Tam Zamanlı Karavan Yaşamımızdan Tecrübeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vanosfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,573

Etiketler
Ne var ne yok?
İyi haberlerinizi bekliyoruz.
Sorduğunuz için teşekkür ederiz.
Silivri'de macera parkı montajını yüzde seksen tamamlamışken, Bursa'ya dönmeye hazırlanıyorken, Malatya'da sıfırdan kurulacak macera parkına montaj için transfer edebilir miyiz diye teklif geldi firmadan.
Önümüz seçim.
8 Mayıs'a kadar boşta kalacaktım. Derken ikinci tur olursa, Bursa'da kalmak zorundayız ve 28 Mayıs'a kadar boşta kalma durumum vardı. Bunları göz önüne alınca, en azından ikinci tura kadar Malatya işine tamam dedim.
Dün İstanbul'dan Malatya'ya geldim gece yarısı. Yarın da İstanbul'dan malzemeler ve bizle ilgilenecek şef gelecek.
Yani nasipse iş başı.
İkinci turu da atlatıp, artık özlediğimiz karavanımıza geçmek istiyoruz.
Tekrar sorduğunuz için teşekkür ederiz. Selamlar.

Youtube video koyma sıklığınız az. Haftada en az bir olmazsa kanalınızın tutmaz.
Merhabalar.
Henüz YouTube'da istediğimiz düzeni tutturamadık. Instagram daha aktifken, bir süredir, forumda da paylaştığım üzere boşluk yaşadık.
Özellikle seçimin ikinci turu sonrasında(muhtemel), yola koyulup, sosyal medyayı da daha aktif kullanmayı istiyoruz. Önemsediğiniz için teşekkür ederiz.

Merhabalar.
Maraşta yaşanan depremde, Bursa'dan gidecek arama kurtarma ekibine dahil olmak üzere, 6 Şubat akşamı İzmir'den Bursa'ya Kuzey Otobanı üzerinden tam zamanlı yaşadığımız karavanımızla hareket ettik.
Girişte ve çıkışta ekranlar kapalı olduğundan ve çıkış gişesinde de bariyer açık olduğundan depremde ücretsiz oldu herhalde diyerek geçişimizi yaptık.
Eşimle birlikte Bursa Valiliğinden görevlendirme yazısında isimlerlerimiz de yer alıyor.
Herhangi bir haberimiz yoktuk ve
aradan 45 gün sonra, 25 Mart'ta bir sms geldi. İhlalli geçiş nedeniyle geçiş ücreti ve 4 katı cezanız bulunmaktadır diye. Tabi şok olduk, 1712TL.
Otoyol A.Ş'yi arayıp yukarıda saydığımız nedenleri aktarıp, görevlendirme yazısını da iletip kayıt açtırdım. Cezanın 45 gün sonra haber edildiğini de aktardım. Cezanın silinmesini, geçiş ücretini ödeyebileceğimizi ifade ettik.
Lakin o günden bu güne sık sık arayıp acil notu iletmemize rağmen tek aldığımız yanıt, 'ilgili birim başvurunuzu inceliyor' oldu.
Cimer'den de başvurduk.
Halen bir ilerleme kaydedemedik.
Bu konuda ne yapabiliriz? Tecrübeleriniz nelerdir?

Merhabalar.
Maraşta yaşanan depremde, Bursa'dan gidecek arama kurtarma ekibine dahil olmak üzere, 6 Şubat akşamı İzmir'den Bursa'ya Kuzey Otobanı üzerinden tam zamanlı yaşadığımız karavanımızla hareket ettik.
Girişte ve çıkışta ekranlar kapalı olduğundan ve çıkış gişesinde de bariyer açık olduğundan depremde ücretsiz oldu herhalde diyerek geçişimizi yaptık.
Eşimle birlikte Bursa Valiliğinden görevlendirme yazısında isimlerlerimiz de yer alıyor.
aradan 45 gün sonra, 25 Mart'ta bir sms geldi. İhlalli geçiş nedeniyle geçiş ücreti ve 4 katı cezanız bulunmaktadır diye. Tabi şok olduk, 1712TL.
Otoyol A.Ş'yi arayıp yukarıda saydığımız nedenleri aktarıp, görevlendirme yazısını da iletip kayıt açtırdım. Cezanın 45 gün sonra haber edildiğini de aktardım. Cezanın silinmesini, geçiş ücretini ödeyebileceğimizi ifade ettik.
Lakin o günden bu güne sık sık arayıp acil notu iletmemize rağmen tek aldığımız yanıt, 'ilgili birim başvurunuzu inceliyor' oldu.
Cimer'den de başvurduk.
:(

Merhabalar.
Cimer'den de başvurduk.
Tecrübe paylaşımınızı bekliyoruz.

Merhabalar.
Cimer'den de başvurduk.
Şikayet var sitesinede yazın bence

Paylaşım için teşekkürler.
Bu avukata da WhatsApp ve mail yoluyla durumu belirttim. Dönüş olacak mı bakalım.

Aylar önce izlemiştim videoyu.Siz iletişime geçtiğinizi yazınca tekrar izledim ve avukatın detaya girmediğini farkettim.

Çözüm aramak adına başka bir olayda kullandığım ve sonuç aldığım bir yöntemden bahsedeyim;
E-Devletten konu ile ilgili tüketici hakem heyetine başvurun.Eğer vaktiniz var ise (sanırım yerleri kaymakamlık binasında oluyor) şahsen başvurun.Dosyanızı hazırlayarak gidin.Şahsen diyorum çünkü;sözlü olarak kendinizi anlatmanız ve empati yaratma şansınız daha fazla olur.
O görüşmede süreç hakkında ve hakem heyeti ile çözemezseniz ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alın.Karavanda yaşadığınızı belirtin ki varsa dezavantajını söylesin.Unutmayın görüşeceğiniz kişi de avukat.Danışma şansınızı kullanın.

Haksız olanların güvendiği en önemli faktör tüketicinin süreci takip etmemesi.Mesela sizi oyalarken adresinize hızlıca icra ve ödeme bilgisi göndermiş olabilirler.Bu icra bildirimine 15 gün içinde vergi dairesi icra kalemine dilekçe ile itiraz etmezseniz sizin için 'game over'.Resmi adresinizdeki icra bildirimlerini mutlaka takip edin.Size ulaşmayan bildirim muhtarınıza teslim edildiği gün,size ulaşmış sayılır ve zaman çarkı dönmeye başlar.İhtarın teslim edilme olasılığı olan herkes ile görüşün.Muhtar,akraba,komşu vs.

En kötü ihtimalle işi mahkemede çözersiniz.Tabi orada da bu şirketlerin en güvendiği tüketicinin mahkeme harcından kaçınması.Yanlış hatırlamıyorsam çekişmeli bedelin yüzde 70 gibi harç yatırmanız gerekecek.Kazandığınızda bu bedel size iade edilir ve karşı taraftan tahsil edilir.

Karşı tarafa mahkeme dahil sonuna kadar gideceğinizi hissettirin.

Aylar önce izlemiştim videoyu.Siz iletişime geçtiğinizi yazınca tekrar izledim ve avukatın detaya girmediğini farkettim.

Çözüm aramak adına başka bir olayda kullandığım ve sonuç aldığım bir yöntemden bahsedeyim;
E-Devletten konu ile ilgili tüketici hakem heyetine başvurun.Eğer vaktiniz var ise (sanırım yerleri kaymakamlık binasında oluyor) şahsen başvurun.Dosyanızı hazırlayarak gidin.Şahsen diyorum çünkü;sözlü olarak kendinizi anlatmanız ve empati yaratma şansınız daha fazla olur.
O görüşmede süreç hakkında ve hakem heyeti ile çözemezseniz ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alın.Karavanda yaşadığınızı belirtin ki varsa dezavantajını söylesin.Unutmayın görüşeceğiniz kişi de avukat.Danışma şansınızı kullanın.

Haksız olanların güvendiği en önemli faktör tüketicinin süreci takip etmemesi.Mesela sizi oyalarken adresinize hızlıca icra ve ödeme bilgisi göndermiş olabilirler.Bu icra bildirimine 15 gün içinde vergi dairesi icra kalemine dilekçe ile itiraz etmezseniz sizin için 'game over'.Resmi adresinizdeki icra bildirimlerini mutlaka takip edin.Size ulaşmayan bildirim muhtarınıza teslim edildiği gün,size ulaşmış sayılır ve zaman çarkı dönmeye başlar.İhtarın teslim edilme olasılığı olan herkes ile görüşün.Muhtar,akraba,komşu vs.

En kötü ihtimalle işi mahkemede çözersiniz.Tabi orada da bu şirketlerin en güvendiği tüketicinin mahkeme harcından kaçınması.Yanlış hatırlamıyorsam çekişmeli bedelin yüzde 70 gibi harç yatırmanız gerekecek.Kazandığınızda bu bedel size iade edilir ve karşı taraftan tahsil edilir.

Karşı tarafa mahkeme dahil sonuna kadar gideceğinizi hissettirin.
Genel değerlendirme ve bilgilendirme için teşekkür ederim.
Bir süre Malatya'da iş nedeniyle olacağım.

İkametgah Bursa'da ve bu dediğinizi yüz yüze yapma şansım yok.

Tebligat gelmemiş ikametgah adresimize henüz.
Borç katlamadan ödesek, acaba haklı olduğumuz zaman geri iadesi olur mu?

Genel değerlendirme ve bilgilendirme için teşekkür ederim.
Bir süre Malatya'da iş nedeniyle olacağım.

İkametgah Bursa'da ve bu dediğinizi yüz yüze yapma şansım yok.

Tebligat gelmemiş ikametgah adresimize henüz.
Borç katlamadan ödesek, acaba haklı olduğumuz zaman geri iadesi olur mu?
Günaydın, hoş olmayan bir durum ama haklı olmayabilir siniz de. Devlete ait olmayan, malum firmalara ait olan bu gişeler, savaş çıksa bile ücretli olur.
Bariyerler normalde kapalı oluyor. Yine de niye açıktı diyerek zorlayın bence.
Para isteyen sirketle birisi yüzyüze görüşebilse keşke.
Hgs yoksa plakaya ait önce hgs alın ki geri ödeme olursa yüklensin.

Son düzenleme:

Günaydın, hoş olmayan bir durum ama haklı olmayabilir siniz de. Devlete ait olmayan, malum firmalara ait olan bu gişeler, savaş çıksa bile ücretli olur.
Bariyerler normalde kapalı oluyor. Yine de niye açıktı diyerek zorlayın bence.
Para isteyen sirketle birisi yüzyüze görüşebilse keşke.
Hgs yoksa plakaya ait önce hgs alın ki geri ödeme olursa yüklensin.
Araç sınıfını gösteren ekranlar kapalı, çıkış gişesinde bariyeri açık olduğundan bu durum yaşandı.

HGS etiketimiz var, içinde 280 küsur TL vardı, yetmemiş içindeki de.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR