dan tavsiye üzerine gayet pahalı bir karavan aldı yıl içinde 3 yada 4 kere çanakkale yakın yerlere gitti şimdi kapı önünde duruyor o kadar para verip sonrasında heves geçince boş yere durması madden de yazık bende güney karavan var sizin ortizin yanında gariban kalır ama beni çok çok tatmin ediyor yeterli kullanışlı ancak havalı değil işEVSEL bir karavan bunuda göz önünde bulundurmanızı isterim

Merhaba, Foruma hoşgeldiniz. Ortiz 3.90 'ı incelemedim. Ama iyi bir karavan olabileceğini düşünüyorum. Firmanın hakkında kötü bir şey hiç duymadım. Ben de Güney karavan sahibiyim. Bana Güney'i sorsaydınız da size güzel şeyler söylerdim.

merhaba karavan için ilk önce kamp deneyimiziniz var mı çadır kamp yaptınız mı eğer çadır kamp yapmaktan hoşlandıysanız ok ortiz ben inceledim ürün güzel yerli karavanlar içinde gösterişli ve kaliteli işçilikleri var ancak fiat olarak pahalı o paraya bence yabancı karavanlar dan bile alınabilir karavanı ne kadar kullanacaksınız size ne verecek bunu bilmeniz lazım örneğin bir arkadaş başkent karavan dan tavsiye üzerine gayet pahalı bir karavan aldı yıl içinde 3 yada 4 kere çanakkale yakın yerlere gitti şimdi kapı önünde duruyor o kadar para verip sonrasında heves geçince boş yere durması madden de yazık bende güney karavan var sizin ortizin yanında gariban kalır ama beni çok çok tatmin ediyor yeterli kullanışlı ancak havalı değil işEVSEL bir karavan bunuda göz önünde bulundurmanızı isterim
Selamlar tekrar
Yaklaşık 10 yıldır çadır deneyimimiz var.Otel vb yerlerde tatil yerine doğada kalmayı tercih ediyoruz.🙏Bebeğimiz 3 aylıkken çadır kampı deneyimi başlamış oldu çocuğumuz içinde😊Fiyatlar gerçekten çok yükseldi.Bizim planımız uzun vadede tam zamanlı olarak karavanda yaşamak.İlk olarak haziran ayında çıkıp 6 ay gibi denemek istiyoruz.İlk etapta bizi yolda bırakmayacak,temel ihtiyaçlarımızı karşılayacak,karavanda teknik bir sıkıntı olduğunda muhatap bulabileceğimiz bir firma arıyoruz.Daha sonrasında ihtiyaçlarımızı belirleyip belki ona göre bir karavan düşünebiliriz.inanın havalı olmasından çok daha önemlisi sağlam,güvenilir bir firma arayışında olmamız.Ortiz yazmamın sebebi genelde yerli firmalarda ilk üçte tavsiye edildi.Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏

Merhaba, Foruma hoşgeldiniz. Ortiz 3.90 'ı incelemedim. Ama iyi bir karavan olabileceğini düşünüyorum. Firmanın hakkında kötü bir şey hiç duymadım. Ben de Güney karavan sahibiyim. Bana Güney'i sorsaydınız da size güzel şeyler söylerdim.
Çok teşekkür ederim hoşbulduk☺️Genel olarak iyi bir firma olduğu söyleniyor.Kullananların deneyimleri o kadar kıymetli ki.Güney karavan hakkında da kötü yorum görmedim diyebilirim.Siz deneyimli bir karavancısınız ikinci el hakkındaki fikrinizi sorabilir miyim? 1-2 yıl önce alınmış ama pek kullanılmamış donanımlı karavanlar da var sıfırıyla arasında 100-150 bin fiyat farkı ciddi bir rakam.

Çok teşekkür ederim hoşbulduk☺️Genel olarak iyi bir firma olduğu söyleniyor.Kullananların deneyimleri o kadar kıymetli ki.Güney karavan hakkında da kötü yorum görmedim diyebilirim.Siz deneyimli bir karavancısınız ikinci el hakkındaki fikrinizi sorabilir miyim? 1-2 yıl önce alınmış ama pek kullanılmamış donanımlı karavanlar da var sıfırıyla arasında 100-150 bin fiyat farkı ciddi bir rakam.
İkinci elde temiz kullanılmış bir karavan denk gelirse neden olmasın? Sonuçta karavanlarda motor gibi yıpranan aksamlar da yok. Bu açıdan çok basitler. Ancak iyi takip etmek lazım.

2 elde güzelce kontrol yaptırırsanız neden olmasın 2 elde tek sıkıntı varsa güneş enerjisi aküleri olabilir onun dışında zaten siz bile ilk bakışta karavanın 2 el olarak kullanıma uygunluğunu çözersiniz sızdırma akıtma vs yok ise temiz kullanılmış ise tercih edilebilir ancak 2 elde size yabancı veya ortiz başkent gibi yüksek fiatlı olanların 2 elini alın derim kolay gelsin

2 elde güzelce kontrol yaptırırsanız neden olmasın 2 elde tek sıkıntı varsa güneş enerjisi aküleri olabilir onun dışında zaten siz bile ilk bakışta karavanın 2 el olarak kullanıma uygunluğunu çözersiniz sızdırma akıtma vs yok ise temiz kullanılmış ise tercih edilebilir ancak 2 elde size yabancı veya ortiz başkent gibi yüksek fiatlı olanların 2 elini alın derim kolay gelsin
Çok teşekkür ederim,ilginiz için 🙏

Daha sonrasında ihtiyaçlarımızı belirleyip belki ona göre bir karavan düşünebiliriz.inanın havalı olmasından çok daha önemlisi sağlam,güvenilir bir firma arayışında olmamız.Ortiz yazmamın sebebi genelde yerli firmalarda ilk üçte tavsiye edildi.Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏
ORTİZ estetiği çok zayıf bir karavan.
Çok daha güzel karavanlar var.Takılıp kalmayın.
GENCER çok daha güzel karavanlar yapıyor.
İncelemenizi öneririm.
Daha başka güzel imalatlar da var.

Kararınız hayırlı olsun.
Çekme karavancılık güzeldir.
Motokaravana göre daha geniş ve rahattır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri