Tam Zamanlı Karavan Yaşamımızdan Tecrübeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vanosfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,512

Etiketler

Kardeşim adım bahadır kısa. Kendime karavan yapıyorum. Forumlarda webosto ile ilgili bişey araştırırken yazını ve profil resmini gördüm. İnan benim bile resimdekinin ben olmadığına inanam zaman aldı. O renk montum yok çünkü . Demekki insanlar gerçekten çift yaratılmış ✋

Kardeşim adım bahadır kısa. Kendime karavan yapıyorum. Forumlarda webosto ile ilgili bişey araştırırken yazını ve profil resmini gördüm. İnan benim bile resimdekinin ben olmadığına inanam zaman aldı. O renk montum yok çünkü . Demekki insanlar gerçekten çift yaratılmış ✋
Selamlar.
Tebessüm ettiren bir yorum oldu bu. 😀
Bunu belirtmek için dahi yorum yapmaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. :smiley:

Merhabalar.
Bir süredir ki bu süre 1 ayı buldu, Bursa'dayız. Maraş deprem arama kurtarma çalışmasından döndükten sonra, bir hafta annemizde kalırız, hasret giderdikten sonra tekrar yola çıkarız diye düşünüyorduk.
Derken, bir iş teklifi geldi. Bir tanıdığımız, Bursa'da açılacak macera parkta, oyunların kurulumu, montajı noktasında çalışabilir misin diye sorunca, borçlarımızı rahatlatmak adına elbette dedik ve 10 gün daha Bursa'da dururuz diye düşündük.
Derken sağlıklı bir şekilde işi tamamladık.

İş veren firma sahibi, çalıştığımız 4 kişilik ekibe(Ben dahil.)
İstanbul Silivri'de de macera park kurulumu olduğunu, memnun kaldığını ve orada da işin bir hafta sonra başlayacağını söyleyip, çalışır mısınız deyince bütçemizi de rahatlatırız diyerek kabul ettik.
O bir hafta oldu bir ay...
Ha haftaya, ha yarın derken an itibariyle İstanbul Sultanbeyli'ye eğitime geçiyorum. Sevdam ise Bursa Nilüfer'de, bir arkadaşının açtığı oyun kafede ben dönene kadar çalışacak, arkadaşına yardımcı olacak. Duygusal olarak bize zor geliyor uzak kalacak olmak. Fakat bizim için gerekli olduğunu ve bizi önümüzdeki süreçlerde rahatlatacağını da biliyoruz ve bu şekilde düşünüp bunu atlatacağımıza inanıyoruz.

Silivri dönüşü muhtemelen 13-15 gün sonra. Bakınca duruma, bayram da bu dönüşün bir kaç gün sonrası olunca, bayramın ikinci günü Bursa'dan ayrılıp, diğer büyüklerimiz olan Balıkesir'deki ailemizde de bir süre kalıp, yola devam edeceğiz artık.

Tabi evdeyiz diye boş durmadık. Uludağ'da yürüyüş faaliyeti, farklı günlerde kaya tırmanışı yaptık ve kendimize geldik.

Bu işi beklerken, karavandaki hidroforumuzun çalışmadığını, sigorta artırdığını dolayısıyla kaçak akıma neden olduğunu fark ettik. Hidroforu söküp, içini açınca motor kısmına su kaçtığını gördük.
Tamirini araştırırken, en doğrusunun bir bobinaj tamircisiyle görüşüp, duruma göre rulman-keçe değişimi ile üstesinden geliriz diye düşündük.
Gittik ve tamirini yapabilecek bir ustayla görüşünce, tamirinin pek randımanlı olmayacağını, bir iki aya tekrar sorun yaşatacağını söyleyince yeni bir hidrofor almak durumunda kaldık.
Pazar günü yeni hidroforumuzun montajını yapıp, denediğimiz de sorunsuz çalıştığını gördük ve bayramda yolculuğa hazırız deyip mutlu olduk.

Bir yandan Sevdam el emeği üretimlerine devam ediyor. Öyle güzel ve keyifli el emeği ürünler ördü ki, ellerine sağlık demeler yetmez. :smiley:
Dayanışma amaçlı ürünlerimizden üç kişi aldı ve bize büyük mutluluk, umut verdi. Geçinme noktasında kilit taşlarından olan bu ürünler, umarız daha çok kişiye ulaşır. Üretime devam.

Bakalım Silivri işi nasıl ilerleyecek, ne kadar sürecek...
Şimdilik böyle.

Yeni Hidrofor

Kaya Tirmanis

Da Yuruyus

UNICORN ANAHTARLIK

Silivriye

Macerapark Montaj

Merhabalar.
Bir süredir ki bu süre 1 ayı buldu, Bursa'dayız. Maraş deprem arama kurtarma çalışmasından döndükten sonra, bir hafta annemizde kalırız, hasret giderdikten sonra tekrar yola çıkarız diye düşünüyorduk.
Derken, bir iş teklifi geldi. Bir tanıdığımız, Bursa'da açılacak macera parkta, oyunların kurulumu, montajı noktasında çalışabilir misin diye sorunca, borçlarımızı rahatlatmak adına elbette dedik ve 10 gün daha Bursa'da dururuz diye düşündük.
Derken sağlıklı bir şekilde işi tamamladık.

İş veren firma sahibi, çalıştığımız 4 kişilik ekibe(Ben dahil.)
İstanbul Silivri'de de macera park kurulumu olduğunu, memnun kaldığını ve orada da işin bir hafta sonra başlayacağını söyleyip, çalışır mısınız deyince bütçemizi de rahatlatırız diyerek kabul ettik.
O bir hafta oldu bir ay...
Ha haftaya, ha yarın derken an itibariyle İstanbul Sultanbeyli'ye eğitime geçiyorum. Sevdam ise Bursa Nilüfer'de, bir arkadaşının açtığı oyun kafede ben dönene kadar çalışacak, arkadaşına yardımcı olacak. Duygusal olarak bize zor geliyor uzak kalacak olmak. Fakat bizim için gerekli olduğunu ve bizi önümüzdeki süreçlerde rahatlatacağını da biliyoruz ve bu şekilde düşünüp bunu atlatacağımıza inanıyoruz.

Silivri dönüşü muhtemelen 13-15 gün sonra. Bakınca duruma, bayram da bu dönüşün bir kaç gün sonrası olunca, bayramın ikinci günü Bursa'dan ayrılıp, diğer büyüklerimiz olan Balıkesir'deki ailemizde de bir süre kalıp, yola devam edeceğiz artık.

Tabi evdeyiz diye boş durmadık. Uludağ'da yürüyüş faaliyeti, farklı günlerde kaya tırmanışı yaptık ve kendimize geldik.

Bu işi beklerken, karavandaki hidroforumuzun çalışmadığını, sigorta artırdığını dolayısıyla kaçak akıma neden olduğunu fark ettik. Hidroforu söküp, içini açınca motor kısmına su kaçtığını gördük.
Tamirini araştırırken, en doğrusunun bir bobinaj tamircisiyle görüşüp, duruma göre rulman-keçe değişimi ile üstesinden geliriz diye düşündük.
Gittik ve tamirini yapabilecek bir ustayla görüşünce, tamirinin pek randımanlı olmayacağını, bir iki aya tekrar sorun yaşatacağını söyleyince yeni bir hidrofor almak durumunda kaldık.
Pazar günü yeni hidroforumuzun montajını yapıp, denediğimiz de sorunsuz çalıştığını gördük ve bayramda yolculuğa hazırız deyip mutlu olduk.

Bir yandan Sevdam el emeği üretimlerine devam ediyor. Öyle güzel ve keyifli el emeği ürünler ördü ki, ellerine sağlık demeler yetmez. :smiley:
Dayanışma amaçlı ürünlerimizden üç kişi aldı ve bize büyük mutluluk, umut verdi. Geçinme noktasında kilit taşlarından olan bu ürünler, umarız daha çok kişiye ulaşır. Üretime devam.

Bakalım Silivri işi nasıl ilerleyecek, ne kadar sürecek...
Şimdilik böyle.
Umarım herşey yolunda gider,çabalarınızı takdir ediyorum, İzmir'e geldiğinizde görüşmek isteriz

Merhabalar. Mola İstanbul adlı bir projede, macera parkuru montajinda devam ediyorum çalışmaya.

Eşim de Soft Town isimli çocuk eğlence alanında, Bursa Nilüfer'de arkadaşına yardım ediyor, çalışıyor.

Gelelim tekrar Silivri'ye.
Büyük bir yatırım yapılmış, çeşitli villalar, eğlence alanları, yüzme havuzu, aqua park, kafeterya ve açık alan oturma alanlarıyla bir yaşam alanı oluşturuluyor.

Öğle arasındayız. Ortamdan zaman zaman fotolar atmak istiyorum.

Şimdilik bu şekilde.

MVIMG 20230403 123032

MVIMG 20230401 162008

IMG 20230401 132616

IMG 20230401 132535

IMG 20230401 130526

IMG 20230401 130523

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri