2024'teki Gezilerimiz Ve Yaşam Güncemiz... Güçlü, The Kampervan Geziler Ve Yaşam...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,057
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,361

Etiketler

Ablamın eski fırını çok işime yarıyor. Börek gibi ekmek gibi şeyleri lojmanda da pişirebiliyorum. Çok küçük olması dışında lojmanımın bir eksiği yok. TV zaten ben seyretmiyorum. Radyo bana yetiyor. Radyo kanallarının çekmesi de çok iyi.

Bu yaz belki de Ankara'daki evimi kapatacağım. Sadece Lojmanda yaşamayı, Boş zamanlarımda da Tam zamanlı olarak karavanımda konaklamayı istiyorum. Bakalım bu istek nasıl ve ne kadara kadar gerçekleşebilir bir istek bunu göreceğiz.
Ulaşan'da kışın sıcak bir Banyo yapmak çok zahmetli. Banyo konusu çözülmeden sürekli bir kalış mümkün değil. Oranın da bazı şeyleri sağlaması gerekiyor ki insanlar karavanlarını koysunlar. Kışın sıcak duş yapma ihtiyacı önemli bir ihtiyaç.

Ben yaşadığım bu hayattan genel manada mutluyum. Bekar bir kimse olarak yaşamak özgür bir eylem. Kimi nedenlerle toplumda sevilmiyoruz. Ama bekar hayat sürenler sonuçta önemli bir kitle. Arkamdan şuymuşum buymuşum diye atıp tutanlar umrumda değil. İstediğim gibi olabilmek bu kişiler beğenseler de beğenmeseler de sonuç olarak benim hakkım.

Sıcak tuvalet ve duş konusunu Ulaşan'ın biran önce çözmesi lazım bence. Bunu karavanda çözmek epiyi zahmetli. Bu işi tesis çapında çözmek bence en doğrusu.

Hayat başköşeme kurulup (Her evimde ve karavanımda bir Başköşem var) sevdiğim bir kitabı elime alıp keyfime baktığım dakikalardır... Ben kitapları severim. Bir de Kahveyi...

İsterse bulunur kitapta yeri,
Hazret-i İsa'yı gösterir diri,
Bu sözü söyleyen kimdir denirse,
Yaşarken yaşamaz garibin biri...

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Sf. 196 Aziz Nesin... Alıntıdır.

Arkadaşlar,
Biraz gezdik tozduk, birazcık eğlendik hepsi o.
Bizi akıl almaz kötülükler ile suçladılar.
Bunlar yüzünden şizofreni hastası oldum.
Dünyam karardı.
Elbette bana göre bunlar,
Son derece yalancı, alçak, aşağılık insanlardır.
Ama bunlarla da bana hiçbir şey yapamadılar.
Hakkımda söyledikleri yalanlar için hiç bir somut kanıtları yok.
Falanca öyle sandıydı, falanca böyle dedi diyerek insan harcayacaklar...
Yer mi bu insanlar bu numaraları.
Yorum sizlerin.

Her şeye rağmen,
Evet suçsuz günahsız insanların arkasından,
Böyle oçocukluğu ile laf çıkarabilen şerefsiz insanların varlığına rağmen,
Kampçılık yine de daha iyiye ve güzele gidiyor...
Bu yüzden mutlu ve umutluyuz.
Umudumuz kampçı gençliktedir...

İyi geceler kampçı dostlarım,
Çok geceler kafamdaki sorunlarımla yattım,
Ama kimseye bir şey demiyordum.
Artık bu konularda daha açığım
Ve bu sağlığımı iyi yönde etkiliyor.
Kapanırsam hastalanıyorum,
Anlatmak, açılmak daha doğru...
Elbette özel konularla başınızı ağrıtmak istemiyorum.
Ama şöyleyim böyleyim diye suçlandığımdan beri,
Bu konu artık herkesin konusu.
Herkes bana yapılanı öğrenecek.
Ki bir gün bu pislik başka insanlar için de tezgahlanmasın.
Ben yandım eller yanmasın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR